Alt Göğüs

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Volkan26 tarafından 15 Haziran 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Volkan26

Volkan26 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar 5 aydır vücut geliştirme ile uğraşıyorum üst göğüsümü yeterince geliştirdiğime inanıyorum bu zamana kadar üstü doldurmadan alta geçmek istemedim ancak 6.ayımda alt göğüs çalışmayı düşünüyorum sizce programım nasıl

Bench Press
    Butterfly veya Dumbell Flyes
    Dips
    Pullover
    alt göğüsü kesmemde ve hatları belli etmemde yeterli bir program olurmu orta göğüsüde boşlamak istemiyorum göğüs hacimini artırmaya devam etmem gerekiyor

2. Mercurial

Mercurial Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    FOOTBALLER
    Yer:
    ATİNA
    butterfly yerine dumbell fly ı tercih et çok daha etkili bir hareket,dips yerine de eğik sehpadaa alt göğüs girebilrsin ama alt göğüs bildiğin gibi üst göğüsteki hacim den geçer yani iyi bir hacim durumun yoksa alt göğüs çalışman anlamsız olur

3. Volkan26

Volkan26 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    Üst göğüsün hacmi iyi o yönden sıkıntım yok dips ile decline barbell bench press arasında kaldım dips baya etkili olur diye düşünüyorum ama

4. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Dips, decline bench press, cable cross alt göğüs için daha verimli olacaktır.

5. Volkan26

Volkan26 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    Memleketime döneceğim finallerim bitti küçük bir salon olduğu için makara sistemi yok malesef decline bench press ve dips bir arada olursa beni zorlayabilir diye düşünüyorum ne yapsam daha mantıklı olur

6. ALİSTANBUL

ALİSTANBUL Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    merhaba . öncelikle programına incline ve decline gibi eğimli şekilde çalışmalar eklemin şiddetle öneririm. decline incline hareketleri göğüsü daha çok çalıştırmanı sağlar ve sunu belirtmek istiyorum. bench press yerine chest press yapabilirsin. bench press temel harekettir doğrudur gögüsünü açar doğrudur ancak bench press gögsten daha cok triceps i calıstırır emin ol . bilimsel olarakda konusuyorum bench press in gögüs üzerinde etkisi ( açma bakımından cok etkili ) fazla değil. hacim istiorsanda press lerde ağır girmelisin

7. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    ben en çok şunu merak ediyorum.arkadaşlar hep sormuş acaba seviyen yeterlimide alt göğüs detayına ineceksin diye.sende hep yeterli demişsin.bir resim eklesende hatalı karar verilmese bence daha iyi olur.

8. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Çok haklısın aslında insanlar bench te ne kadar ağır girersem o kadar gelişirim diye düşünüyorlar bu yüzdende fazla kilolar takıp koldan kuvvet alarak kaldırıyorlar ve kol yorulunca set bitiyor. Daha az ağırlık takılırsa ve daha fazla göğüsten kuvvet alarak yapıldığında çok verimli oluyor.

9. Volkan26

Volkan26 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    28
    Yorumlarınız için teşekkürler haklısınız sizde fotoğraftan görüp yorumda bulunursanız daha mantıklı olur 2-3 gün içinde fotoğrafımı koyacağım arkadaşlar memleketime dönünce

Sayfayı Paylaş