Alt Karın Şişkinliği ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve AtknUludag tarafından 5 Haziran 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. AtknUludag

AtknUludag Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yazılım
    Yer:
    İstanbul
    .Merhaba arkadaşlar,
    İlk önce programımı yazim ;
    - 10 Dk Koşu (Hızlı tempolü yürüyüş | hız : 6.1 - 7.0 | incline : 11.0) => Dün 15 dk yaptım artık 15 dk yapmayı düşünüyorum. Yaklaşık 150-170 cal. veriyorum.
    - Ardından 4 güne ayrılmış ağırlık antrenmanlarımı koşudan sonra çalışıyorum.
    - Karın kası egzersizleri.
    - 30 Dk Koşu (Hızlı tempolü yürüyüş. Bazen 9.0 hızda 1 dk koşup dinlenip aralıklarla yine koşuyorum. Ama genelde hız : 6.1 - 7.0 olarak ayarlıyorum. | incline : 11.0) => Yaklaşık 360 cal. veriyorum.

Yaklaşık 450-520 cal. arası veriyorum spora gittiğimde. Ayrıca gittiğim üniversite çok uzak değil yürüyerek gidiyorum. Yokuş çıkıyorum terliyorum baya.
    Beslenmem ;
    # Sabahları #
    - Yulaf ezmesi (Yaklaşık 1,5 - 2 bardak süt koyuyorum + bal)
    - Normal 3 adet yumurta yiyordum. Spordaki hocam çok yeme sivilce çıkartır dedi. Benim programımı yazim dedi sana. 1 tane yumurta verdi. Bayadır 1 tane yumurta yiyorum. 4-5 gündür artık 2 tane yumurta ve sadece beyazını yiyorum.
    - Küçük domates (4-6 tane) + büyük hıyar
    - Sütaş süzme peynir
    - Bazen yeşil çay içiyorum.

Diğer öğünlerde pilav, makarna, bezelye, kuru fasulye ve diğer baklagil türlerini yiyorum. Malum her gün tavuk yiyemiyorum aslında imkanım yok tavuk yemek isterim hergün. Öğrenciyiz çok da param olmuyor annemede hergün tavuk yaparmısın diyemiyorum tabi sonuçta babam kardeşim de var evde herkese göre ayrı yemek nasıl yapsın.

Bu yaz stajım var sonra çalışacağım beslenmeme daha önem vereceğim ve protein amino vb. alacağım inşallah :)

Şimdi bu saydıklarımdan hangileri yanlış ? internette araştırma yaptım karın yağlarını verme diye. Bu sitede konu açılmış. bazıları koşu yapmadan verdim diyor bu mümkün mü ?
    Ayrıca çok yağlı değilim yağ oranım %11. Kilom 71 boyum 1.60 . Kol kaslarım ve diğer kas gruplarım iyi. Karın kasımda var sıkmadığım halde bile çok sert ama görünmesi sıkıntı. Uzaktan bakınca camdan üst iki karın kası gözüküyor alt karın gözükmüyor. Alt karındaki yağı vermem gerek bu yüzden.

2. Orkun Oltu

Orkun Oltu Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    chef
    Alt karın en zor giden yağ ben çok zor vermiştim :) karın kasların belirgin ise sadece beslenme ve kardiyoyla o yağ gider ben herşeyi denedim birtek plank . Side plank çok işe yaradı. Birde bende öğrenciyim ailemle kalıyorum 1 senedir kendi yemeğimi kendim yapıp kendim yiyorum. Masraflarımıda hem okuyup hem çalkşarak karşılıyorum yani bu bir mazeret değil kardeşim sende yapabilirsin

3. AtknUludag

AtknUludag Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yazılım
    Yer:
    İstanbul
    Teşekkürler :) biliyorum işte bu yaz 1 ay staj var sonra çalışcam aynı yerde inşallah :) bende kendim yapacağım :) tavsiyelerinizi dikkate alacağım çok teşekkürler

Sayfayı Paylaş