Altair'in p90x günlüğü.

Konusu 'Antrenman Günlüğü' forumundadır ve ilker altair tarafından 14 Eylül 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. ilker altair

ilker altair Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    herkese selamlar! siteye yeni üye oldum. genelde böyle forumları kuru kalabalık etmemek için üye olmadan takip ederim fazla bilgim olmadığından ayakaltında pek dolaşmamayı düşünürüm hep ama şimdi durum farklı. şimdi benim bu sporu yapmam lazım çünkü daha bana daha iyi gelen bir vücut görünümüne sahip olmak istiyorum. motivasyona ihtiyacım var ve işin kötüsü en yakınım "öff saçma saçma şeylerle uğraşma/ yılda bir kere gelen vücut isteği vs" gibi cümlelerle beni yeterince kırdılar ve kendi kendime bir yere kadar destek olabiliyorum. şu an p90x'de 8. günüm olacak hala tam çıkaramadığım programlar var örneğin bacak, sırt ve karın parçalama egzersizi.

isterseniz şimdi biraz kendimi anlatayım. efendim ben gece hayatının dibinde bulunan biriyim, müzisyenim. hemen her gece neredeyse 4,5 saat kadar sahne yapıyoruz alkol kullanan biriydim ve baya cart diye kestim, yemek yeme ve içme durumuna dikkat ediyorum. fakat bizim işimiz en erken saat 2.30'da bitiyor e eve gittin, uyudun zaten 3.00-3.15 en erken. sabah uyanıp spor yaptığımda ilk hafta pek verimli olmadığını gördüm. şimdi öğleden sonraya sarkıtmayı düşünüyorum sporu. bakalım ne olacak. öte yandan spor salonlarında kusan, bayılan adamlar var ya hah! işte o benim. vücudum inanılmaz çabuk yoruluyorum kafamın içinde "bu barı 3 gün daha kaldırabilirim öyle hissediyorum." derken bi bakıyorum etraf kararmaya bacaklarım karıncalanmaya başlıyor ve suyla tokatlarla falan kendime geliyorum allahtan sakatlık yaşamadım. şimdi! tüm bunlara bi son verme zamanı. elimden geldiği kadar, motivasyonumu yüksek tutacağım insanalara karşı kulaklarımı kapatıp bu işin üstesinden geleceğim

yaş 24
    boy 1.81
    kilo 82
    yağ oranımı bilmiyorum
    hedefim göbek çevresindeki başta olmak üzere vücudumdaki gereksiz yağlardan kurtulmak, sıkı, dayanıklı ve kuvvetli bir vücuda kavuşmak. bu 90 gün içerisinde tabi ki de büyük bir yol kat edeceğime inancım tam ama aklımdaki görüntüyü elde edene kadar durmayacağım. aklımdaki görüntüyü elde ettiğimdeyse muhtemelen daha fazlasını isteyeceğim :D

bu gün 8 gün yani aslında 1 gün gibi
    yapılacaklar göğüs, sırt ve karın parçalama
    bugünün hedefi programı tamamlamak ve geçen hafta 3 kg ile yaptıklarımı bu hafta 5kg ile yapmak istiyorum.

NOT: burda hedeflerine ulaşmış hatta hiç hedef koymadan o noktaya gelmiş, kendini ve hayatını spora adamış insanlar olduğunu biliyorum. lütfen tecrübelerinizi ve bu 90 gün yani 15 Kasım'a kadar desteklerinizi motivasyon konuşmalarınızı benden esirgemeyin! bu arada fotoğraf paylaşamıyorum çünkü o kadar özgüven sahibi değilim maalesef.

2. ilker altair

ilker altair Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    göğüs sırt idmanını tamamladım. diamon push up inanılmaz zor. 2 tane yapabiliyorum 3.de yüzümün üstüne yere çakıldım. dive bomber push up'ı da 1 kere yapabiliyordum nasıl olduysa bu gün 4e çıkabildim. hem ağırlık arttırdığımdan hem de yemek - ant orantısında biraz sıkıntı yaşadığımdan problemli oldu biraz. baş dönmesi, mide bulantısı vs. sabah aç karnına yaptığımda daha verimli geçiyordu bence. bu arada ab ripper x idmanına 7 dk dayanabiliyorum hala. zaten 15 dk idman.

