1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

amacim cok genislemek degil

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve RaZoR tarafından 7 Kasım 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. RaZoR

RaZoR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    19 yasindaim yaklasik 8 yildir basket oynuorum gecen seneye kadar vucudum icin hic bi calisma yapmamistim sadece sporun getiridigi kadardi gecen sene can sıkıntısına 1 aylik bi dilimde spor salonuna gittim amino ve protein kullandim bu süre zarfinda
    boy:1.87 kilo:74 omuz:117 kol:28 bildigim ölcülerim bunlar simdi cok genislemeden saglam bi sekle sahip olmak icin önerebiliceginiz antremanlar varmi ?

Ekli Dosyalar:

2. bruce123

bruce123 Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    simdi söze söyle baslıyım

sadece kol calısarak yada omuz veya göğüs gelişemezsin gelişirsin ama bir yere kadar

kanat calısırsan illaki genişlicek sırtın yada omuzların genişlicek yani olacak bu bu sporda bu var

o zaman sen kanat calısmıcaksın

göğüs gir calıs biceps calıs triceps bacak mide vss bir yere kadar gelişirisnn ama sonra durur

zaten genişlemek o kadar kolay değil heleki omuzları genişletmek yani kolay gibide söylemişsin istesende zor oluyor zaten

antreman günleri basket oynamazsan daha iyi olur

ama bu sporu düzenli yaparsan iyi sonuclar alırısn iyi gelişmek istiyorsan bacakları ihmal etme özellikle squat ilk 1-2 aydan sonra yavas yavsas yapmaya baslayabilirisn

3. RaZoR

RaZoR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    genislemekten kastim genel olarakti yani kanat calismiim die bi amacim yoq
    cok asiri bi gelismislik istemiorum demek istemistim saol yorumun icin

4. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    şu gelişmişlikten kastınız ney onu çok merak ediyorum? bu şekilde düşünen herkes için bu sözüm geçerli. insan sadece resimlere bakıpta bu kadar olsam yeter demesin ya bu sporda bu bayıyor biyerden sonra.
    yani bu şekilde konuşan arkadaşlar hedef olarak bir isim , resim vs belirteselerde bizde görsek bu nasıl bir hedef nasıl bir gelişimden kasıt fazla iri değil?

örneğin sitedeki ayazın vücudunu örnek göstersek resime bakıpta sitede vay be tam istediğim vücut bu kadar olsam yeter tek kelime mükemmel diyen arkadaşlarda var. ama bunu diyen arkadaşlar şunuda ekliyorlar ya bu kadar olayım tamam işde ama öyle iri olmayayım. ayaz isimli arkadaşın kolu 42 cm i geçikdi yanılmıyorsam. ee sen bu adamı yolda görsen senin 2 mislin duracağı kesin. bir pump foreverda böyle 1 ölçü büyüğü. geçenlerde siteye resim ekleyen samet arkadaşımızın resimleri içinde aynı şeyler geçdi.

sözün özü bu şekilde konuşan insanlar nasıl bir vücut istediklerini bilmiyorlar. resimlere bakıpda hedef seçiyorlar ama düşüncelerle birebir zıt bir hedef seçiyorlar. yani böyle düşünen arkadaşlar şunu istiyor aa bu resimdeki gibi kolum olsun bu resimdeki gibi göğüsüm olsun belim omzum bu kadar olsun ama 42 cm lik kol aynı şekilde bende 38 cm de görünsün e o zaman karşındaki insan seni p şekilde hayal etsin. böyle birşeyin mantığı yok. öncelikle insan ne istediğini kafsında oturtması lazım.

razor sana tekrardan gelince o boya kilon yani spor yapmayan bir insan için bile az bu değerlerde. ben kendi düşüncemi söylemiyorum yanlış anlaşılabilir haddime değil. ama tek söyleyeceğim hacim alman lazım bu kiloda zayıf duruyorsun 85 kiloda seni define olmadıktan sonra zayıf gösterir. bunun içinde hacim alman lasım sonra ufak diyetler. bu işin kuralı bu. yoksa sana tavsiyem budur. yoksa istediğin vücut için kilo da almadan o vücudu karşındakinin görmesi için farklı gözlüklerim icat edilmesi gerekicek. olmayan bir şeyi var etmek ne kadar doğruysa artık.

başarılar dilerim.

sabrselam, TuGhAn ve linc88 bunu beğendi.
  5. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    şu resimleride ekleyeyşm de daha iyi anlaşılsın. bu adamların vücutları fit durabilir ama yukarda bahsettiğim şey i bir daha yazma gereği açıklama gereği duymuyorum.

unutmadan söyleyeyim bende mesela yaklaşık 1 sene önce hedefinizdeki sporcu denildiğinde anthony presciano kadar olmak isterdim diyordum. ama acemilik işde. d.wold u hiç unutmuyorum bana demişdi o zaman sen bu adamın nasıl beslendiğini, ne şekilde idman yaptığını, ne anabolizan aldığını, kaç ünite growth hormon kullandığını biliyormusun diyordu. bu adamda 2. resimde olan anthony prsciano. şunu söyliyeyimki resimleri bıraktım, videolarda bile adam resmen büyük yani olabilsem isterdim. ama bunlara resimlere bakıpda yorum yyapmak hedef belirlemek yine söylüyorum saçma.

Ekli Dosyalar:

Ünkut bunu beğendi.
  6. RaZoR

RaZoR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    yanlis bisi sölediysem özür dilerim herkesten benim asiridan kastim beni hamlastirmicak bi vücut istiorumdu bunuda basketbol oynadigim ve mevkimi düsünerek sölemistim.
    benim örnek göstermem mümkün deil cünkü yapisal olarak herkes farklidir benim istedigim vücut belkide benim yapimla imkansiz ve dediginiz gibi resimlerdeki kisilerin calisma sekilleri cok agir programlar,dietler ve besin takviyeleri icerio ben vucuduma olabilcegin en iisini yapmak istiorum.
    örnek gösterdigin ilk resime yakin bi vücut kafamda olusabilcek maximum nokta ama o vücuda sahip olmakta fedakarlik ve zaman isteyen bi durum.
    buraya yazmamin sebebi elbet bilgi edinmek bu konuda cünkü bir cok bilgi sahibi kisi burada benim suan protein ve aminoasitlerim mevcut halihazirda burayada konuyu actimki ne tarz bi beslenme programi uygulamaliyim suplementleri ne sekilde kullanmaliyim ne tarz bi calisma programi uygulamaliyim vucut yapimdan yola cikarak bana yol gösterin
    yaptiginiz her yorum icin ayri ayri tesekkür ederim

7. bruce123

bruce123 Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    jarhead a katılıyorum birsey daha ekliyorum

ne kadar yol gösterirsek göstrelim sana yön vercek olan yine sensin antremanını yap kanadını calıs omuz vss sonra gidişata bak omuzlar genişliyosa ders etme kilo alıyosan derst etme

bu iş kilo almadan irileşmeden olmaz ilk önce kilo alıcaksın sonra yakacaksın alttaki kaslar meydana cıkacak kas alırken kiloda gelecek yani

8. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    jarhead merak ettigin olayi ben aciklayim sana o psikolojiyi en baslarda bende yasadim amacim fazla irilesmek degil diyen kisiler aslinda define vucut istiyor kolu 38 cm olan bulk bi foto koy bide kolu 45 cm olan define adamin resmini koy kim daha iri de 38 cmlik bulk olana iri derler. bende en basta boyle saniyordum isin gercegi :D bide zamanla hedefler degisiyo baslamadan once brad pitt gibi olmak istiyordum sonradan sporun icine girince herseyi cok iyi anladim

9. rıdvan

rıdvan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci_lise2
    Yer:
    denizli
    hmm bak simdi sana verdikleri amino asit ve proteinin markasını yazarmısın ? coğu marka sahtedir bi faydasını görmezsin yada markadası güzelde olsa içi sahte olabilir ama ben sana mega mass 4000 öneriyorum Weider Weider den şaşma bide amino 3050 bunlar seni istedin yere cok rahat getirir 2 ayda cok göze çarparsın kolay gelsin ;)

10. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Ne kadar engin bilgilerin ve tecrübelerin varmıs rıdvan.. Buradaki hocalar bile bu sekılde konusmazlarken senın boylesıne kesın konusman cok garıp..

