1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Alt yapı olarak biraz geliştirmeye çalışıyorum

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve Bodyme tarafından 20 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 40 üye.
  1. Bodyme

Bodyme Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Kayseri
    Merhaba arkadaşlar ya da abiler diyeyim küçüğüm burdakilere oranla ben de vücut yok biliyorum ben sadece alt yapı olarak çalışıyorum bazı bölümlere falan ileride spor salonuna gideceğim fakar büyüme olayı durunca şimdiden çalışmaya başladım kilom yok bu sorun oluyor ama kas kütlesi yapmak istiyorum bunlarda fotoğraflarım :D
    Biceps ve triceps yeni başladım :D birde 10 kg dambılla biceps ve triceps çalışmak daha hızlı geliştirir mi normalde 4 kg ile çalışıyorum ama 10 kg da gücüm yetiyor yani antreman yapacak kadar yetiyor.
    Kilom: 46
    Boyum: 165
    Yaşım :13

Ekli Dosyalar:

-hitman- bunu beğendi.
  2. Duratec

Duratec Üye

Beğenileri:
    659
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Ankara
    Abicim çok küçüksünüz yav :D bu yaşta bu kadar uğraşmayın bence böyle şeylerle :) yani şu sıra özellikle çok görüyorum 12-14 yaş arası hevesli arkadaşları.. Tamam güzel ama henüz erken , Valla bak şimdiden yaparsan ileride yapacak şey kalmaz sıkılırsın :D

Son düzenleme: 20 Temmuz 2012
    halterman bunu beğendi.
  3. jackmaldow

jackmaldow Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    LA / California
    Hehehe şimdiden koymuş ortaya sixpackleri güzel güzel devam .

selim4141 bunu beğendi.
  4. caga

caga Üye

Beğenileri:
    155
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Capua
    Büyüme olayın durdu he ! sen kahin misin?:D daha yeni başlıyo. spor yapman tabiki güzel bu ağırlık çalışmaları senin boyunu kemik gelişimini olumsuz etkileyecek diye birşeyde yok belki ama şu bi gerçek ki bunlara ayırdığın zamanı basketbol veya yüzme gibi bir spora ayırırsan ilerde üzerine çalışacağın daha iyi bir anatomin olur.Senin yapacagın en iyi altyapı budur birde düzenli süt tüket ;)

5. halterman

halterman Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    body
    Benc bu yaslarinda en uygun spor yuzme basketbol futbol demiyorum :) o tarz spirlara yonelsen alt yapin olusur bebce

6. thetramp

thetramp Özel Üye

Beğenileri:
    2.368
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Elektrik-elektronik mühendisi
    Yer:
    manisa
    en iyi zamanımda bende olmadı böyle karın :)
    tebrikler bu yaşta bu kadar azimli olman çalışman çok güzel..
    her türlü sporun alt yapısı zaten küçük yaşlarda yapılır bırakın artık bu vg için erken muhabbetlerini.
    klişeleşmekten hiçbir spor dalında başarılı olamamayışımız devam edicek yoksa.
    milletin atletleri futbolcuları 16-17 yaşında dünyayı hayran bırakır bizde izlemeye devam ederiz.
    vg aynı şey değil demeyin açılan başlıklarda 15 yaşında ki vg cileride gördük ki gelişimlerine bakılırsa onlar da bu yaşta başlamışlardır. https://www.bodyforumtr.com/vbforum/gen-fenomenler-t37030.html?t=37030
    sözün özü erken falan değil bu sporu bu yaşta yapman çok hoşuma gitti azminin ve başarının devamını dilerim kardeşim :)
    kolay gelsin..

mehmetanil bunu beğendi.
  7. Bodyme

Bodyme Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Kayseri
    Arkadaşlar destekleyenlere teşekkür ediyorum diğerlerinede fakat şöyle birşey var ben vgye basketbol ile başladım yani ben zaten basketbol oynuyorum zıplama gelişmesi için ilk olarak bacak kaslarını geliştirmeye başladım merak salıncada bütün kaslara yöneldim teşekkürler :D

8. sofi-kadiri

sofi-kadiri Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    şimdiki aklım olsa 12 yaşında şınava, 14-15 yaşında da fitnessa başlardım,boyum uzamazsa uzamasın önemli değil benim için.vandamme da küçük yaşta başlamış ama 1.78 mi ne boyu var adamın

9. Bodyme

Bodyme Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Kayseri
    Ben en başta sadece vücut ağırlığıyla yapıyordum mekik şınav ve barfiks ama yeterli kalmıyor bir yerden sonra ağırlık gerekiyor benim için tabi ve karın kasları çıkmaya çok elverişli neden bilmiyorum belkide yağ oranındandır ama 3 haftada bu hale geldi çeşitli mekiklerle

10. sofi-kadiri

sofi-kadiri Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    bodyme,bence 1 sene daha şınava devam et,sonra salona yazıl. bu 1 sene içinde her gün 5 set şınav çek.set aralarında 5-6 dakika dinlen. ilk gün eller normal omuz genişliğinde çek,ertesi gün de ellerini birbirine baş ve işaret parmaklarından birleştirerek çek diyicem ama bunu henüz yapamayabilirsin.bu zor gelirse normal şınava devam et. kilona dikkat et,beyaz un ve şekerli şeyler yeme,karın kasların çok güzel olmuş,aynen devam et derslerini aksatmadan

11. Bodyme

Bodyme Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Kayseri
    Omuz genişliğinde nizami bir şekilde 30 a rahat çıkıyorum zorlarsam 40 sonucu kötü olabiliyor tabi :D kolun çoğu pozisyonunda çekebiliyorum şınavı vücuduma oranla kollarım güçlü barfiks nizami 9 10 yapıyorum onu geliştireceğim

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 01:45 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 00:46 ----------

Birde anlayan biri şu 10 kg meselesine cevap verebilir mi

12. thetramp

thetramp Özel Üye

Beğenileri:
    2.368
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Elektrik-elektronik mühendisi
    Yer:
    manisa
    hangi hareketleri yapıyorsun biceps triceps için bilmiyorum ama 4 kg yeter senin için.10 kg da eklemlerine de kaslarına da zarar verebilirsin.bu spor hamallık değildir hareketi nizami yap şu an için bu kadar ağırlığa girmene gerek yok..

mehmetanil ve cagdasniper bunu beğendi.
  13. Bodyme

Bodyme Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Kayseri
    bir yerde bi makale okumuştum orada eğer bir ağırlıkla yeteri kadar set çıkarabiliyorsanız tekrar sayısını takmayın çünkü yükselecektir ve size daha yüksek ağırlık yolu gösterecektir. diye bir makale ve bende buna katılıyorum ben 10 kg ile set çıkarabiliyorum tekrar sayısı az da olsa bence daha çabuk gelişir diye düşünüyorum.

14. MyShadowKing

MyShadowKing Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Helal olsun be :D Valla konusma tarzından tut bıldıgın cogu seye kadar aferim . Ama dıger buyuklerınde dedıgı gıbı yuzmekte bu yasta ınsanı cok gelıstırır.Hem sınav barfıks bu yaslarda duzenlı yaparsan kalıcı oluyor yanı mesela agırlık antremanını 1 hafta yapamadın kol 1,2 cm ınıyor ama sınav mekık barfıks yanı kendı vucut agırlıgınla yaptıgın hareketler kalıcı oluyor . Bunuda bil istedim basarılıyor dilerim kardesim.

15. Bodyme

Bodyme Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Kayseri
    Teşekkür ederim bu nasihatine dikkat edeceğim dediğinin farkına arada varabiliyorum yani şekil olarak belli oluyor çalışmayınca

16. Tknrn

Tknrn Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    13
    Yorumlar çok güzel yaşına göre çok iyisin söylenenlere aynen katılıyorum vücut ağırlığıyla yapılabilecek bütün hareketlerin olduğu bir program uygulamanı tavsiye ederim bu arada üslubuna diyecek yok ne demiş benim Büyük ATAM: "Ben sporcunun zeki çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim."

Kaslarını dinlendirmeyi de unutma :)

Başarılar sana :)

17. Bodyme

Bodyme Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Kayseri
    Teşekkür ederim.Haftada 1 ya da 2 gün yeterli midir dinlendirme?

18. Tknrn

Tknrn Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    13
    Seni yanlış yönlendirmiş olmayayım ama mesela benim çalışma programımda haftada 3 gün salona gidiyorum 4 gün dinlenme oluyor misal salı-perşembe-c.tesi gidiyorum geri kalan günlerde dinleniyorum aralarında birer gün var...ayrıca uykuna çok dikkat et uykunun gelişimdeki yeri çok büyük :)

19. Bodyme

Bodyme Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Kayseri
    Anladım teşekkürler

Tknrn bunu beğendi.
  20. MyShadowKing

MyShadowKing Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bak mesela bugun bılek calıstın yarında aynı sekılde calısamazsın dınlendırmen ve beslenmenede cok dıkkat etmen gerek her kalvaltıda sabah 1 yumurta ye bu alıskanlık olsun sende . Son ıstasyonda uyku 10 11 gıbı yat oruc tutuyorsan 3de kalk yemegını ye yat gene.Sıkılıp usanmak yok zamanla elektırk su olarak gerı donecek sana :D

Tknrn bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş