alt göğüs kasları

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve furkan1354 tarafından 3 Ekim 2010 başlatılmıştır.

en etkili göğüs egzersizi hangisi

1. bench press

48,3%
  2. decline bench press

12,5%
  3. ınclıne bench press

8,8%
  4. dumbell bench press

7,5%
  5. dumbell flyıng yarım daire şeklinde

3,4%
  6. dumbell flyıng üçgen çizer şeklinde

1,1%
  7. dips

17,7%
  8. cable cross over

6,5%
  9. barbell pullover

4,0%
  10. diğer........

5,4%
Birden fazla oy kullanılabilir.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 72 üye.
  1. ONURSTC

ONURSTC Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Dips çok setli çok tekrarlı uygularsan çabuk sonuç alırsın jimnastik halkarı en iyisi onlar zordur ama baya

2. viva-zapata

viva-zapata Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    alt yapi olmadan alt-gogus konusmak gereksiz diyenlere katiliyorum..gogus olmadan alt-ust konusmak anlamsiz..

3. emretkd

emretkd Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Konya
    pullover da olabililirdi belki ama benim hareketim dar bench press

4. Bahadır.1993

Bahadır.1993 Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    belki kişiden kişiye değişir ama benım için düz benchte popomu kaldırıpta bastıgım bench press en ıyı alt göğüs hareketi . sonrada düz bench dambıl flay.

5. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    dar bench triceps için değil mi?

6. NOya__

NOya__ Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    arkdaşlar umarım yardımcı olursunuz aklıma takılan bir sorudur. göğüs çalışmlarında üç tane bench war. düz bech press, üst bench press, alt bench press. bir göğüs çalışmasından 4 veya 5 hareket yapcak olursak benchler zaten 3 hareket yapıor kafaan kesmler işin içine girince toplamalar girince al başına belayı yapar 10 hareket. ben diyorum ki göğüsü bir haftada ikiye bölsem. pazartesi ce cuma günleri olarak. pazartesi alt gösüh bench press alt göğüs dumbell açış altı göğüs toplama peşine üst göğüs bench press üst güğüs toplama. cuma günü ise sadece bench press, dumbell press ve dumbell yana açış yapsam göüğü ü günlere bölerek bu şekilde parçalamasa hata yapmış olurmuyum.

kobe_burak8 bunu beğendi.
  7. zipzip_kurba

zipzip_kurba Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    üst göğüs için bir program yazabilecek olan var mı? evde ağırlık sehpası , barbell ve dumbell ile çalışabiliyorum. <Bunu gözönünde bulundurursanız sevinirim.

8. Lifelover

Lifelover Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Alt göğüs diye bişey yoktur. Incline Dumbell/Bench press ve normal bench press göğüs için yeterli. Dips de şart tabi ağırlıklı yaparsan daha iyi. 14 yaşında "sağlam" bir göğüs olması zor. Gögüs kasların geliştikçe altlarıda dolucaktır. Decline bench press gibi saçma hareketlerle vaktini harcama derim

9. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    Nasıl yani, açarmısın biraz ?

10. buraktemiz

buraktemiz Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Amerika Oregon
    Bole dusundugun icin zaten bu konuyu acmis olmalisin, Pull ups ( Barfiks ) hareketini her spor hocasi oncelikle sirt icin verir cunku barfiks hareketlerinin % 70'i sirti calistirir , yani gogus icin mukemmel bir egsersiz hareketi diyemeyiz , Dips'e gelince , evet dips cok guzel bir gogus egsersizi olabilir ama ne kadar dogru yapdiginiza bakar ve dogru yapip ne kadar bastiginiza , siz dipsi dogru yapmassaniz gogus yerine sadece tricepsi calistirmis olabilirsiniz cunku yatay bicimde yapilan dips gogus icin vicut ileride durarak yapilan dips triceps icindir, ve bende kendimden ornek vererek soyliyim ben agir biri olmama ragmen dipsi normal yapdigimda 2. sette 20 tanede yapsam hissetmiyorum calistigini , o yuzden belinize agirlik baglayarak yapdiginiz dips dogru yapildigi taktirde cok etkilidir.

En etkili gogus hareketine gelince , bana soracak olursan tabiki bench press cunku bench press dedigimizde bench press yanlizca 0 derece aciyla yapilan bench degildir , bench 45 derece aciyla yukariya yatarak ( Incline ) yapilan ve 45 derece aciyla asagiya yatay yatarak ( Decline ) yapilan bench olarak 3 tur bench press mevcut.

Senin alt gogus hareketine gelince evde calisiyorsan ve sanirim ki bench press imkanin var , decline bench press yap , asagiya fotografini da koyucam daha iyi anlayabilirsin , bu hareket en iyi calistiricak harekettir alt gogusunu.

http://www.fullfitness.net/sites/default/files/decline_close_grip_bench_press.jpg?1248285599

jkdo bunu beğendi.
  11. CASSER

CASSER Üye

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Muğla
    bench press en iyisi ;)

12. mesut8209

mesut8209 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    üst gögüsümü doldurmaya uğraşıyorum alt gögsüm boş şuanda yeniyim ama alt gögsün geniş olması bence en güsel duranı ve öyle doldurmakta oldukca zor en iyi haraket geniş doldurmada hangileri olur birde sadece alt gögüs mü çalışmak gerekir?

13. emretkd

emretkd Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Konya
    dar bench iki şekilde oluyor biri triceps için biri göğüs içini doldurmak için...triceps için olanda dirsekler yapşık vücuda göğüs için olanda dirsekler bar yakın olacak şekilde

moothy bunu beğendi.
  14. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Incline Bench Press - Flat Bench Press - Dips - Pullover alt göğüs için ki bana göre alt göğüs diye bir şey yoktur oldukça etkili egzersizlerdir.Decline press ise inanılmaz derecede gereksiz ve sakat bir harekettir Dips veya Cable Crossover cok cok daha etkilidir eğer amaç göğüsü alttan çizmek ise.6 aylik - 1 yillik calismalar sonucu göğüs çizmek kadar gereksiz ve zaman kaybi yaşatacak bir şey daha yoktur . Başarılar

15. furkan1354

furkan1354 Üye

Beğenileri:
    179
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    balıkesir
    ilk olarak unutmayalım ki spor da hiç birşey gereksiz veya vakit kaybı değildir ne için yaptığına bağlı irilik ve güç için mi yoksa fit görünmek sporu sevdiğin için mi tamam ağır bodycisen yani irilik kas kütlesini artırma için yapıyorsan alt göğüsü çizmek için uğraşmaya gerek yok sade ce göğüz yeterli olucaktır ama eğer kişi bunu fit görünmek için yapılıyorsa herkez şunu hayal eder (fit görünmek isteyenlerde ) önden bakıldığında six pack karın kasları,fazla iri olmayan çizilmiş göğüsler,yoğun kanat kasları sayesinde geniş omuzlar,büyük omuz başları,dışarı taşan triceps ler ,yana doğru büyümüş calf lar ve nadir de olsa bir kaç kişi de omuzdan boyuna iki parça olmuş trapezler ister yanlışım varsa düzeltin bu böyledir ve şunuda ekliyeyim görünüş açısın da göğüs kası olmadan six pack olan bir karın çok az dikkat çeker ve hoş gözükmez gereksizlik diye bir şey sporda yoktur olamaz sadece branşlara göre yapılmasını pek önemi olmayan hareketler vardır okadar.

Alper19891, wixxx ve tugi190794 bunu beğendi.
  16. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Decline press kişi eğer müsabık değilse vakit kaybıdır ve gereksizdir.Nizami yapılan bench press decline presse göre çok çok daha verimlidir.

hellbeat35 bunu beğendi.
  17. OkuyomBenYaa

OkuyomBenYaa Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    0
    Alt göğüse dips tek başına yeter, göğsün genelinde bench press in yerini de hiçbir hareket tutamaz

18. Turquase

Turquase Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İstanbul
    Merhabalar;

Acizane olarak , 14 yaşında bu genç kardeşimize önereceğim ve asla bırakmamasını tavsiye edeceğim tek hareket barfikstir. Buradaki birçok arkadaşımın önerisine katılmakla birlikte şimdiden yapacağın barfiks varyasyonları hem boy hem de güzel ve sağlam bir çatı oluşumu için olmazsa olmazındır.

Selamlar..

19. lakers44

lakers44 Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    53
    bence barbell pullover. yuzuculerin gogus gelişimine ve gogus çapına dikkat edin ! yuzmeninde bunda payı buyuktur. ama bildiğim iyi yuzuculerin ana hareketi barbell pullover ve bench presstir. bu anketin ne kast ettiğini tam anlayamadım cunku herkes bench press demiş. b.press gogus genel kutlesi için lazım. ama ankette kastedilen gogusun alt yan çizgileri filansa ben her zaman barbell pullover derim

---------- Post added at 23:50 ---------- Previous post was at 23:47 ----------

bide çoğu kişi dips demiş. ama sağlam ve hakkını vererek ağır bir 5x5 bench idmanından sonra bence dipsin faydası olmaz. dipsi incline pressin olduğu prograsma almalı bence. sitede yeniyim bu arada. ama yeni şeyler ögreniyorum. yorumlar genel olarak guzel...

byildizdag, jkdo ve StormBlast bunu beğendi.
  20. Derdi

Derdi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kardeşim yaşın 14.vücut çalışmak için erken olduğunu tahmin ediyorum.umarım gelişimine etki etmez.bir çok arkadaşım var.çok sağlam vücuda sahip olup kısa boylu olan.dediğim gibi umarım bir sorun olmaz senin için.sağlıcakla kal.

Sayfayı Paylaş