Pıyasada adı gecen urunlerın (whey, amino vs) sahtesı yoktur bıldıgım kadarıyla.. En fazla dusuk bır ıhtımal satıcın senı cok saf gorur gaıner yerıne baska bırsey satar o kadar.. Bu gıbı durumlar dısında sahte supplement olayı yok bıldıgımız kadarıyla..

Nereden mı bılıyorum.. Bende 1 bucuk 2 yıl once bu konu hakkında bır baslık acmıstım ve orada hocalarımızın ve uyelerımızın verdıgı cevaplar artı benım arastırmalarım, gozlemlerım bu yondeydı.. thums:

11. 2shae

2shae Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    sen steroide acilen başla bence :lol: supplementlere karışma

12. skilful

skilful Yeni Üye

Beğenileri:
    159
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    1 ay bu sporu yapıyorsun ve direk amino ve protein kullanmışsın ne gereği varsa...
    arkadaşın biride çıkmış diyorkı o amınoyu kullanma şunu kullan daha faydasını görürsün ya sabır.

TuGhAn bunu beğendi.
  13. gidici

gidici Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    yarışmacı
    Yer:
    istanbul
    amerıkalılar kas gelıstırmeyı ıkıye ayırır muscle mass ve muscle size ....muscle mass kas kitlesi kesiti ya da tam turkcesıyle içi dolu kas elde etmek dıyebılırız.muscle size ise kas fıbrıllerını buyutme boylece buyuk gorunumlu ama sıkı gozukmeyen adele yapısı demek...genelde bodybuılderlar muscle size çalısırlar sonra muscle mass a gecerek kaslarını hem kutlelı hem dolu yaparlar...muscle size ın mantıgı sudur ne hareket calısıosan 8-10-12 tekrar yapabılıcegın bı agırlık alırsın bu kıloyla bu tekrar lar uzeerınden 4*10 4*12 vs 1dk dınlenmelı setlersın ..muscle mass ıcın ıse aslında tekrarın onemı yoktur onemlı olan kasın ne hıssettıgıdr ...ama tekrara dokmek ıstersen 20 tekrar fln dıyebılırız yanı kıloyu hafıfletıp kasın daha uzun sure kasılmasını saglamalıyız..kaslarınızın kangren olucak derecede kasıldıgnı artık bıceps calısırken kolunuzun tricepsten bıle destek almaya calıstıgını hıssedıceksınız..bu kaslarınızı daha hatlı sert içi dolu bı gorunum kazandırır..he bıde bu sıstemı super setlersenız bomba gıbı kolla gezersınız:D

KaRaDeNiZ_08 bunu beğendi.
  14. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    Gidici ..muscle mass yani orta seviye bir ağırlığı alıp kaldıramayacak dereceye gelinceye kadar kaldırmaya devam etmektir bunumu demek istedin..
    Mesela sence ancak 4*15-20 çıkarabileceğin bir ağırlıkla çalışmanın vücuttaki etkisi ne olur bilhassa kollar için..

