Ameliyat sonrası spor

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Xebeth tarafından 14 Ocak 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Xebeth

Xebeth Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar ben 16 yaşında aranıza yeni katılmış birisiyim bir buçuk ay önce apandisit ameliyatı oldum 6 ay boyunca spor yasaklandı beden eğitiminden bile muaf tutuldum ama bu benim için çok büyük bir kayıp bende o zamana kadar tüm vücudu çalıştıramasamda kol göğüs kanatın kas kütlesini arttırmaya karar verdim bu yerlere yükleniyorum.Ben iyileşince MMA'e yazılmaya karar verdim ama hiç çalışmamış vücutla yazılmak yerine en azından kollarımı felan çalıştırıyım diye düşündüm 10 kglık 2 dumbell aldım bunlarla çalıştırıyorum bundan once kol için 6 omuz göğüs felan için 4 kglık dumbell kullanıyordum ayrıcada evde bacak acma egzersizleri yapıyorum yanlış yaptığım şeyler varda çok yanlış diyeceğiniz veya önerileriniz neler ?

2. skenshins

skenshins Üye

Beğenileri:
    91
    Ödül Puanları:
    28
    b sporu yapman çok yanlış... şu anlık kendini iyi hissedip yapbilirsin ama bir daha hayatında spor yapamayacak noktaya da gelmen söz konusu... tamamen iyileşmeye bak

3. Xebeth

Xebeth Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yapamıyacak hale gelecek kadar neye zarar veriyor olabilirim ki zaten karınla çok alakasız yerleri çalıştırıyorum ameliyat bölgemdede en ufak rahatsızlık hissetmedim benim liflerimde sorun olduğunda yapamamıştım birtek onun dışında kolum kırıldığında bile tek elle şınav felan çekip devam ettim ben bu sporu bırakmam :) teşekkür ederim yorumunuz için bu arada obliquelerinize bayıldım sırf o bölge yüzünden tam üçgen olamıyor vücudum sinir oluyorum :)

4. Lonewolf

Lonewolf Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Doktora danışmanız en mantıklısı olacak.

Sayfayı Paylaş