American Psycho Sabah Rutini

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve danirello tarafından 20 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. danirello

danirello Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba arkadaşlar,
    American Psycho filmini izleyenler veya kitabını okuyanlar bilir, Patrick Bateman adlı Wall Street Broker'ı (bildiğiniz iş adamı) çok sağlam bir sabah bakım rutini uyguluyor. Ben de filmi izleyip kitabı okuduktan sonra fena halde gaza gelip bu rutini kendime göre şekillendirdim ve bir süre uyguladım, sizlerden de uygulayan var mıdır, ne düşünüyorsunuz bu durum hakkında diye bu başlığı açma gereksinimi duydum.

Öncelikle filmde biraz daha kısa bir rutin göstermişler, ama bizim gibilere o bile fazla geliyor. Herhangi bir link vermeyeceğim, araştırmak isteyen araştırabilir, ben kendi rutinimi anlatacağım.

Sabah 6.00'da kalkıp sade kahve içip dişlerimi fırçalıyorum, 6.15'te P90X3 programının aşağıda belirttiğim yarım saatlik merkez çalışmalarını yapıyorum, 6.45'te bir kahve daha içip alkolsüz ağız gargarası yapıyorum ve duşa giriyorum. Duşta yüz temizleyici jel, sonra mentollü şampuan, sonra peeling kremi kullanıyorum ve son olarak da vücut şampuanı ve lif ile vücudumu keseliyorum. Duştan çıkar çıkmaz kurulanıp yüzüme maske sürüyorum ve o kuruyana kadar tırnaklarımı kontrol ediyorum, boxerımı giyiyorum ve deodorantımı sıkıyorum. Sonra maskeyi yıkayıp dişlerimi son bir beyazlatıcı macunla fırçalıyorum. Nemlendirici yüz kremi, dudak kremi ve el kremi sürüyorum. Sonrasında da saat 7.30 gibi giyinip okula gidiyorum.

-Dişlerime bu kadar yüklenmemin sebebi diş genetiğimin berbat olması ve bunları yapmazsam sapsarı dişlerle dolaşmam.
    -Yaşım 17, sakalım yavaş çıktığı için pazar akşamı tıraş oluyorum, bu yüzden yazmadım.
    -Diş tellerim olduğu için diş ipi kullanmıyorum.

P90X3 içinse,
    Pazartesi ve Cuma Yoga X, Salı Pilates X, Çarşamba Dynamix ve Perşembe Isometrix programlarını yapıyorum.

Konuyla alakasız ama evde okuldan gelince akşam 5 6 gibi vücut geliştirme yapıyorum, antrenman öncesinde sadece protein ve yağlı besinler tüketiyorum, ant. sonrasında ise sadece protein ve GI'si yüksek karb. tüketiyorum. Kahvaltı yapmıyorum.

Evet, varsa benzer yoğun sabah rutini olan veya soru sormak isteyen, sizi bekliyorum, teşekkürler.

2. Massacro

Massacro Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Güzel kardeşim, takıldığım tek nokta kahvaltı yapmaman. Fazla büyük bir eksik değil mi sence de?

3. danirello

danirello Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bir suredir carb backloading ve carb nite diyetlerini uyguluyorum ve diyetleri duzenleyen kisi, John Kiefer kahvalti yapilmamasini oneriyor. Bu konu forumdaki carb backloading konusunda tartisilmis olmali, tavsiye ederim.

Stygia bunu beğendi.
  4. TTTT

TTTT Üye

Beğenileri:
    176
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    cildin yaglımı veya neler kullanıyorsun kullandıgın malzemelerı yazarmısın :D

Sayfayı Paylaş