Amaç Kilo Vermek

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve evveliyat tarafından 24 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. evveliyat

evveliyat Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba arkadaşlar. Ankara da öğrenciyim, şuan 127 kiloyum boyum 185 cm. Diyet yapıyorum ve 1 aydır spora gidiyorum. Salona girdiğimde koşu bandında en az 45-50 Dk interval incline yapıyorum, (yani hız değilde eğim değişimli) ardından ağırlık çalışması yapıyorum (5 set az ağırlık günde iki bölge) Sizlere birkaç sorum var cevaplarsanız sevinirim. Yanlış anlaşılmazsa anlayan ve bilgiye sahip kişilerin cevabını beklerim, çünkü internette çok bilgi kirliliği var ve kafam çok karışık.

1-Sizce doğru yolda mıyım ? çünkü beden görüntüsü olarak güzel değişimler var.
    2-İnterval mı yapmalıyım yoksa nabzın fat burn aralığında olduğu uzun yürüyüş mü yapmalıyım ? Bu konuda iki değişik fikir var.
    3-Ağırlık antremanım nasıl olmalı ? Çok set az ağırlık mı ? az set çok ağırlık mı ?. bu konuda da iki değişik fikir var.
    4-Kardio ağırlık çalışmasından önce mi sonra mı yapılmalı ? bu konuda da iki değişik fikir var. Ben önce kardio yapıyorum ve ağırlık antremanında enerji kaybı yaşamıyorum.

Sayfayı Paylaş