amatör müsabık lar ne kadar kazanır(kick boks)

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve fulltimeonline tarafından 14 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. fulltimeonline

fulltimeonline Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    arkadaslar merakımdan soruyorum bu mesala amatör olarak belediyelerin düzenlediği müsabakalarda belirli bir ödül veriliyor.Bunlar ortalama ne kadar aramızda müsabık olan kişiler olduğunu düşündüğümden soruyorum

Son düzenleme: 14 Ağustos 2012
  2. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    bildiğim kadarıyla turnuva ödüllerinden pek bir cacık olmuyor bu sporlarda güreş hariç sanırım.fakat iyi bir klübün müsabık sporcusu olursan para kazanırsın benim bildğim fb de kick boks var.

fulltimeonline bunu beğendi.
  3. thetramp

thetramp Özel Üye

Beğenileri:
    2.368
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Elektrik-elektronik mühendisi
    Yer:
    manisa
    o ödüller zamanının spor için yaptığın fedakarlıkların yanında hiç birşey olarak kalıyor..
    amatörlükte amaç zaten il şampiyonluğu-bölge şampiyonluğu-türkiye şampiyonluğu olarak gidiyor.
    sonra bir menajerin dikkatini çekersen yada bir klübe videolarını yollarsan seni beğenirlerse prof a geçiyosun para ancak orda kazanılıyor..
    amatördeki ödüller genelde bir madalya artı sırtının sıvazlanması olarak kalıyor :)bnde 2 tane var anı olarak saklıyorum eve gelen de vay sen kickboxcumusun diyo o kadar :)
    hatta şöyle düzeltiyim 2008 senesinde kktc de hapkido,kickbox federasyonunun toplam bütçesi 20000 tl ydi, bu para yönetim antrenörler vs arasında dağıtılınca onlara bile aylık 300-500 tl düşüyodu düşün yani :)

Son düzenleme: 14 Ağustos 2012
    abseto, 2157, rockybalboa7 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  4. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yol paranı kazanırsın belki.

5. tigerrr

tigerrr Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2. Üniversitesini okuyor
    Dediğin gibi madalya birde tekrar bekleriz derler. En saçma şeyde liseler arası boks turnuvaları. Bir kez şampiyonu oldum liselerde okul madalyamı onur köşesine astı bende öyle bakakaldım kaç yıl geçti hala okuldadır.

Milli takıma yükselmiş ve türkiyede yurtdışında dereceleri olan arkadaşlarıma üniversite + asgari ücret + boks malzemeleri karşıma verdiler ücretsiz. Tabi başarılarının devamı gelirdikleri müddetçe :)

2157 ve fulltimeonline bunu beğendi.
  6. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    Futbol,Basketbol ve bayanlar voleybol haricinde diğer spor dallarından köşeyi dönen yada fazla para kazanan duymadım varsada nadir bir durumdur ülkemizde spor hiç gelişmemiş desek yeridir spor bültenlerinde bile %99 futbol haberi verilir %1 de diğer spor dalları olacak iş değil Arnold Schwarzenegger,Scott Akdins,Michael Jai White burada olsa bırak milyon dolarla oynamayı filmlerde boy göstermeyi belkide evlerini zor geçindirirlerdi

2157 ve fulltimeonline bunu beğendi.
  7. fulltimeonline

fulltimeonline Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    yani amatör musabakalar sadece eğlence amaçlı kendini kanıtlayabileceğin yer :)

8. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Aslında Türkiye'de herhangi bir sporda televizyona çıkacak düzeyde olmadıkça pek bir kazanç beklememek lazım. O çıkanlarında çok kazanan oranı çok ama çok az. Başarılı olursan yol parası kalır.

9. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    profesyonel olmak için amatörde bir sürü madalya toplaman lazım.bu işlerde bildiğim kadarıyla 3 şekilde para kazanılır.1-klup maaşı 2-sponsorlar reklamlar 3-turnuva ödülleri.eğer ekranlarda sevilen bir adam olabilirsen ringlerden dizi setlerine geçiş bile yapabilirsin.

Sayfayı Paylaş