Alti ögün beslenme ve 20 KM hızlı yürüyüş

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve gokhanalpan tarafından 19 Eylül 2006 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. gokhanalpan

gokhanalpan Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Ben cok sisman olmamakla beraber vücut yağ oranım yüzde 18-15 seviyelerinde uzun zamandan beri kardiyo yapıyorum ama artık yağ yakımı durdu 70 kiloda kaldım 4 ayda 20 kg kaybettim ama göbek kısmı artık yağı vermek istemiyor sizce ben vücudu paniğe mi soktum?

Beslenme programım her 2.30-3 saatte bir 40-50 gram karbonhidrat 15-20 gram protein alıorum

sabah kahvaltisi deli gibi yerim antreman sonrasıda

yani boy 170 kilo su an 70-68 arasında oynuyor ben artık tribe girdim ve kardiyoyu gunde 20 km hızlı yürüşe çıkaracam cunku assagı yukarı 1 aydır urasıyorum ve Yağ yakamıyorum yani bana yardımcı olursanız sevinecem

Vücut tipim endomorf bel kısmı ve göbekde biraz yağlanma var 5 km yavas tempo kosu ardından 15 km hızlı yürüş bana yarar sağlarmı geçen gun yaptım bunu ve hiç yorulmadım vücudum yorulmuyo yani, çok şaşırdım 4 ayda 20 Kg verdim

2. ozcan

ozcan Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İSKENDERUN/HATAY
    bir iki gün herşeyi bir kenara bırak. ne diyet yap, ne koş nede yürü. yemediklerini ye içmediklerini iç. tabi abartmamak kaydıyla. koşmayı, yürümeyi bırak. yani dört aydır yaptıklarının tam tersini yap. senden akıllı olduğunu zanneden (ki genelde o haklı çıkıyor :) ) vucudunu şaşırt biraz.

bu bir iki gün içinde şu ana kadar geçen zaman içinde yaptıklarını (spor ve diyet) bir gözden geçir. diyetini ( ki yaptığını farzediyorum) kontrol et öncelikle bunu düzenle ve özellikle yağ, şeker, beyaz un kullanımını sınırla. bol bol su iç. spor yaparken ya aç karnına yap yada yemeklerden enaz iki saat sonra yap. spor saatlerini değiştir. sabah yapıyorsan akşam, akşam yapıyorsan sabah yap, yürüyüş yap. tempon ise hızlı tempo ( bir yere yetişmek için yürüdüğün gibi) ile yürü ama başlangıç ve bitiş tempon aynı olsun. nefese dikkat et üç dört adımda bir yavaş yavaş al ve yine üç dört adımda nefesini yavaş yavaş ver. nefesini burnundan al ağzından ver. uzun mesafe yürümektense bunu zamana karşı yap en az 45 dk. en fazla 60 dk'yı geçme. hergün yürü bu bana yetmez diyorsan günde iki kez yap sabah ve akşam. ( koşu işini ben pek önermiyorum. kalbi çok yoruyor ve belli bir kalp atışı temposu yakalamıyorsun) yürüyüşe başlamadan önce ve bitirdiğinde ısınma ve soğuma yı kesinlikle atlama.

body yapıyorsan ki yapmanı tavsiye ediyorum, az kilo çok tekrar sistemiyle çalış ve salon günlerinde tüm vucudu çalıştıran bir program uygula. ısınma ve soğuma ve zaman bodyde de geçerli. biri süre böyle devam et. farkı görecesin.

ha birde hızlı kilo verecem diye çırpınma ayda 1 kilo normaldir. fazlası vucutta sarkmalara yol açıyor. bende oldu biraz.
    nacizane tavsiyelerim şimdilik bu kadar.

saygılar.

not: ben kendim 6-7 ay içerisinde yaklaşık 40 kg. verdim. tavsiyelerim tecrübelerimle sabittir.

3. ebb

ebb Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
  4. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Gözümüzden kaçmış bu başlık, lütfen forumu okuyalım, ebb sanada +rep.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş