Allah bunların evlerine ateşler salsın! önlerini kessin!

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Yaver27 tarafından 25 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    mustafa kemal boşuna dememiş, "ben sporcunun zeki, çevik, aynı zamanda AHLAKLISINI severim"
    sadece bu site için konuşmuyorum ama, vücut geliştirme sitelerinde, before after sayfalarında gördüğüm,kol ölçüsünü 25ten 45e, kiloyu 50 den 90a çıkarmış arkadaşların, çok bariz 3-5-10 yıllık hayvan gibi çalışmasını, "6 aylık gelişimim" "3 aylık supplementsiz gelişimim" "8 aylık stereoidsiz çalışma" diye sunmaları...
    hayır yani kime neyi kanıtlama peşindesiniz anlamıyorum, ne diye spora başlamış genç arkadaşların motivasyonunun içine s.....ıkıyorsunuz limon.
    tamam, çok güzel çalışmışsın, emek vermişsin, mükemmel bir sonuç almışsın da, ne diye bizi keriz yerine koyup emeğini saklıyorsun? adam gibi söyle, elini sıkıp azmini disiplinini takdir edip, tebrik edelim. alkışlayalım. insanda biraz utanma olur yahu.
    inşallah balon gibi fısarsınız.:mad:

s60doctor, fuigo, doxux ve diğer 7 kişi bunu beğendi.
  2. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    :eek: Eyvah dedim neler oluyor abi :) güzel bir nokta, iyi bir vücut emek istiyor. Motivasyon bozmasının yanı sıra 6 ay 1 yıl devam edip benzer gelişimi gösteremeyenler steroidleri kıskaca alıyor. Hayır kimseye karışmak, laf söylemek, kınamak gibi bir lüksümüz yok ama 19 yaşında adamın kür tavsiyesi istemesi nedir Allah aşkına? Emek verin, sabredin, hayatta her şeyin bir bedeli olduğunu unutmayın, doğal yolların dışına çıkmayın ve sadece sabredin, oluyor.

HushMoney, Kontrol35 ve Created By Loss bunu beğendi.
  3. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    bu başlığı açtım, tesadüfe bak, facede şimdi denk geldi. vatandaşın biri "10 aylık naturel kol" diye resmini koymuş, altındakiler biraz sıkıştırınca, 5 yıllık çalışma olduğunu itiraf etmiş. :)
    insanların yalan söyleme "özgürlüğüne" müdahale etmek istemiyorum aslında. fakat aynen dediğin gibi bir başkasının aklını çelme noktasında ya da insanları, gençleri, çocukları yanıltıp sağlıkları ile oynama noktasında, sinirlenmek kaçınılmaz oluyor.
    --- Mesaj birleştirildi, 25 Aralık 2014 ---
    burdan gençlere de şunu tavsiye etmek istiyorum. arkadaşlar, o hayran kaldığımız kollar, omuzlar, karın kasları, kanatlar vs. 3 ayda 5 ayda "yapılmıyor"! yapılamaz, yapılmamıştır.
    sabah 2 yumurta yedim, akşam 50 gram tavuk yedim sözlerine de kanmayın.
    emin olun o hayranlıkla baktığınız ve 3 ayda yapıldığını sandığınız kasları yapmak yıllar sürüyor. ayrıca 2 yumurta ile de yapılmıyor. bu işi profesyonellik boyutuna getirmiş olanlar, aylık binlerce lira bulan takviye giderlerini bir kenara bıraktım, sadece doğal gıda olarak her gün 15-20 yumurta, 1 kilo tavuk, 1 kilo sığır eti yiyorlar.
    o yüzden, 3 ay sonra bunlar gibi olmalıyım düşüncesi ile başlayıp 3 ay sonra hayal kırıklığı ile hayata küsmektense, bunları iyice araştırıp okumanızda fayda var. ya da hiç başlamayın.
    şu forumda "samimi" şekilde yazışan kaslı insanların neler yiyip, ne kadar çalışıp ne emekler verdiklerini, neler nasıl beslendiklerini, nelerden vazgeçtiklerini, neleri göze aldıklarını ah bir bilsek...
    o yüzden, o 3 aylık 5 aylık diyen üçkağıtçıları boşverin. kimseyi kendinize model olarak almayın. ha diyeceksiniz ki efendim lazarı da mı örnek almayalım. evet onu da almayın. o adam aylık 15 bin lira para harcıyor. en az.

Son düzenleme: 25 Aralık 2014
    fatiko15 bunu beğendi.
  4. TycoLoN

TycoLoN Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Çok doğru bir noktaya değinmişsin, bunlar hayal satmak ve insanları yanlış yönlendirmek, facebookta ya da başka sitelerde bol bol görebiliyoruz, 8 aylık gelişim diye bir foto, fotonun üstünde silik yazılarla x personal trailer...Hadi bu sporun içinde olan bizler biliyoruz öyle olmadığını da spor yapmayan ya da yeni başlamış olanlar inanıp hemen öyle olacaklarını zannediyorlar dediğiniz gibi, hele o fotoları görüp de sen niye hala böylesin millet 8 ayda hayvan gibi oluyor demeleri beni gıcık ediyor

5. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    "Günaydın Sporcu Arkadaşlar.

Öğrencilerimden Mehmet arkadaşımızın,Göğüs-Biceps antrenman programını sizlerle paylaşıyorum.
    Kendisiyle ikinci ayımıza girdik çok azimli,yakında BEFORE-AFTER gelecek.
    İNŞALLAH her şey yolunda gider,bu arkadaşımız yeni yılda yeni bir vücut ile değişim yaşamış olur.

Mehmet ....

PAZARTESİ:Göğüs-Biceps

GÖĞÜS
    -incline bench press..............12-10-8-8-6
    -pullover .............................. 12-10-10-8
    -incline dumbell bench press.10-8-8
    -incline dumbell fly.................10-10-8-6
    -bench press..........................10-10-8-6

BİCEPS
    -Barbell curll...........................12-10-8-8-6
    -incline dumbell curll...............10-8-8-6
    -Barbell scott curll...................10-10-8-8-6
    -Hammer curll.........................10-8-8-6
    -dumbell wrist..........................3x max

Not:Bu öğrencimin beslenme programı 4000 kaloridir.Aynı zamanda suplement olarak da takviyeler kullanmaya başladık
    (whey protein,bcaa,glutamine).
    Bu yüzden bu program herkes için uygun DEĞİLDİR."
    ------
    bunu bir facebook sayfasından aldım. sayfa sahibi sözde "hoca", öğrencisi ile ilgili bilgi veriyor. programı ve 4000 kalorilik beslenmeyi geçelim, ona lafım yok. ancak, henüz ikinci ayda olan öğrenciye ki öğrencinin yaşını da bilmiyoruz, bu kadar takviye doğru mudur? takviyeyi de geçtim, yahu bu acelen nedir? daha ikinci ayda olan öğrenciyi yeni yıla kadar canavar yapmayı mı planlıyorsun? bu arada yeni yılda 2 gün kaldı. bu demek oluyor ki, bu hoca müsveddesi, öğrencisini 2 ayda geliştirmek için her yola başvurabilecek biridir. amacı öğrenciyi geliştirmek eğitmek değil, kendi reklamını yapmaktır. "bakın bu vücut benim eserim, 2 ayda ben bu çocuğu bu hale getirdim" diyebilmek için bu adamın yapamaycağı şey yoktur.
    işte yeni ve genç arkadaşlar için en tehlikeli örnek. bunların antrenörlük belgesi alınmalı ve mümkünse spor salonlarına dahi yaklaştırılmamaları gerekir.

6. Exacting51

Exacting51 Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    43
    bu kadar takviye dogrumu derken haklısın abi. Şidmi o personel trainer' denilen para gözlülüler o supllementlerin bi b*ka yaramayıcagı beliliyor.
    ve suplement satan siteler bunlara suponsor oluyor suponsordan kastım sitede son kulanma tarihine 1 ay kala ürünleri bunlara cok cok ucuz bi fiyata satıyor ama ne karşılıgı satıyor ? gariban adamların kanına giriyor bak ben hic steroid kulanmadım hep bu suplementlerle bu hale geldim 8 ay sonra sende kulan benim gibi olun bu 2 kişininde işine gelior hem o suplement sitesinin. hemde personel tr.. sacmalıgının ama arada hep gariban eziliyor
    o kadar uyarmalara rağmen oda yok yok ben onun gibi olacam söz verdi bana diyor . ulan delikanlı sözünde duran biri olsa yalan söylemez
    ben asla steroid kulanmadım diye.

Yaver27 bunu beğendi.
  7. HushMoney

HushMoney Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Bi de vücut limite ulaşmadan kür istemiyolar mı :D

columbu bunu beğendi.
  8. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Dile getirmek istemedim de en beteri bu, adam 4. 5. küründe olduğunu söylüyor, başka bir başlıkta da kol çevresinin sıcak 40 cm olduğunu yazmış. Değer mi bunun için vücudu o kadar yıpratmaya? Yenilere tek tavsiyem şu, kendinize gerçekçi bir hedef belirleyin, 50 cm kol ve % 8 yağ oranı olmasın bu, gerçekçi olun. İri, kuvvetli bir yapı isteyen de vardır, parçalı karın kasları da, belli bir noktadan sonra ikisine giden yol ayrılıyor, bunu kabul etmek yolun yarısını aşmak demek. Sadece sağlık değilse amacınız, ikisinden birini seçmek zorundasınız. Ya kaba, kuvvetli bir vücut ve % 15 - 20 yağ oranı, ya da atletik, parçalı bir vücut ve % 8 - 10 yağ oranı. Bu ikisini tek vücutta, doğal yollardan bir araya getirebilecek genetik kodlar ender bulunur.

Yaver27 ve Created By Loss bunu beğendi.
  9. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    İnternational Fitness & BB Personal Master Trainer
    Tabi o bahsi gecen antrenorluk belgesi varsa, gerci onune gelene veriyorlar oda ayri...

Sic Semper Tyrannis

Yaver27 bunu beğendi.
  10. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    doğru, buna kesinlikle katılıyorum, bi karar vermek çok önemli. hatırlarsınız bundan 2-3 ay önce ilk başlığımı açtığımda, çöpe atılası bir beslenme ve çalışma programım vardı. 17 kilo ile kol, 9 kilo ile bacak ve göğüs çalışıyordum. güya kolları omuzları şişirip, göğüslerdeki yağları yakıp, karın kaslarını çıkarıp, bacakları da biraz şekillendirmek istiyordum :) Allah benim belamı vermesin :) öyle bişey hiç olmuyormuş ama 8 ay ben bunun için çalıştım. şu anda yüzde 15-20 kaba ve kuvvetli bir vücut yapmak istiyorum.
    --- Mesaj birleştirildi, 29 Aralık 2014 ---
    tenis oynamayı bilmeyen birinin tenis federasyonu başkanı olduğu bir ülkede, herşey mümkün :)

Created By Loss bunu beğendi.
  11. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    O halde iş görür bir ağırlık askısına, bol miktarda plaka ağırlığa ihtiyaç var :) Beslenme bilgisi ve sabır var, program işi kolay.

Yaver27 bunu beğendi.
  12. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    birazdan 5*6 setlik, insanlık için hafif, benim için ağır kilolarla bir çalışma yapacağım. o yüzden sabah itibari ile, bol miktarda tereyağı,yumurta, yoğurt, patatesli gözleme, tavuk ciğeri, tavuklu pilav girdi vücuduma. bugün yapmam gereken, bu yediklerimin hakkını verip bardaki ağırlıkları ikişer kilo arttırmak. beyaz toz kaçakçıları beni affetsin, ne oral ne damardan ne burundan,hiç toz çekmedim bugün.