öte yandan ben 18 yaşındayken, lisanslı olarak kickboks yaptım cidden haftanın 4 günü ağır bir idman yapardık 45 dk koşu 20 dk esneme ondan sonra teknik ya da müsabaka olurdu ve ben ne bayıldım he mide bulantısı yaşadım ve kendimi daha güçlü hissediyordum. şu an inanılmaz güçsüz hissediyorum. 1 saat ip atlardım gıkım çıkmazdı. acaba güç kaybı denen bir şey mümkün mü ya da ergenlikte salgılanan hormonların verdiği bir kuvvet miydi o durum. bilen varsa lütfen bilgilendirsin.

3. ilker altair

ilker altair Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    benden olacağı yok yav. plyo idmanı resmen hayal kırıklığıydı, geçen hafta daha iyiydim! mal gibi bayıldım yine. artık plyometrics idmanlarını bırakıp cardio x'e geçiş yapacağım. umarım işe yarar. 90 günlük bu idman sonunda istediğim sonuçları elde edebilirsem ya da biraz olsun güçlendiğimi hissedebilirsem bütün herşeyi arttırıp (setleri, ağırlıkları, derinlikleri) tekrar başlayacağım. artık bir hedefim var. en azından p90x video dizisi için, tony başgan ne yapıyorsa daha fazlasını hatta iki katını yapabilecek duruma kendimi getirmek. 90 gün bittiğinde olacak demiyorum ama bir sabah uyandığımda, size burdan haber vereceğim! ağzıma tükürdü 45 yaşındaki adem!

4. ilker altair

ilker altair Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    bugün omuz ve kollar + ab ripper x olan gündü. geçen haftanın hemen hemen anyısıydı ağırlıklar, tekrar sayıları zaten bir haftada vücudumda istemedi ağırlıkları arttırmayı denedim ordan biliyorum ama aklımda, ağırlıkları artırıp tekrar sayısını düşürmek ve yavaş yavaş yükseltmek var onu deneyeceğim eğer başka bir şey öneren olmazsa. ab ripper x'e gelince, tüm hareketleri 25 kere yapmamı istiyor Tony başgan. yapamadım ama her hareketi canım kesilene kadar yapmaya gayret ettim haliyle canım kesilince de bıraktım. ama sanki karnımdan çok bacaklarıma ve kalçama vurmuş gibi hissediyorum. bakalım yarın ağrımaya başlar nasıl olsa. yaparken nefret ediyorum bittikten 1-1,5 saat sonra "lan acaba baştan mı yapsam?" diyorum ama yapmıyorum merak etmeyin :) bu gün de böyle geçti. 10. günü de içime sinmiş bir şekilde bitirdim. yarın bacak ve ondan sonraki gün yoga var. bacak idmanını hafif almayı minimum şekilde (bayılana kadar değil de biraz daha az) zorlamayı düşünüyorum çünkü bacaklarımın çok güçsüz olduğuna inandım ve en büyük kaslarından birinin de bacaklarda olduğunu da hesaba katarsak eğer, o kadar fazla kan pompalanınca şekerim düşüyor ve "güm!" daha sakin, inançlı ve sabırlı olmak zorundayım! umarım 90 günün sonunda hayal kırıklığı olmaz benim için. ve dün gece aldığım bir karara göre 90 günün sonunda 4-5 günlük mola ve ardından 2. tura çıkacağım. allah utandırmasın.

5. ilker altair

ilker altair Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    bugün yoga vardı neden bilmem yoga yapacak kadar bile gücüm yoktu. sinirlenip kapattım. beslenme ve uykuya daha çok özen göstereceğim.

6. ilker altair

ilker altair Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    bugün bacak ve sırt antrenmanı vardı. yapamadım okul kayıt işleri ıvır zıvır yüzünden yarın da saçma sapan aile şeysileri olacak. p90x'e ait bir beslenme listesi buldum kendi içinde üçe o da kendi içinde levellara ayrılıyor. tamamen türkçe'ye çevirip, beslenmemi ona göre yapacağım ve uykuma daha çok özen göstereceğim. çünkü çok belli olan bir güçsüzlük durumuyla karşı karşıyayım. bunun olmasını istemiyorum.

7. ilker altair

ilker altair Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    kenpo x de yalan oldu ama onun yerine ciddi bir şekilde sırt çalıştım diyebiliriz. p90x setini yurtdışında nasıl satıyorlar diye araştırdım ve şoka girdim. neden derseniz p90x deluxe setinde tabiki dvd seti, barfiks barı, şınav barları, direnç lastikleri bir tane tam olarak ne olduğunu anlayamadığım ama protein olduğunu düşündüğüm yaklaşık 2kg bir kutu. sonrasına gelince yaptıklarınızı kaydetmeniz için bir döküman şeysi ve p90x'in 3 aşamalı beslenme programı.

nasıl sinirlerim bozuldu. türkiye'deki insanlar bu kadar basit şeyleri mi hakediyor diye. türkiye'den p90x extreme set siparişi verdiğinizde elinize gelen dvd seti ve allanıp pullanmış bir barfiks barı. içinden bir takvim gibi bişeyler çıkıyor ama ona günlük rutinini sığdırabilene helal olsun. sinirlerim bozuldu ve 2 günlük bir araya gittim. her neyse, beslenme ve uykunun benim enerjimi alaşağı ettiğine inanıyorum ve bu yüzden önce bunları yoluna koyup pazartesi herşeye yeniden başlayacağım. hadi bakalım.

8. Delteo

Delteo Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
  9. ilker altair

ilker altair Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    bugün 18. gün başarısızlık silsilesini üzerimden atmak için, elimden geleni yapıyorum. hiçbir şey yapamasam bile en azından sıkı sıkıya tuttum ve dişlerimi geçirip çenemi kilitledim bence bu da bir şey. bırakmayacağım! bu konuda sağırım! beni aşağılayan "yapamazsın!" diyen ne kadar insan varsa hiçbirini duymuyorum!

evet, diyet programı başarılı gidiyor öncelikle mantarlı omletten bahsedeyim benim diyet programımda 7 yumurtayla yapılıyor ve içinde peynir, yeşillik baharat vs şeyler olmasına rağmen bitirdiğimde ne şişkinlik ne de mayışma durumu oluyor kendime göre ayarladım 2 saat sonra enerji patlaması yaşıyorum ve spora o zaman başlıyorum! yani beslenme işi beni baya bi rahatlattı hem mental, hem de fiziksel olarak. gelelim uykuya. şu an daha yeni yeni doğru düzgün yapabildiğim için olsa gerek uyku yetmiyor gibi oluyor evet 6 saat içinde uyanıyorum ama uyumak isteğiyle dolup taşıyorum. güç bela ayağa kalktığımdaysa "iyi ki spor yapıyorum diyorum." çünkü uykusuzluğum dışında tüm vücudum ve beynim kaldırabileceğim tüm yüke hazır gibi geliyor. çok mutluyum!

allahın belası PLYO idmanları ne çok bozmuş moralimi şimdi onun yerine CARDIO X programını uyguluyorum ve sonuna kadar neredeyse onlarla aynı tempoda yapabiliyorum. bu beni çok rahatlatıyor. bir sonraki program için hazır hissettiriyor! bırakmak istemiyorum, bırakamam! güç ve benim güzellik anlayışıma göre güzel ve sağlam bir vücut istiyorum, geç yorulmak hatta mümkünse yorulmamak istiyorum. yaşlandığımda, yaşlanmamış olmak istiyorum! bütün bunlar için her gün her an yapacağım sporu ya da yiyeceğim yemeği düşünüyorum bunlar bana yük olmuyor bunlar beni motive ediyor bunlar beni mutlu ediyor!

bu gün 18. gün omuz ve kol idmanım var. ağırlıkları arttırdım, indirebilirim de umrumda değil. sadece bu işi yapacağım! herkes yapabilir, yapabilir!

