Ameliyattan sonra tekrar basladım toz kullanmayı düşünüyorum

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve İskelet0r tarafından 17 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. İskelet0r

İskelet0r Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar [​IMG]

Bu yaz bir ameliyat geçirdim ve geçirdiğim ameliyat 3 yıl boyunca ağır vücut calısmama izin vermiyor. Ayriyetten ameliyattan sonra 8 kilo verdim. Daha öncesinde cok fit bir fiziğe sahiptim. yalnız ameliyattan sonra omuzlarım belirgin bir şekilde daraldı, sırtım kücüldü , bacaklarım ve bileklerim inceldi ve kolay kolay alamıyorum verdiğim kiloyu 2 ayda sadece 1.5 kilosunu alabildim. 3 yıl boyunca ağır calısamayacagm icin spor salonu değil evde geliştirmeye devam edicem ve toz kullanmayı düşünüyorum. Toz kilo almama ne derecede yardımcı olur ? Sadece 5 kiloluk dumblee larla ne kadar iyi bir vücuda sahip olabilirim ? İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler [​IMG]

Yaş=18
    Boy=191
    Kilo=Ameliyattan önce(81) Sonra (73)

2. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
    Toz derken neyi kast ettiniz , protein , karbonhidrat ? önce bunun cevabını bilelim sonrada eklediğiniz resimlerde hata var .

Resimleri nasıl ekleyeceğiniz şu linkte detaylıca açıklanmış

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/foruma-nas-l-resim-eklenir-t9215.html

Size tavsiyem bir doktor eşliğinde haraket etmeniz çünki ne ameliyatı geçirdiğinizi yazmamışsınız ve burdaki kimse uzman bir doktor değil , herhangi yapacağınız ters bir harakette ameliyat geçirdiğiniz bölge zedelenebilir veya tahriş olabilir.

3. İskelet0r

İskelet0r Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Pektus carinatum ameliyatı geçirdim doktor body yapmamın hiç bir sakıncası olmadıgını söyledi sadece aşırı yüklenme kendine dedi.Kilo almak için hangisi etkili bilmiyorum daha önceden gittiğim spor salonunda ki koçum bana toz vermek istedi fakat ben abimin bir arkadası yüzünden istemedim.Çünkü bu arkadasda bu tozu bilincsizce kullanms ve karaciğerinde enzim bozukluğu olusmustu 6 ay kadar pehriz yaptığını biliyorum. Ameliyattan önce iyi bir vücudum vardı ve kimse 80 kilo olduguma inanmıyordu :) Daha iri göründüğümü söyleyenler oluyordu resim eklemedim cin ali gibiyim neyini ekleyim :)

4. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
  5. İskelet0r

İskelet0r Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hocam eyv tşk ettim fakat ben yeni basladım daha öncesinde sağlam bir vücudum vardı sadece ameliyat girdi araya

6. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
  7. İskelet0r

İskelet0r Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Peki sizce toz kullanmalıyı mıyım evde calısmayla saglam bir vücut yapabilir mym ?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 15:15 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 15:12 ----------

Kilo almama yardımcı olur sanıyorum weight gainer

8. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
    Dediğinize göre spor geçmişiniz var bunu göz önüne alırsak weight grainer kullanabilirsiniz . Tabiki uygun bir diyet ile yapmalısınız kilo alacagim diye fastfood yenmez.

İskelet0r bunu beğendi.
  9. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    eğerkı agır vucüt calısmanız yasak ıse yapacagınız hareketlerı kesınlıkle bır doktor ıle belırleyın bakın spor hocası veya benzerı seyler demıyorum ya bır fızıktedavı uzmanı yada sızı amelıyat eden hastanede bu konuda uzman bır doktor ıle agır calısmanız yasak ıse zaten hacım almanız bırazcık zolasabılır cunkı malum hacım calısmalarının asasgı yukarı hepsınde 1 sette olsa max agırlık kullanılıyor buda sızın ıcın saglık acısından bır sıkıntı cıkara bılır benım nacızane tavsıyem 2 sene daha kardıyo agırlıklı calısma ıle form tutup kendınızı gelıstırmenız ve ondan sonra saglım bır dıyet spor ve supplement destegı ıle ılerlemenızdır. durumunuz forumda konusulup belırlenecek kadar gayriciddi değildir muhakkak bır doktordan prof destek alınmalıdır. ancak forumda bunun dogrultusunda yönlendırme yapılması en dogrusu olacaktır. tekrardan gecmıs olsun ınsallah en yakın zamanda eskısı gıbı olursunuz.

İskelet0r bunu beğendi.
  10. İskelet0r

İskelet0r Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Doktorum bana herşeyi yapabileceğimi söyledi yalnız fazla zorlama kendini dedi yoksa yapacagım hareketlerle alakası yok zorlandıgımı anlıyorum zaten hafif agırlıklarla yapmaya calısacagım bunu bilmiyorum ne kadar etkili olacak :)

11. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    anladım yanı sadece adelelerı cok zorlamamanız gerekıyormus o zaman yenı balayacagınız ıcın nacızane tavsıyem bastan baslayacagın ıcın ılk 1 ay vücudunu alıstırma ve ısıtmaya yönelık bır program uygularsan daha ıyı olur her bögleyı calıstırıp ama azar azar ve hafıf hareketlerle 1 gun calısıp 1 gun off seklınde yaparsan ıyı olur gıbı örnemk 2 göğüs 1 önkol 1 arka kol2 sırt 2 bacak 1 omuz dan olusan bır program yapıp gun asarı uygulanabılır yanı pazarda extradan dınlenırsen haftda 3 gun antrenamna 4 gun off ıdeal gıbı

12. İskelet0r

İskelet0r Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bende aynı şekilde düşünüyorum kendime bir program hazırlayacağım fakat tozu ilk aydan kullanmam benim icin bir sıkıntı teşkil eder mi ? Ayriyetten protein mi kullanmalıyım yoksa weight gainer mı bilemiyorum :)

Sayfayı Paylaş