13. fuigo

fuigo Üye

Beğenileri:
    276
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Bilgi İşlem
    Yer:
    Trabzon
    Katılıyorum arkadaşım. 4 ay oldu kollar 1 cm gelişti. Kendimi sorguluyorum sürekli. Bu before after lara bakarsak sıkıntı bende görünüyor!

14. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    eğer gelişemezsem sebebi bu ağırlık askısıdır :) ama bakalım, bir çözüm buldum gibi, en azından squat gibi bir harekette toplamda 70-80 kilo kapasiteli bir sistem geliştirme aşamasındayım. baya idare eder beni.
    --- Mesaj birleştirildi, 29 Aralık 2014 ---
    sıkıntının sende, bende olması da muhtemel. yanlış program uyguluyoruzdur, fazla çalışıyoruzdur, az çalışıyoruzdur vs. böylece ölçüler aylarca yerinde sayabilir. lakin bu vücudun da bir haddi bir limiti olmalı. 3 ayda 15 santim kol ölçüsü arttırdığını söyleyen adam sahtekardır. yalancıdır. aklı başında biri, bu kişinin yalan söylediğini anlar da, ben yaşı genç arkadaşlar için üzülüyorum. görüyoruz çünkü, işte bak daha dün bir arkadaşımız 1 buçuk ayda sadece 3 kilo kas kazandım, psikolojim bozuldu diyor, bir başkası 6 ayda 7 santim kol arttı, gelişmiyorum diyor. gelişiyor ama gelişmediğini sanıyor. çünkü before afterdeki sahtekar, 3 ayda 40 kilo kas kazandığına onu inandırmış.

Son düzenleme: 29 Aralık 2014
  15. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    İnternational Fitness & BB Personal Master Trainer
    Hani biyerimi yirttim deriz ya tam olarak oyle olmasina ragmen daha 1cm aldi kol cocuk oyuncagina cevirdiler iyice...

Sic Semper Tyrannis

16. mtylmz

mtylmz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Başlığı birden okuyunca
    Çok doğru demişsin kardeşim,sonuna kadar arkandayım.

17. Alper17

Alper17 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Siz iyice abartmissiniz bence hic gelismiyor diye kojuyi okuyanlarin motivasyonu iyice dusecek ben 3 aydir supp kullanmadan ccalisiyorum evde calisiyorum cok faydasini gordum degisimin farkindayim 69 kg 182 boy spora basladigimda kol 30 bel 83 tu baslidigim da 4 setten 17 sinav 45 mekik 4 barfix 3 set dumble5kg ile calisiyordum suan 4setten 50 sinav tek sefer 500 mekik 11 barfix 100 pedal hareketi yapiyorum konustugimda kimse 500 mekik cekebilecegime inanmiyor suan kol 33 bel 78 kilo 72 beslenmem oldugunca dikkat ediyorum insan kendini sartlandirdiginda zor geliyor beben kolay old dusunmeye calisiyorum mekigi cekmem 25 30 dk arasi suruyor

18. FoReVeR_S.F

FoReVeR_S.F Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Dışardaki insan tepkileride böyle oluyor sen spora gitmiyor musun niye bir şey yok daha ne olsun 38-39 cm kol hangi çalısmayan insanda var ama beklentileri büyük zannedilen o agırlıgı kaldırınca hulk gibi olunacağı ama meşakatli bir süreç 1 bucuk yıldır yapıyorum halen istediğim vücudu elde edebilmiş değilim. Sabırla ve azimle çalışılması gerekiyor, bu dediğiniz adamlar sizin 3-6 ayda bakıyorsun kaslı parçalı adonis bile var şaşırıp kalıyorsun ama bu kadar kolay olmadığı aşikar herkesin sabırla çalışması gerekiyor.

Sayfayı Paylaş