alt bacaklarım çok kalın:(

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve bbssmm tarafından 6 Mart 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 15 üye.
  1. bbssmm

bbssmm Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ist
    genetik olarak alt bacaklarım kalındı.ama çok aşırı diildi.lise zamnnda 6 yıl düzenli voleybol oynadım.bu zamnda alt bacak kaslarım çok kalınlaştı ve hiçbir türlü incelmedi.ne kadar rejim yapsamda bi yararını göremedm.son 2 aydr fitnessa başladım düzenli koşuyorum hem agırlık hem bacak çalışması yapıorum ama son ölçümlerime göre bacak kaslarım tekrardan kalınlaşmaya başladı.lütden bana bu konuda yardım edin.nasıl bir çizelgede spor yapmaylım.bacaklarımı nasıl ilceltebilirm..sıkılaştırıcı kremlerden kullansam bi faydası dokunurmu???:(

Lavinya10 bunu beğendi.
  2. Savaşcı

Savaşcı Üye

Beğenileri:
    255
    Ödül Puanları:
    0
    herkes baldırlarını kalınlaştırmaya çalışıyor sen inceltmeye:D baldır çlçülerin ne kadar bence normali 40cm falandır seninkinin çevresi kaç cm merak ettim

bbssmm bunu beğendi.
  3. bbssmm

bbssmm Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ist
    aynen bnmde 40 cm ama aynı bir roberto karlos görüntüsü çiziyo ve bn çok rahatsızzmmm :(

4. crash

crash Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ya aynı sorun bende de var..çok sinirlerimi bozuyor..vucudumda hiç bir fazlalık yok..hani gram yag yok denir ya vucudumun üst kısmı öyle ama bacaklara gelince çıldırıyorum!! alt bacaklarım ve baldırlarımda kalın bu diz kapağının oldugu bölgeler filan çok kalın duruyor..çok üzülüyorum ya..öyle çok ciddi bi spor geçmişim yok ama düzenli olrak şimdi aerobik -step yapıyorum ve bir de pilates hani kasları uzatmak vs...ki edindiğim bilgiler doğrultusunda tabiiki kas kütlesi değil bunlr ama şişkin! bildiğin kalınsın ya!! bel ölçüm 60. basenlerde filan da öyle bi genişlik filan yok..ama bu bacaklar!!! ne yapabilriz ...lütfen yardımcı olun...aletlerle filan çalışmaya ara vermemi söyledi hocam şimdi sadece steple filan ter atıyorum ama işe yarayacak mı:(

bbssmm bunu beğendi.
  5. redbaron_

redbaron_ Üye

Beğenileri:
    166
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Elazığ
    Öncelikle sanırım ciddi sayılabilecek bir spor geçmişiniz var.
    Bu durumda bacak kalınlığınızın çoğunluğunun kaslardan oluştuğunu söyleyebiliriz (boy ve kiloyu yazmamışsınız fazla kilolu olmadığınızı varsayarak konuşuyorum)
    Ayrıca bacak çalışması - koşu yaparsanız bir incelme yerine kalınlaşma olması zaten beklenen ve olması gereken durumdur.

Gelelim yapılabiliceklere ; öncelkle daha fazla kalınlık istemiyorsanız alt bacağı çalıştıran eğzersizleri yapmayın eğzersiz demek gelişme demektir.Diğer egzersizleri yapabilirsiniz-ihmal etmeyin.
    Ve koşuda kalınlığı etkileyebilir.Koşu yerine yürüyüş veya bisiklet tercih edin.
    En azından daha fazla kalınlaşmasını engellersiniz.
    Ayrıca sıkılaştırıcı kremlerin faydalı olacağını düşünmüyorum.Ama bir incelme olurmu yada ne seviyede olur bilemiyorum.
    Kolay gelsin.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:39 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:59 ----------

Yanlış anlaşılma olmasın son cümlerimde şöyle bir ifade kullandım:

Ayrıca sıkılaştırıcı kremlerin faydalı olacağını düşünmüyorum.Ama bir incelme olurmu yada ne seviyede olur bilemiyorum.

bunu sıkılaştırıcı kremlerin etkisi hakkında söylemedim onlar zaten kesin işe yaramaz.
    Anlam bozukluğu olmuş kusura bakmayın.
    İki cümlenin yeri değişince sorun kalmıyor.

crash, GocebeKral ve bbssmm bunu beğendi.
  6. snnozlm

snnozlm Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Bence bacak kalınlığı, yaptığımız bu sporda +1 önde olmak demek. O kadar kişi var ki salonda kolları bacaklarından kalın. Bir görseniz iğrenirsiniz. O kadar dert etmeyin. Bacak hareketlerını ağır kılolarda girmeyın yeter. Koşu yerine de redbaron'un dediği gibi yürüyüş yapın. Üst bölgeniz genişledikçe vücudunuzu daha çok begeneceksiniz.

İyi sporlar...

bbssmm bunu beğendi.
  7. redbaron_

redbaron_ Üye

Beğenileri:
    166
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Elazığ

Mesajı yazan üye bayan olduğu için söyledikleriniz pek işe yarar görünmüyor,zira konuyu açan üyenin üst vücudunu geliştirmek istediğini veya isteyeceğini pek sanmıyorum :D

crash ve bbssmm bunu beğendi.
  8. robpattz

robpattz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tam olarak aynı sorun bendede var.
    şu voleybol yüzünden altbacağım ne hale geldi :S
    bende 14 yaşındayım ama altbacağım şimdiden çok kaslıı

9. snnozlm

snnozlm Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Hiç dikkat etmemişim bayan bölümü olduğunu. Özür dilerim :(

10. bbssmm

bbssmm Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ist
    boyum 1.70 62 kiloyum üst bölgem ince ve üst bacagmda normal ama alt bacaklarm inanlmaz kötü :(
    normLde 38 beden kot giyrm fakat alt backlarm yüzünden 40 beden almk zorunda kalyrm bu sefer üst bol alt yapışıyo:))
    pilatese başlamaya karar verdm kasların bölgelere göre yayılımını oranlıyormş umarm bu iyi gelır.
    bir de protein diyetı kasların capının küçülmesnde iyi gelıyormş ama spor yapmadan sadece protein diyetıyle.bu mümknmdr ?

11. devilish

devilish Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    bisiklet alıp mümün olan heryere onunla gidin derim

bbssmm bunu beğendi.
  12. jormakka

jormakka Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    Frankfurt am Main
    Bence iş biraz psikolijiyle ilgili. Sahsen ben de bacak kaslarımı kalınlaştırmak için uğraşiyorum ve bayanım. Kaslı bir vücudu herşeye yeğlerim. Bence kendinizle barışmayı deneyin ve bacaklarınızın aslında ne kadar güzel olduğunun farkına varın.

bbssmm bunu beğendi.
  13. nildeniz

nildeniz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben yeni başladım spora daha başlamış bile sayılmam 3 kere gittîm sade koşu bisiklet kaus mu o bide karın çalıştım birde yüzüyorum benimde bacaklarım çok kalın 62 kiloyum 158 boy alt bacakta üst bacakta kalın nefret ediyorum incelmek istiyorum sporla bîrlikte akapunturada başladım bu hafta işe yaramak zorunda bacakları inceltebilecek bişey olsa ne kadar mutlu olurum

14. büşra

büşra Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    İp atlamak bacakları inceltirmi acaba.Ya da kasların görünümünü daha da güzelleştirir mi? Bilekleri kalınlaştırması söz konusu olabilir mi?

15. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    bölgesel zayıflama mümkün değil. diyet ve egzersizle toptan bir incelme sağlayabilirsiniz. alt bacaklarınız bütün vücutla birlikte inceldikten sonra hala görece kalınsa, diğer bölgelere kas kütlesi ekleyecek egzersizler yapıp dengeleyebilirsiniz.

umutn bunu beğendi.
  16. GocebeKral

GocebeKral Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    hocam hiçbir şekilde ne özel mesaj atabiliyorum ne panonuza yazabiliyorum

ben programımla ilgili tavsiyeler istiyorum konuma bakabilirmisiniz lütfen?

sabahtan beri bekliyorum yaza yaza 2 kişi yorum yazdı forumdada benzer bir konu bulamadım...

programımın eksik ve fazla yönleri nelerdir yardım ederseniz sevinirim

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/dayan-kl-l-k-patlay-t28735.html?p=304017#post304017

bölye bir mesaj attığım için özür dilerim ama başka türlü ulaşamadım teşekkürler...

17. gameover

gameover Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    0
    valla alt bacak derken kalflardan bahsediyorsanız, tanrının şanslı bir yaratımısınız bence ki quadriceps dediğimiz üst bacaklarsa kastınız hala tanrının şanslı bir yaratımısınız :)

18. nastenka

nastenka Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    alt bacak için benim de denemediğim kalmadı...herkesin beklentisi farklı ben işim dolayısı ile cok sık takım elbise ve eteki giyiyorum ve etek aldında kalın kalın bacaklar hiç hoş durmuyor :( ne yapmalıyım önerisi olan var mı acaba ?

1.60 boya 53 kiloyum ve koşu yürüyüş aerobik step kardio plates hani ara ara denemediğim kalmadı acaba full yürüyüşe mi agırlık versem ? bu arada baldırlar 36 cm ama vucudumun ust kısmı cok zayıf olduğundan o kısma göre ciddi kalın görünüyorlar :(

19. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    alt bacaklarınız sert ise kas yakmak dışında pek incelme şansınız yok. ve bu da pek sağlıklı bir çözüm olmaz. yine de olabildiğince yağ yakmaya bakmalısınız.

nastenka bunu beğendi.
  20. nastenka

nastenka Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    peki dizin iç kısmı için bir öneriniz var mı ? alt bacagım sert gibi ama hala yakacak bişeyler vardır orda ben gene yag ve karbo alımına dikkat edeyim..alt backlardan yukarı cıkarken dizlerin yan taraflarında (iç diz, bacakların birbirine bakan kısmı ) oralarda da kalınlık bir anda artıyor gibi ora için bir program yada hareket önerebilir misiniz ?

Sayfayı Paylaş