alt karin nasil calisilir?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve NUCLEUS tarafından 5 Şubat 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. NUCLEUS

NUCLEUS Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaslar,
    benim bir sorunum var. Karinda 2 sira belli kas var, 3.sude az cok belli. ama gobek deliginin oldugu bolgede ilginc bir sekilde cok hafif bir gobek var gibi.

Simdi aynaya baktigimda karinin ust bolgeleri tamam iyi guzelde, altlarda neden disari cikinti (neden oldugunu inanin bende anlamadim, yag degil cunku sert gibi biraz, ama karnim duz degil, sanki ustler calismis surekli sekil almista, asagilar hic calismamis yagli gobek sekli almis gibi disari cikmis (ama yag yok :s))

Henuz amator sayilirim sanirim, ama bence alt karin calismam gerekiyor ne dersiniz? Bunun icin hangi hareketleri yapmami onerirsiniz? (evde calisiyorum, lutfen bana aletlerle olan hareketleri onermeyin)

not: Resim koyabilme imkanim yok bu aralar :(

zaman ayiran tum arkadaslara tesekkurler

2. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Karın hareketlerinin tamamında alt karın %30 çalışır bunun sebebi diğer abdominallere oranla alt abdominal (transver abdominalis) dikine çizgilidir bu sebebten ötürü sadece alt bölge içinde hareket etseniz yada sadece üst abdominal içinde hareket etseniz sekmentler sayesinde en alt bölge %30 çalışır

3. Tolgaa

Tolgaa Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    NUCLEUS;

Sendeki sorun bende de var... Üst taraf iyi.. En üstteki iki kas belli oluyor... bel 82 cm ama... Alt taraf serbest bırakınca şiş duruyor...

sanki bira göbeği var :)

Alt karın için... uzanıp bacakları yukarı kaldırma-indirme ve dizi göğüse çekme hareketleri var...

Egzersiz hareketleri bölümünde bulabilirsin....

FLEXOR;

Madem alt karın her türlü yüzde 30 çalışıyor, o zaman alt karın hareketleri yerine üst karın çalışsak daha mı iyi olur ? Nasılsa, sonuçta aynı oranda, yüzde 30 çalışacak alt karın... bari üst karın daha çok çalışsın...

Böyle bir sonuç çıkardım yazdığınızdan ama.. yanlış mı yorumladım acaba yazdıklarınızı ?

Selamlar...

4. NUCLEUS

NUCLEUS Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    selam usta :)

o zaman benim ne yapmami onerirsin? cunku ustlerde sorun yok cok sukur de altlar nedense duzelmedi bi turlu?

5. kaufman03

kaufman03 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    aynı sorun bende de var cevabı cok merak ediyorum
    gobek deliğinin ustu duz ve iyi yanları ve altı dısarı cıkmıs

peki ust karın da calıssak alt da calıssak %30 alt karına gidiyorsa neden ona "alt karın" calısmak desinler ki

o zaman sadece "karın calısmak" var

6. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    ben alt karın ile ilgili sorunlu olanlarda öncelikli hareketi hep leg reıses veya knee up'a verdim.bu hareketler ilk sırada ve yuksek tekrarlarda vucut agırlıgı ile uygulandıgında daha iyi sonuçlar elde ettım.

7. hoterme

hoterme Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar erkeklerin yağ depoları bel bölgesi denir ondan çoğu erkek sorun yaşar forumda onla ilgili hareketler gösterimli mevcut arkadaşlar koymuşlar. ben gymball ilede karın çalışmanızı tavsiye ederim gerçekten çalıştığını hisediyosun ve omurlara yük binmesini azaltıyo zevklide ama bunun yanında cardio u unutmayın gereklidir

8. kaufman03

kaufman03 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    forumda hareketler resimli bir sekilde konmus fakat hepsi karın bolumunde
    hangileri alt karını calıstırıyor?

9. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    dikkat edersen en iyi yarışmacılarda bile 3 abdominal çıkmış 4 . yani en alttaki diğerlerine oranla %30 çıkmış yada hiç çıkmamıştır

Hareketleri değiştirme sebebine gelince aynı yeri çalıştırıyor evet doğru8 fakat farklı alternatif ler le adelenin üstündeki yükü alarak rahatlama ve şaşırtma sağlıyor buda bir kaç tane daha yapmak için bize olanak sağlıyor herşey bundan ibaret

StrongToMan bunu beğendi.
  10. Tolgaa

Tolgaa Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Teşekkürler Flexor...

11. SIX-PACK

SIX-PACK Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Vücut yağ ornın düşük olsa bile o bölge düz değilse muhakkak yağ vardır.
    KARDİYO + Cafein :D

12. culpa

culpa Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İzmir
    yani alt karın bölgesini ciddi anlamda bicepsleri ya da göğüs kaslarımızı çalıştırdığımız gibi çalıştıran bir hareket yok. leg raıses, knee up, crunch decline gibi hareketlerle çok uzun zaman sonucunda ulaşabileceğiz. banim yağ oranım %3 üst karın kaslarım sıkıştırmadan bile cidden belli ancak arkadaşlarımın belirttiği gibi alt karın bölgem hangi hareketi denersem deneyeyim inmedi aksine şişiyor gün içerisinde hazmedilmiş halde bile. hocam ile görüştüğümde verilen alt karın hareketlerinin yetersiz olduğunu belirttim o da bana "1000 tane yap tekrar görüşelim" cevabını verdi. tabi ki 1000 fazla kendiside biliyor, çok sayıda demek istedi ancak bukadar çok hareket arda arda set olarak aralarda iyi dinlenilse bile çok sayıda tekrar hem sıkar karın kaslarınız dayansa bile bacaklarınız 1 süre sonra hareketi yaptırmayacak hale getirir olayı. ciddi anlamda alt karın bölgesi için sağlam bir çalışma programı yok mudur? sonuçta istenilenin alt karında 7. ve 8. packler değil karın kaslarına orantılı düz durması unutmadan diyet programıma harfiyen uyuyorum.

Son düzenleme: 19 Ekim 2008
  13. striker95

striker95 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaslar benim karin kaslarimin ustten ilk iki cifti belli oluyor ama geri kalanlari yag icinde gozukmuyor o bolgedeki yaglari nasil eritebilirim yardimci olurmusunuz

14. vandeta2006

vandeta2006 Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    İZMİR
    en alttaki abdominalin en zor belli olmasının ana nedeni yer çekimi kuvvetidir ve alt karın için en etkili hareket bugüne kadar yaptığım bacakları düz bir şekilde mideye çekerken arkadaşının en yukarıda ayaklarını güçlü şekilde ittirmesi deneyin anlayacaksınız.

15. mert428

mert428 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Aynı sorun bendede var

16. murataztekin

murataztekin Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbıl
    Benimde merak ettiğim budur birde soyle bişey var kimse hareketlerle ilgili net birşey demiyor fazla tekrar yazılmış mide için fazla tekrar nedir arkadas kaçtır yani 10 mu 100 mü 500 mü fazla tekrar sonra diyet diyorlar diyet nasıl oluyor yani iyi tamam şeker tuz yemedik kestik ekmek yemedik ama hani su soyle olur arkadas diyen bi vatandaş gormedim ben şimdi bende işkembe kübradan yazıyım tum topiclere diyet yap kardiyo yap fazla tekrar çalış hoşgeldin sarı çizmeli mehmet aga

17. judgementday

judgementday Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Yere düz uzanın bacaklarınızı 35 kere kaldırıp indirin sonra yere değdirmeden 1:35 saniye bekleyin. 1dk ara vererek bunu üç kere yapın.

Sayfayı Paylaş