Aminess -n 300 tb

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve biraycaglar tarafından 31 Ekim 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. biraycaglar

biraycaglar Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Ektekı resımde ıcınde bulunan degerler yazıyor bu ılacın normal fıyatı 191,00 tl
    Farkı Sgk tarafından karsılanıyor olması benım ıcın oldukca ucuza gelecek tabi halıyle bu Kronık Bobrek Hastalarında beslenme takvıyesı olarak verılıyor.
    Benım bunu kullanmamın bir etkisi olur mu ne dersiniz ?

Ekli Dosyalar:

2. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    benım eskıden yazdırıp aldıgım bır takvıye :) ama artık yazdırmak yetmıyor almak ıcın bobrek hastası oldugunu belgelemen gerek sanırım

3. biraycaglar

biraycaglar Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Yok pratisyen hekım bıle yazsa odenıyor raporsuz olarakta hekim yazmaz :)

4. Karakaş

Karakaş Üye

Beğenileri:
    1.704
    Ödül Puanları:
    103
    Benim ailemde bir çok doktor olmasına rağmen hayatım boyunca fazladan 1 aspirin bile yazdırıp kullanmadım. İnsanların bunu utanmadan söyleyebilmelerini ise anlayamıyorum. Bu yaptığınız dinen haramdır, hukuken suçtur.

eludem, onbir, Duke Nukem ve diğer 6 kişi bunu beğendi.
  5. ozan119

ozan119 Yeni Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    ne var yazdırır alır saçmalığa bak adam hayatı boyunca vergi veriyo onlardan yararlanmak için üstüne bide almıycakmı o almasa başkaları devletten soyuyo o parayı zaten kardeşim gördüğüm iyi oldu yarın yazdırıp alıyorum bende

KaSınTı ve biraycaglar bunu beğendi.
  6. Karakaş

Karakaş Üye

Beğenileri:
    1.704
    Ödül Puanları:
    103
    İşte bu zihniyet yüzünden hiçbir zaman gelişmiş ve modern bir ülke olamayacağız. Hep birilerinin uzaktan kumandayla yönlendirdiği bir 3. dünya ülkesi olarak kalacağız. Aferin bir tane de benim için yazdırıp al. Devletin malı deniz, yemeyen keriz. Çok güzel...

ysn bunu beğendi.
  7. biraycaglar

biraycaglar Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Sizin yapabildiginiz sadece at gozlugu ile buraya bakabilmek eger o kadar devletcisiniz gemicikleri alanlara 1 lira lik kolayi 2 liraya satan esnaflara 3 liralik ilaci parayla alana 190 lira sgk ya 130 liraya veren ilac firmalarina sgk ya omru boyunca calisip para yatiran gariban insanlarin 1,70 liralik coraspine 1,40 lira fark odeyen vatandasin hakkini gidin de sevgili meclisinize konusun ben bu devlete 23 yasimda arabam evim isim ve bir cok kullandigim hizmet icin kdv otv oiv adi altinda alinan milyonlarca lira verdim ki bunlarin nereye gittigi hakkinda en kucuk bir fikri bil yok kimsenin o yuzden lutfen konusmalariniza dikkat edin bu ulke sizin gibi konusup bir sey yapmayan insanlar yuzunden bu halde bir sey yapip konusmayan insanlar zaten hapiste bu ulkenin de adaleti bu.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 09:29 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 09:16 ----------

Bu arada hapiste olan kisim hakkinda aynlis anlasilma olmasin HAINlerden bahsetmiyorum iyi niyetli okuyanlar anlarlar zaten

ozan119 bunu beğendi.
  8. Karakaş

Karakaş Üye

Beğenileri:
    1.704
    Ödül Puanları:
    103
    Bütün bu söyledikleriniz sizi haklı çıkarmıyor ne yazık ki. Vergi vermeniz devleti özgürce dolandırabileceğiniz anlamına gelmiyor. Kaldı ki Türkiye dünyada vergi konusunda en büyük laçkalıkların ve yolsuzlukların yaşandığı ülkelerin başında geliyor. Yani vatandaş zaten vergisini adam gibi vermiyor ki bir de "o kadar vergi veriyoz" diye ahkam kessin. Dediğim gibi, vergi vermeniz sizi haklı çıkarmaz.
    Konuyu hemen gemicik memicik noktasına çekmişsiniz. Sizin devleti dolandırmanızın ve burada bunu utanmadan söylemenizin şu anki hükümetle ne alakası var söyler misiniz?
    Bu arada sen benim ne yapıp yapmadığımı bilemezsin de, en azından sizin gibi devleti dolandırıp burada utanmadan yazmıyorum.
    Bak, başta da söyledim benim ailemde ve çevremde bir çok doktor var. Bazılarına yasadışı ilaç yazdırmayı teklif bile etmeye cüret edemem ama bazılarıyla da çok samimi ilişkilerim vardır abileri olarak. Demek istiyorum ki bir şey istesem beni kıramazlar.
    Ben ortalamanın altında bir gelire sahip olmama rağmen çok şeyimden feragat ederek (gezmemden, tozmamdan, sinemamdan, giyimimden, kuşamımdan) bu spora senede minimum 6000-7000 TL harcıyorum. Ve inan bana bunun en az 4000-5000 tl'si reçeteye yazdırılabilir şeyler. Ben enayiyim değil mi? Bir siz akıllısınız bu memlekette zaten.
    Konuyu uzatmaya devam edersen seni gerekli makamlara seve seve ihbar edeceğim.

9. ozan119

ozan119 Yeni Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    1. vergilerimi veriyorum istediğimi yazdırır alırım dolandırıcılık neresinde bulunun yazdırma hakkım olmasada yazdırsam dolandırıcılık olur ki öyle bişey yok bu hakdan yararlanmaktır
    2. ben spor yapıyorum ve ihtiyacım var o ilaca gayette yazdırabilirim
    ***** İfadelerimizde hakaretten kaçınalım - SCHWARZXXL

Son düzenleyen: Moderatör: 1 Kasım 2011
  10. biraycaglar

biraycaglar Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Sayın Karakaş
    Öncelikle sizinle bu konuda daha fazla konuşmak iki taraf icinde sonu hayırlı olmayacak yerlere gideceği için çok uzatmak istemiyorum sadece bir kac sözüm var öncelikle hakkımda konuştuklarınız için dikkat etmenizi söylüyorum bir reçeteye ilacı doktor yazar bu ilacı yazıp yazmamak onun kararırız ben durumu anlatırım o teşhise ne isterse onu yazar yada ilacı yazmaz yani bu durum doktora bağlı bir şeydir.
    Sonraki durum ise vitamin ve mineraller ve hatta kullandığınız yada kullanılan bir com ilaç doğal kaynaklar ile eşdeğeri karsilanabilen ilaclardir SGK bunu bilir ama yinede benim saglık hizmeti akmak için yatırdığım para karşılığında bir cogunu öder yani kimse kimseyi dolandırmıyor veya ortada dolandirilian birisi varsa oda benim sizin demekmiş bakınız vaktiniz yerinde ki yıllık en az 6-7 bin lira bu is için ayırıyorsunuz.demek istediğim yok acın halinden ne anlar benim açıkcası aylık 100 lira bile bu is için Ayıracak param yok o yüzden şükür edin sadece ben evde kendi imkanlarım ile çalışıyorum ve bunları utanmadan çekinmeden söylüyorum keske ki benimde yılda 6-7 bin tl bu spora ayıracak param olsada bu sekilde almak zorunda kalmasam demek istediğim kulvarlarımız ayrı ne ben seni nede sen beni anlayabilirsin.

ozan119 bunu beğendi.
  11. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    yazdırıp almanın hıcbır bahanesı yok bende zamanında kı lıse caglarımdı nerdeyse tum aıleme yazdırrıdım her hafta ve yaz sonu slovenyaya 100 e yakın kutu ıle donerdım o donem kımse bunun farkına bıle varmadı . ama ınanın keske yapmasaydım cunku haram bır sey bu ve ben kendım olarak pısmanım .o donem lıse 3 falandı param oldugu halde kı babam slovenyada bana cok guzel bır ev tutmustu ve kıramdan suyuma kkdar oder ustune bırde aylık 1000 avro yollardı ama ben kızlarla surtmekten para bırıktıremz gıder bu amınesı yazdırıdım . yaptıgım yanlıs ve ben bundan utanıyorum ama artık hıcbır ılacımı yazdırmam ıhtıyacım yoksa kı ozel sıgortam var bazı ılacları ucretsız alabılırım ama almıyorum sırf ıhtıyacım yok bırının hakkı ustumde kalmasın dıye

bugun olsa yazdırmam kesınlıkle hak hırsızlıgı cunku hak yemek bu resmen

sgk ya evet bır para odenıyor ama bu tur durumlar ıcın degıl hasta olunca sıze bedava saglık hızmetı sunulsun dıye

ve bı arkadas buna ıhtıyacım var demıs eger bobrek hastası ısen tamam ama degılsen aldıgın urun kı ınancını bılmıyorum ama her tabletı haramdır . sen gıdıp bır hastanın ılacını alıyorsun cunku ve o durumda degılsın dıger ınsanların hakkı var onda

paranı yoksada ıdare edın harama el uzatmayın o mantıkla ozman param yok hırsızlıkta mubah . paranın yettıgı kadar yapıcaksın ama harama ek uzatmıcaksın bıde burda yaptıgın seyı savunma lutfen yanlıs cunku hırsılıgı haramı savunmanın hıcbır mantıgı yok

yazdırmak yanlıstır haramdır ve bıraz agır olucak ama vatan haınlıgıdır bu devletın parasını calmak ustune gecırmektır

AngryHun, ysn ve Karakaş bunu beğendi.
  12. Karakaş

Karakaş Üye

Beğenileri:
    1.704
    Ödül Puanları:
    103
    Danny gereken herşeyi söylemiş zaten. Benim bu ülkeye giden inancım her geçen gün daha da azalıyor. Hatta bitti diyebilirim. Gitmek istiyorum artık bu ülkeden. Bir çaresini bulabilirsem gideceğim de zaten ve bir daha adımımı bile atmayacağım. Midemi bulandırıyor insanların haysiyetsizlikleri ve vurdumduymazlıkları. Herkes şark kurnazı, kendisini akıllı zannediyor. Haramın, yolsuzluğun, dolandırıcılığın normal karşılandığı bir toplum haline geldik. Hatta bunları yapmayan "enayi" oluyor! Yazıklar olsun be. Başka da bir şey söyleyemeyeceğim. Herkes ne hali varsa görsün. Kusmak istiyorum artık.

speedtouch ve Danny Boy bunu beğendi.
  13. biraycaglar

biraycaglar Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Evet yorumlar bıraz agır olmus bu yaptıgınız acıksa soyluyorum kı dagdan ındırılen pkk lılara devletın kucak acması onlara maas baglaması,kacak elektırık kullanması,guneydogu da bana kursun sıkması kardeslerımı sehıt etmesı helal bızım odedıgımız vergıler onlara helal ama bızım odeyıp te karsılıgını almamız haram. Zıhnıyet standard evet daha fazla savunmayacagım burada kendımı sunu soylemek ısterım kı bende ıgrenıyorum bu ulkenın ınsanlarından gordugum nıce sereflı sanlı ınsanlar lafa geldıklerınde mangalda kul bırakmazken bır bakmıssın ıcınde bulundugu konuma bakamaz goremez gormezden gelır olmuslar.
    Sahsım adına asagılayıcı bır kelıme daha yazmamanızı herkesın ıyılıgı ıcın yasınıza saygımdan rıca edıyorum.
    Herkeze hayırlı forumlar.

ozan119 bunu beğendi.
  14. erdemaydin

erdemaydin Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Aminess ve amino asitler hakkında

Değerli arkadaşım,

Aminess N içeriği esansiyel olmayan amino asitlerden oluşan bir üründür.
    Serum Albumin seviyesi 4'ün altında olan kişilerde tedavi özelliği vardır. (Özellikle diyaliz hastalarında)
    Esansiyel amino asitler (eaa) ve whey protein tozları, protein böbrekler aracılığı ile süzüldüğü için nefronları ( böbrek hücresi ) yoran ürünlerdir.

Aminess'in sporcuların kullanımında sağlayacağı en önemli avantaj dengeli bir eaa olmasıdır. Bu nedenle diğer sporcu desteklerinden çok daha güvenilir bir profili olduğu söylenebilir.

