Aman siğillere dikkat

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve mhett tarafından 3 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. mhett

mhett Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    merhaba arkadaşlar başıma gelen hadiseden sonra sizleride uyarmak istiyorum.
    bundan 7 ay önce spor yaparken avucumun ortası nasır tuttu ve siğile dönüştü. tabi ben geçen 4 aylık süreçte nasır olduğunu sanıp kendiliğinden geçmesini bekledim geçmeyince asit içerikli ilaçları denedim sonuç aldım ama tekrar türedi. Şimdü bu gün itibarı ile kiryoterapi uygulattım geçmesini bekliyorum. uzun zamandırda spor yapamıyorum. Bence en büyük hatam eldivensiz çalışmamdı. Eldivensiz asla çalışmayın arkadaşlar. Siğile neden olan etken HPV virüsüdür ve aletler olsun koşu bantlar v.s. bu ve daha başka başka virüsleri içerebilir. Geçiş yöntemi ise genelde insandan insanadır ve yaralar kesikler bulaşma için mükemmel bir zemindir. Kesinlikle eldivensiz spor yapmayalım arkadaşlar ceremesini çeken biri olarak uyarıyorum

usd61 ve emregunes bunu beğendi.
  2. mhett

mhett Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    avucumdaki siğil hala geçmedi 3 gün önce 3 uygulama olarak il 33 isimli ilacı kullandım. o bölge iyice sertleşti umarım bi kaç güne iyileşir. bu meret yüzünden aylarca antreman yapamadım ve yapamıyorum. kullandığım ilaçların ve uygulamaların tarihsel sıralaması duoderm, veruttol, wartner wart remover(dondurucu sprey), dermotolog tarafından sıvı nitrojen uygulaması(92TLdir+ 30 TL muayne ücretide var tabi) acetocaustin(ancak 2 uygulama kullandım almanyadan bi arkadaş getirmiş kullanmış 3 senelik siğillerimi geçirdi dedi. ancak son kullanma tarihi geçtiği için 2 kere kullandım monoklora asetik asit içeren bir ilaç ve çok yakıcı türkiyede yok)acetilcaustin kullandıktan sonra ona benzer bi ilaç aramalarda bir yerde gözüme ilişti il 33 diye bir ilaç keşfettim bu ilaçta monokloroasetikasit içeriyor ayrıca dikloroklorikasit ve trikloro asetik asit içeriyor. kullandığınızda o bölgeyi uyuşturacak bi sprey sıkmanızı tavsiye ederim günde 2 defa kullanılıyor. tavsiyem ikinci kullanımı yatarken yapın uykuya daldığınızda acısını hissetmezsiniz.
    bu virüsü spor salonunda kaptım. yara ve ter bu virüs için uygun sıçrama ortamıdır bilgilerinize

3. Trapez~

Trapez~ Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    geçmiş olsun kardeşim ben eldivensiz çalışıyordum bu önerinden sonra eldiven alıcam yarın =) inş en kısa zamanda düzelirsin birde bel e takılan kemerler var onlar ne işe yarıyor ve bir bilgin varmı ?

4. mhett

mhett Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    benchte omuz çalıştığın zaman belini sakatlama riskini azaltıyor

Sayfayı Paylaş