Alt Karın Yağlanma ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve wooxyme2626 tarafından 14 Mart 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. wooxyme2626

wooxyme2626 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba 18 yaşındayım 1.86 boy 73 kiloyum fitness a başlayalı 1 ay oldu.başladığımda 71 kiloudum.Bu bir ay sürecin de kendimde gözle görülür bir gelişme olduğunu düşünüyorum fakat alt karın bölgemde yağlanma olduğunu farkettim yani omuz,göğüs gibi yerler gelişiyor şişiyorum bunun yanı sıra alt karnım yağlanıyor ve karın kaslarımın belirginliği azalıyor.Malum turisttik bi yerde yaşıyorum ve yaza karın kaslarım belirgin ve yağsız bir vücutla girmek istiyorum.
    1 aydır beslenme düzenim
    Sabah 3 yumurta,yulaf ezmesi + nesquik
    Öğlen yarımekmek salata tavuk şinitsel
    Ara öğün haftanın 2 günü ton balığı diğer günler ekmek arası peynir domates tarzı
    Akşam tavuk göğüsü lapa pilav haftanın 2 günü makarna yiyorum
    Bunun yanı sıra düzenli olarak olmasa da meyve ve kuruyemiş tüketmeye çalışıyorım.
    Alt karın kaslarımı belirginleştirmek ve yağsız bir karın istiyorum.Sizce ne zamana kadar bu şekilde beslenmeye devam etmeliyim yada extradan yapmam gereken bir şey var mı?

Sent from my iPhone using Tapatalk

2. resend54

resend54 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    bu mu yağlanma :D bence gayet fit :D

3. wooxyme2626

wooxyme2626 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Teşekkürler :D içimi rahatlattınız fakat alt tarafı elimde tuttuğum zaman bir neredeyse bir avuç fazlalık geliyor buda beni biraz rahatsız ve tedirgin etti.

4. sinful

sinful Bölüm MOD Yönetici Bölüm MOD

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    38
    Merhaba ;

Yağlanma dediğiniz , aslında deri. Müsabık sporcular derilerini zar gibi yapmak için suyu kısıp ekstra birkaç anabolizan ile alt karındaki deriyi inceltiyorlar. Beslenmenize baktığım zaman ekmek ve makarna demişsiniz , bana göre un ile yapılan gıdalar mümkün olduğunca azaltılmalı. Ekmek kepekli değil , tam tahılıı yenmeli o da mecbur kalınırsa. Karb kaynakları yulaf , prinç az miktarda makarna , az miktarda bulgurdan oluşmalı . Gerçi sizin kilonuz ve vücut yapınız gereği bu kadar ince eleyip sık dokumanıza gerek yok .

5. wooxyme2626

wooxyme2626 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13

Yorumunuz için teşekkür ederim.Peki sizce boyuma göre kilo almaya ihtiyacım var mı ? Benim asıl istediğim vücut tipi tüm kasları belirgin olan manken fiziğine ulaşmak.İstediğim vücut tipine nasıl ulaşabilirim? Vücut ölçülerim altta ki resimde ki gibi. Haftanın 4 günü salona gidiyorum. Sağ taraftaki rakamlar 1 ay sonrası

6. sinful

sinful Bölüm MOD Yönetici Bölüm MOD

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    38
    İstediğiniz vücut tipine göre kilo almanız gerekiyor fakat herksin istediği gibi min. derecede yağ ve max derecede kas olarak fakat bu durum yaklaşık 2-3 senenizi alacaktır .Bu sene süresince disiplinli beslenmelisiniz ( Bazal metobolizmanız + yaptığınız aktivitelere göre harcadığınız enerjiyi hesaplamalı ve bu doğrultuda kalori almalısınız ) . Forumda beslenme ve antreman üzerine gerekli bilgiler mevcut araştırma yapmanızı öneririm. Forumda kimse size beslenme + antreman programı hazırlamaz . Mümkün olduğunca bilgilerini paylaşırlar ki bu işi yapıp para kazanan insanlar var, gerekiyorsa bilgiye para ödeyerek ulaşın şu zamanda çok fazla bilgi kirliliği ve kulaktan dolma şeyler dolaşıyor.

7. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Ben yağ göremedim. Takıntı haline getirirsen hacim alamazsın. Şu an tek yapman gereken temiz hacim almak. Takma böyle şeylere kafayı.

8. nulariziko

nulariziko Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    dostum üye fotoğraflarında da fotoğrafını görmüştüm. aynı boydayız. senin istediğin vücut tipi manken vücuduysa eğer ideal kilon 77-78 uygundur. bunun için önce çok yağlanmadan 80-81'e çıkıp biraz kaslanıp ordan da definasyonla 77'ye inmelisin. istediğin vücut çok kaslı olmadığı için de 6-7 ay içinde bu gelişmeyi gerçekleştirirsin.

kilo alırken yağlanma istemiyosan eğer makarnayı bırakıp bulgur veya pirinç pilavına geçiş yap ve sabah nesquik'i bırak. yulaf ezmesinin yanında yediğin süt veya yoğurt yarım yağlı olsun. spora yeni başlayanlarda kas yaparken yağ yakımı da olur için rahat olsun. çok rahatsız olmaya başlarsan haftada iki kere 20 dakikalık koşu ekle antreman sonlarına o kadar koşu hem kas yakmaz hem de yağlanmayı azaltır.

9. wooxyme2626

wooxyme2626 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Yorumunuz için teşekkür ederim.Tavsiyelerinizi dikkate alıcam.Birde pirinç pilavını ne kadar sıklıkla hangi miktarta tüketmeliyim sizce ?

10. nulariziko

nulariziko Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Biri spordan iki saat önce diğerinin zamanı farketmez günde az yağlı iki tabak yemenin zararı olmaz. Sonuçta karbonhidrat da almalısın
    Edit: hacimlenemiyosan yediklerini biraz artırıp yağlanıyosan biraz azaltıp kararını bulabilirsin. Bu şekilde de karar verebilirsin

Sayfayı Paylaş