Ancak diğer ürünlerle ilgili bir suçlama yaptığım lütfen düşünülmesin. Bu alandaki supplementlerin ispatlanmış bir zararı yoktur. ( böbrek taşı riskini artırmak ve nefronlara binen yükü artırmak dışında )

Saygılarımla

declorx bunu beğendi.
  15. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    bu kadar tantanaya gerek yok içindeki değerler düşük zaten

ernesto33 ve Danny Boy bunu beğendi.
  16. erdemaydin

erdemaydin Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    aminess n kullanımı

Önce bir düzeltme, bir önceki yorumda esansiyel olmayan yazdım, doğrusu esansiyel olandır ( tablet pc otomatik düzeltmenin azizliği, özür dilerim :) )

Bir altta "tantanaya gerek yok zaten içindeki değerler düşük" yorumunu tıbben hatalı buluyorum.

Yüksek değerli ürün iyi ya da doğru ürün değildir. Esansiyel amino asitlerin protein sentezinde kullanılmayan kısmı oksidana dönüşür, yani zararlıdır.

Önemli olan optimal düzeyi yakalamaktır. AminessN gibi bir ürünün de sağlayabileceği avantaj budur. Günde 3 defa 5'er tablet alındığında serum albümin seviyesine önemli katkıda bulunacaktır.
    Serum albümin seviyesi, protein sentezinin önemli bir göstergesidir.

Özellikle vücut geliştirme ile uğraşanlar için düzenlenen ürünlerde böyle bir optimizasyon kaygısı yoktur. İleride ne tür nefrolojik riskleri yükselteceğini ön göremezsiniz.( kanıtlanmamış da olsa risk faktörlerini artırdığı kabul görmüş durumda)

Bu konuda daha fazla bilimsel makale arayanlar pubmed adlı tıbbi literatür sitesinden de yararlanabilir.

Son olarak, AminessN reçete edildiği takdirde ödenirken eczaneden kendiniz elden alırsanız 150 Lira civarındadır ( 1, 1 buçuk aylık bir doz ). Vücut geliştirmeciler için dizayn edilmiş ürünler daha mı ekonomik bilmiyorum.

Umarım yararlı olmuştur, saygılarımla.

aphelion, Duke Nukem ve Danny Boy bunu beğendi.
  17. erdemaydin

erdemaydin Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    içindeki değerler düşük yorumuna cevap

Yorumunuz tıbben yanlış. Bununla ilgili ayrıntılı bir yazı da yazdım ancak sanırım özel üyelere yazılan bu tür cevapları sansürleyerek yayınlamıyorsunuz. Ünvan olarak yazdıklarınızın bir kısmı için tıp doktoru olmanız gerektiğinin farkında mısınız bilmiyorum ancak ben bir tıp doktoruyum. Yorumunuzdan sizin tıp doktoru olmadığınızı kolayca anlıyorum.
    Lütfen "zaten içindeki değerler düşük" gibi cahilce yorumlar yapmayın ya da yazılan tıbbi cevapları yayınlayın. İnsanları yanlış yönlendirerek hukuken suç işliyorsunuz. Bilginizi pubmed ya da highwire gibi literatür siteleri aracılığı ile de yükseltebilirsiniz.
    Saygılarımla.

18. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    ben antrenörüm tıp doktoru değilim zaten burası da vücut geliştirme forumu sağlık sitesi değil... ben uzmanlığım gereği bu ürüne spor ve sporcu açısından yorum yaptım zaten ürün belliki hastalığı olmayan için değil böbrek hastaları için o yüzden de olayın tıp tarafı beni ilgilendirmez... cahil sensinki daha sporcu besini olarak satılan ürünlerin içeriğini bilmeden benim değerler düşük dememe laf atıyorsun... piyasadaki herhangi kalburüstü bir aminoasidi incele bakalım... son olarak senin bu sitede tıp doktoru kisvesi altında yazı yazman için spor hekimi olman lazım... gerçi olsan ne fayda bu ülkede hangi spor hekimi supplementları tanıyor biliyor...

19. Dexter_Morgan

Dexter_Morgan Üye

Beğenileri:
    665
    Ödül Puanları:
    123
    Kullanım şekli nasıl olmalı bu ürünün

20. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    eaa ıcerıdgı ıcın yemeklerle bırlıkte alınabılır ama her eyemkte almanın mantıgı yok en mantıklısı bıtkısel proteın olan yemekler ornegın mercımek yemegı yanında 3-4 gr kadar

Dexter_Morgan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş