Amaç Kilo Vermek

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve evveliyat tarafından 24 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. evveliyat

evveliyat Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba arkadaşlar. Ankara da öğrenciyim, şuan 127 kiloyum boyum 185 cm. Diyet yapıyorum ve 1 aydır spora gidiyorum. Salona girdiğimde koşu bandında en az 45-50 Dk interval incline yapıyorum, (yani hız değilde eğim değişimli) ardından ağırlık çalışması yapıyorum (5 set az ağırlık günde iki bölge) Sizlere birkaç sorum var cevaplarsanız sevinirim. Yanlış anlaşılmazsa anlayan ve bilgiye sahip kişilerin cevabını beklerim, çünkü internette çok bilgi kirliliği var ve kafam çok karışık.

1-Sizce doğru yolda mıyım ? çünkü beden görüntüsü olarak güzel değişimler var ama kilo olarak pek değişim yok.
    2-İnterval mı yapmalıyım yoksa nabzın fat burn aralığında olduğu uzun yürüyüş mü yapmalıyım ? Bu konuda iki değişik fikir var.
    3-Ağırlık antremanım nasıl olmalı ? Çok set az ağırlık mı ? az set çok ağırlık mı ?. bu konuda da iki değişik fikir var.
    4-Kardio ağırlık çalışmasından önce mi sonra mı yapılmalı ? bu konuda da iki değişik fikir var. Ben önce kardio yapıyorum ve ağırlık antremanında enerji kaybı yaşamıyorum.

2. hakan3438

hakan3438 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Sahsi gorusum agirlik calismasini simdilik unut cunku kilon cok cok fazla karbonhidrati kes sekeri kes protein agirlikli beslenmeye calis kilo vermek yemegi kesme isidir o yuzden ona daha onem var fazlan cok oldugucu icin hizli kilo verirsin bu da kas kaybinada neden olur kas kaybini en aza indirmek icin az agirlik cok tekrar olarak kasta calisabilirsin kilo vermen istedigin vucudu yapman dilegiyle.

evveliyat bunu beğendi.
  3. alpaslanözden

alpaslanözden Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık memuru
    Yer:
    didim
    yukardaki arkadaş gayet iyi açıklamış. şeker ve şekerli ne varsa tamamen unut ekmek makarna karbonhidrat azalt bikaç hafta içinde bedenin daha enerjik olmaya başlayacak insülin direncini kıracaksın.kilo özellikle kış aylarına girerken kilo alınır aslında şu anda kilo almıyorsan bile bu bir başarı kilo vermeye başlamışsan da iyi yoldasın devam et. öğrenci olduğunu söylüyorsun yani bana göre çok gençsin ve bu yaşta o kilo iyi değil. kendin için çok doğrusunu yapıyorsun kilo vermek bazı noktalarda çok zorlaşır sabır ve zamana yayarak yap asla hızlı zayıflama.

evveliyat bunu beğendi.
  4. evveliyat

evveliyat Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Cevaplar için çok teşekkür ederim arkadaşlar. Yaşım 26 biraz geç kaldım okumak için :) eskiden kilolu biri değildim, düzensiz beslenme ve psikolojik sorunlar sebebiyle bu kilolara çıktım. Ağırlık antremanını zaten çok tekrar az ağırlık yapıyorum, güzel bir diyetim var ve kesinlikle kilo almıyorum artık. Kardio konusunda da kafamdaki ikilemi giderirseniz sevinirim :)

5. BloodRave

BloodRave Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    diyetinden anladığım pek açlık hissetmediğin ve kilo verdiğin için memnunsun ama protein alımına dikkat et düşükse arttır zaten az olan kas oranını mümkün mertebe koru. kardiyo içinse ağırlık antrenmanlarından sonra hiit tarzı 20-25dk faydalı olacaktır. kendini aynada tart her zaman, vücudundaki değişimler tartıda gördüğün rakamlardan daha çok mutluluk vericektir.

evveliyat bunu beğendi.
  6. evveliyat

evveliyat Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    evet diyetim gerçekten açlık hissetmediğim hatta proteinin bol olduğu bir diyet. Ayna da güzel değişiklikler var hocam göbek çevremdeki lastik küçülüyor :) Ben enerji eksikliği pek çekmiyorum yani salondan hiç yorgun çıktığımı hatırlamam. Sizce bir tane daha kardiyo eklemelimiyim ? ilk 30 dk kardiyo sonra ağırlık antremanı ve ondan sonra bir daha kardiyo yapsam yanlış mı yapmış olurum ?

7. BloodRave

BloodRave Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    süreyi çok uzatmanın düşündüğünüz oranda faydası olmayacaktır haftada 6 gün hiit tarzı çalışın. uyguladığınız ağırlık antrenmanı kaç gün ne şekilde tam bilgi vermemişsiniz, çok enerjiniz kalıyorsa yeterli düzeyde değildir zira çalıştığınız bölgeyi titretin, ama yüksek ağırlıktan ama fazla tekrardan takatiniz kalmamalı ki hakkını vermiş olun

8. evveliyat

evveliyat Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    zaman kısıtından dolayı ağırlık antremanını ve kardiyoyu aynı gün yapmak zorundayım hatta aynı zaman diliminde yani sabah. Program ikili ve dediğiniz şekilde ağırlık antremanının hakkını veriyorum :) Ama daha iyi bir programa ihtiyacım var sanki.

Sayfayı Paylaş