15. gidici

gidici Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    yarışmacı
    Yer:
    istanbul
    okaaan aslında ıkısı aynı sey zaten 15-20 tekrar yapmak ıcın sectıgın ole bı kılo olucak kı adelen yanıcak ...12 tekrarlada kası yakarsın dınlenmelerı cok kısaltman gerekır ama yanması ıcın bıde 20 tekrar yaparkenkı gıbı yanmas kasların...ben kendım en az 15 tercıh edıorum bu amactayken...bu ıdmanda kendını tanımakla alakası ...senın ıcın cok hafıf olan bı kıloyu alırsan elıne 20 dııl 30 yapsan belkı yanmaz ...ondan ole bı kılo secıceksınkı 20 tekrar mı donuosun bu hıssıyatı alıcaksın...20 nın uzerıne cıkmanı tavsıye etmem ...15-20 arası serı az dınlenmelı olabılıdgınce adelenı yakarak calısman kaslarını en ıyı sekılde defınıze eder sert gosterır...bu calısma sıstemı kasa dewamlılık katar defınısyon sertlık werır .kuwwette artısı 3*5tekrar set donerkenkı gıbı olmaz ama daha kalıcı az az gelısen bı kuwwet yapısı oluşur...bunun sebebı kas guclenırken kılcal damar cogaltarak guclenır ama 8-10-12 tekrarlı setlerde kas lıflerı buyur bundan dolayı kuwwet artısı olur ama bu oldukca gecıcı bı durumdur ıdmana ara wermenle kuwwetten dusmen daha hızlı olur...bodybuıldıngı bırakınca ınsanların kaslarının kuculmesının sebebı bundandr zaten...senın ne ıstedgne baglı ama sanırım sen adelenın ıcını nası doldurabılırım dıe merak edıosun ben sana cok tekrarlı super setlerı tavsıye ederım ..triceps ve bıceps 1 er hareket sec kendıne 4*20 den supersetle..bı set trıceps bı set bıceps yap 3-4 hareket kombıne edebılısın bole bıceps-trıceps seklınde ...ertesı gun hala kollarını sert dolgun hıssedıceksın

KaRaDeNiZ_08 ve okaaan bunu beğendi.
  16. dexterrr

dexterrr Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    kimyasallar olmadan çok fazla irileşmek mümküm değil zaten kafana takma.. zaten böyle birşey olsa bile kası ufaltmak çok kolay çalışmayı hafiflettiğin anda kaslarında ufalmaya başlar..

dışarıdan bakınca herkes bu işi çok kolay oluyor zannediyor 3-4 ayda olur mu geyiği yıllardır sürüyor.. çok iri ve geniş olmanız için gerekenleri maddeler halinde yazıyorum özellikle yeni başlayanlar ve irileşmek istemeyenler dikkatle okusun..

bu maddelerin hepsini yerine getirirseniz çok iri olursunuz:

1) Devamlı, bilimsel, çok ağır antremanlar..

2) Bilimsel beslenme (günde en az 4-5 öğün her ögün en aşağı 40g. kaliteli protein) ve bunun yanında yeterli karbonhidrat, doymus ve doymamış yağlar, vitamin ve mineral içeren besinler..

3)Beslenme ile yeterli dozajı alamayacağınız için dışarıdan vitamin-mineral, kreatin, BCAA destekleri...

4)Hormonlarınız çok fazla irileşmeye müsade etmeyeceği için dışarıdan testosterone, growth ve insülin gibi hormon takviyeleri..

5) Hardcore Bodybuilding hakkında bilgi edinmek özellikle beslenme ve ilaçlar konusunda.. (her zaman araştırmaya açık olmalısınız, her geçen gün yeni araştırmalar yapılıyor)

6) Günde en az 8 saat derin, kesintisiz uyku

7) Bu sporun getireceği maddi ve manevi şartları yerine getirmek (ayda beslenme için en az 1000 YTL, supplementlar için en az 1500 YTL ve ilaçlar için en az 500 YTL toplamda en az ayda 3000 YTL bu işe ayırmanız gerekli..
    manevi olarakta kendinizi bu işe adamalısınız her gün 2-3 saatte bir düzenli yemek kolay bir iş değil sosyal yaşantınızdan fedakarlık etmeniz gerekecektir..

8) Gelişmeye çok uygun bir genetik yapınızın olması (bizim milletin %90 ının genetiği süpermiş ben bilmiyordum kendileri öyle diyor :) 6 ay çalışsalar süper olurlarmış çok iyi kas tutuyorlarmıs :) BÖYLE BİRŞEY YOK... %95 ihtimalle sizinde genetiğiniz normaldir..

9)Hırs, azim, disiplin, savaşcı ruhuna sahip olmak gibi soyut özellikler...

10) Son olarak; bu işe dünyadaki sevdiği herşeyi kaybetmeyi göze alabilecek kadar bu işe aşık olmak...

Sayfayı Paylaş