şu an tek sıkıntım Ab ripper x onun da üstesinden geleceğime eminim!
    --- Mesaj birleştirildi, 23 Eylül 2015 ---

çok teşekkür ederim Delteo bana nasıl yardımcı oldun anlatamam en azından bu yoldan geçerken, bu yoldan daha önce geçmiş birinin izlerini görmek beni çok rahatlatacaktır eminim. çok sağ ol :)

10. ilker altair

ilker altair Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    bu gün az önce yazdığım gibi omuz ve kol idmanı vardı biter bitmez koştum geldim. idmandaki 5 seti 5 kg ile yaptım sonra ağır geldiği için, 3 kiloya indim ve o ağırlıkta verimli şekilde idmanı tamamladım bütün setleri! üstüne bi de ab ripper x'in içinden geçtim ilk defa ab ripper x'i tamamladım. çok mutluyum kollarım bi tuhaf şu an ama bi kaç saate geçeceğini düşünüyorum! bu hissi her gün yaşamak istiyorum! harika!

11. ilker altair

ilker altair Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    bugün yoga programı vardı ve kendimi zorlaya zorlaya da olsa yaptım. moralim çok bozuktu, bittikten sonra nasıl hissedeceğimi kestiremiyordum ama beklediğimden daha enerjik ve biraz da mutlu gibiydim beni asıl korkutan bacak idmanı gerçi korkuyorum denilemez ama yarın göreceğiz işte. hadi bakalım.

12. ilker altair

ilker altair Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    bugün 20. gün bacak, sırt ve karın parçalama vardı. bacak idmanlarımda güçsüzleşirdim, ağlayıp sızlanmalar, bayılamalar kusmalar hepsi gelirdi üzerime ama bu gün gitmediğim daha önce yapamadığım kadar ileri gittim ve yapabildiğimin en ağırı şeklinde yaptım. karın parçalama konusuna gelince, akşam programım olduğu için yapamadım çünkü neden diyeceksiniz, 4 saat hiç oturmadan olduğun yerde 3,5 kglık gitarla dikilmek çok yorucu oluyor o zaman hele ki bacak idmanından sonra. karın idmanını pazar günü dinlenme gününe de sıkıştırabilirim ya da haftaya bu gün daha erken saatte yapıp programa kadar kendime dinleneyecek fırsat bırakabilirim.

13. ilker altair

ilker altair Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    bugün günlerden Kenpo X gece yapacağım. sabah uyandığımda "ulan bugün kendimi şımartma günü olsun, kahvaltıda ekmek falan yiyeyim ne bileyim abanayım şişip kalayım." dedim ve yiyemedim! bildiğiniz yiyemedim. hemen doydum, üstüne şişlik de hissetmiyordum. hatta yemek sonrası uyku çökmesi falan olmadı! Tıpkı Tony Horton'un dediği gibi dün bacak çalışırken p90x'ten nefret ediyordum, şu ise bayılıyorum!

14. ilker altair

ilker altair Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    bugün kenpo x yerine yüzmeye gittim ve hayatımda ilk defa gerçekten yüzdüm. ben ki "ya gençler çok açılmayalım yoruluyorum ben, geri dönerken nefesim kesiliyor." diyen ve Antalya'da yaşamasına rağmen yılda 2 ya da 3 kez denize giren ben bu kondüsyonla 200 - 250 metreyi aralıksız git gel yaptım. görenler yakın arkadaşlarım ve kız arkadaşım şok oldu baya. daha sonra bunu 15er dakikalık -tahmini- aralarla 4 kez yaptım ve bittiğinde hala enerjim vardı. harika! kendimi dayanıklı ve güçlü hissediyorum bu çok güzel bir şey! P90X benden herkese tavsiyedir! herhangi bir sorusu olana elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım! bu arada bugüne kadar yazdıklarımı hiç açıp okumadım. 1 ayın sonunda okuyup ne olduğunu göreceğim! çok iyi hissediyorum kendimi!

15. elezar

elezar Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Kamu Yönetimi Mezunu
    Yer:
    Ankara
    Gelişim güzel tebrikler

ilker altair bunu beğendi.
  16. ilker altair

ilker altair Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    çok teşekkür ederim sizin gibi arkadaşlar sayesinde daha çok motive oluyorum :)

