Alna triceps ile ters tutus push down aynı mı?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve plajyolu.41 tarafından 15 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. plajyolu.41

plajyolu.41 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    Alna triceps ile ters tutus push down triceps brachii medial head i mi çalıştırıyor? Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim . Sadece bu konuda uzmanlar yazarsa iyi olur. Acil lütfen

2. OGNYZC

OGNYZC Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Alna triceps omuzdan direseğe kadar olan uzun başı çalıştırır ters tutuş push down ise dış başı ikisi aynı değildir...

Sent from my iPhone using Tapatalk

3. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Teorik bilgiden ziyade kendi tecrübelerimi paylaşacağım. Eksiğim, yanlışımı gören düzeltsin. (Biraz çelişkili bir konudan bahsedeceğim.)
    Alna triceps (Lying Triceps Extension) hareketi -zaten yaparkan de hissetmen lazım- özellikle tricepsin Long Head kısmını çalıştırır.
    Ters tutuş pushdown (Reverse Pushdown) ise özellikle Medial Head kısmına etki ediyor. İnternette kas anatomisini incelediğimde kaynaklarda bazı eksiklikler olduğunu farkettim.
    Onunla ilgili şu fotoğrafı buldum. Bu fotoğraf hissettiğim kas gruplarını tam anlamıyla izah ediyor. Reverse Pushdown'da yoğun olarak şu fotoğrafa göre Medial Head'i hissediyorum.
    anatomical-tricep-training_1424894174.jpg
    Bir de şöyle bir fotoğraf var ki buna anlam veremedim. Medial Head burada farklı gösterilmiş. Bu fotoğrafa göre de Long Head'in alt kısmını hissediyorum.
    triceps-anatomy.jpg
    Kısacası ikisi aynı hareket değil. Hatta Reverse Pushdown'dan aldığın verimi her harekette alamazsın. Ama izole bir harekettir. İşi garantiye almak için compound egzersizlere yönelebilirsin.

Sayfayı Paylaş