elezar bunu beğendi.
  17. ilker altair

ilker altair Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    bugün kaçıncı gün hatırlamıyorum.. ilk başladığımda bile bu kadar yorulmamıştım. daha kötü mesela mide bulantısı, baş dönmesi, güçsüzlük bunların hepsini yaşadım başlarda hatırlıyorum ama nedense bu göğüs ve sırt + Ab ripper x programında ağzım yüzüm ayrı oynadı, araları uzun tuttum sanki yapamayacakmışım gibi hissettim zorla kendimi motive ede ede programı "tamamen" bitirdim. ama şu an kollarda titreme, sırtta istemsiz dik durma yarın muhtemelen karın kaslarından dolayı yataktan kalkamama durumu yaşayacağım .) bugün çok çok çok zorlandım ama program biteli yaklaşık 15 dk oluyor ve şimdiden kendimi güzel hissetmeye başlıyorum güçlü hissediyorum ne bileyim kaslarımdaki o titremeler sanki iyi bişey olacakmış da onu haber veriyormuş gibi düşündürüyor bana!! tony reyizin dediği kelimesi kelimesine doğru arkadaşlar "nefret ediyorum ama aşığımda!" kesinlikle doğru! bu arada fırsat bulabilirsem yemek programıyla alakalı bir kaç bir şey yazmak istiyorum çünkü bence uyku ve beslenme güçlü olup idmanlardan sağ salim çıkabilmek için olmazsa olmazlar! p90x'in kendine ait olan yemek programına birebir uyuyorum ama tamamen ingilizce olduğu için başlarda benim zorlandığım gibi "lan bu nedir ya, nerden bulcam bunu?" gibi şaşırıp kalan arkadaşlara kolaylık sağlamak isterim! bu arada hiç yapamadığım DIAMOND PUSH - UP'da 3 hafta falan yani haftada 1 kere çalışmayla şu an 9 tane yapabiliyorum, biliyorum bazılarınız için küçük ama hiç yapamayan biri için aşırı motive edici bu rakamlar diğer bir yapamadığım hareket olan DIVE BOMBER PUSH-UP ise 10 olmuş. güzel hissediyorum! bana inanmamakla yetinmeyip demoralize eden insanların karşısına çıkacağım günü çok mutlu bir şekilde bekliyorum!

18. ilker altair

ilker altair Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    bugün kardio x idmanı vardı bitti.. ben de bittim superman/banana idmanı çok zorladı yeteri kadar çevik değilim henüz ama onu da yapacağım bir gün! yarın hangi idman var bilmiyorum ama biraz dinlendikten sonra ona da büyük bir hevesim olacak! bu arada bu sıralar biraz fazla yorgun hissediyorum nedenini bilmediğim bir şekilde. bakalım hayırlısı.

19. ilker altair

ilker altair Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    yazmayı unuttum. dün omuz - kol ve ab ripper x idmanı vardı. artık iş benim inadıma bindi. eskiden "yeter lan ölcem!" deyip duraksadığım/bıraktığım yerlerde "bunu yapabilirim. yapamam diyerek sadece kendimi kandırıyorum." diyerek devam ediyorum. omuz ve kol idmanlarında ağırlığı arttırıp 15 yerine 8 tekrar yapmayı deneyeceğim. daha sonra bu tekrar sayısını bu ağırlıklarla arttırabildiğim zaman tekrar ağırlığı arttırıp yine tekrar sayısını azaltacağım. ab ripper x için de moralimi bozmuyorum her hareketi 25 kere istiyor ama benim hedefim 15 oluyor geçebilirsem geçiyorum geçemezsem hedefime ulaşmadan bırakmıyorum. değişimi gözlerimle görmeye başlamamın yanı sıra hayat için artık daha fazla enerjim var, üşendiğim şeyler gerçekten saçma olduğuna inanadığım şeyler mesela artık bakkala gitmeye ya da bir yerden bir yere yürümeye üşenmiyorum zaten sporun amacı bu değil mi? güçlü hissediyorum, mutlu hissediyorum, hafif hissediyorum. en önemlisi de daha fazlasını istiyorum! sen, neden yapamayasın?!

20. ilker altair

ilker altair Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    Ne olursa olsun bir haftanın içinde 2 gün yapamadığım oluyor bir şey engelliyor beni sürekli. sabah okul vardı akşam da iş var diye bacak idmanına girmedim bu gün. dün de yıllardır görmediğim - çok özlemediğim - tanıdıklarımız geldi ve yoga yattıı nasıl olcak bilmiyorum ama yemek programına dikkat etmem gerekiyor

Sayfayı Paylaş