Alkollü İçkiler

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve FAT.JOE tarafından 23 Aralık 2006 başlatılmıştır.

En çok kilo aldıran alkollü içki hangisi?

1. Bira

80,0%
  2. Rakı

8,4%
  3. Vodka

4,5%
  4. Viski

4,8%
  5. Şarap

2,3%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 69 üye.
  1. trasker

trasker Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    örnek olarak şarabı ele alalım. kırmızı şarabın çekirdeğinin ezilmesi ve şarap oluşurken fermantasyonla birlikte oluşan damar açıcı maddeler kardiyovasküler sistem için çok yararlıdır. ayrıca alkol de kendi başına bir miktar damar açma özelliğine sahiptir.fransa örneği de oldukça gerçekçi bir tespittir. birayı ele alırsak, içindeki b gurubu vitaminler gerçekten çok değerlidir. günde bir bardak kırmızı şarabın ve 33cc'lik biranın(özellikle dark olanlar) faydası zararını katlar götürür.

Son düzenleme: 2 Kasım 2009
    okaaan bunu beğendi.
  2. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Farklı tezleri savunuyoruz.
    Ben savunduğumu bilimsel bir belgeselle destekliyorum.
    Sizin tezinizin de doğruluğunu açıklayan bilimsel bir kaynak görmek isterim şahsen.
    Sadece meraktan ve yeni bilimsel gelişmeler varsa öğrenmek için soruyorum, iddialaşmak için değil, yanlış anlamayın lütfen.

Şunu da belirtmek isterim.
    Yarar zararı götürür mantığına katılmıyorum.
    Yarar yarardır, zarar zarar.
    Sigara içen biri hergün elma yiyor diye sigaranın zararlarını telafi edemez.

3. trasker

trasker Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    kırmızı şarabın içindeki madde için:
    http://tr.wikipedia.org/wiki/Resveratrol

bunun yanında :

Ölçülü bir şekilde tüketilen alkol, kalp ve damar hastalıklarına yakalanma oranınızı yüzde 25 ile yüzde 40 oranında azaltıyor. Bunun sebebi bir kadeh Bordeaux şarabının, bir bardak biranın veya herhangi bir alkollü içkinin içerdiği etanol maddesi... Etanol, iyi kolesterolünüzü yükselterek kanın pıhtılaşmasını yavaşlatır. Aynı zamanda, hastalıklarda 'anti- inflamatuar' etkisi yaratır. (mehmet öz'ün bir konuşmasından)

biranın yararına gelince, bu bilgiyi mehmet öz'ün ''siz, kullanma kılavuzunuz'' kitabından almıştım.

bu faydaların yanında alkolün fazlasının zararı herkes tarafından bilinmekte.

tabi ben alkol almak istiyorum diyen bir insana verilebilecek en güzel tavsiyelerdir bunlar sanırım.

4. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    Bilim ilerliyor bildiğimiz doğrular yanlış olmaya başlıyor düşünsenize mesela çay zararlı diyorlar diyelim içmiyoruz 70 yaşında bir ortaya çıkıyor faydalıymış yazık içmediğimiz günlere diyoruz bilimsel kanıtlar %100 olmadıkça kesin gözüyle bakmamak lazım..sadece dikkat etmeye çalışmak lazım sanırım başka yolu yok..

5. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    Bu arada gazetelerde çıkan ortaya çıktı şu faydalıymış ortaya çıktı şu zararlıymış iskoç bilim adamları açıkladı gibi asparagas haberlerine inanmamak lazım haber bulamayınca yok iskoç bilim adamları senegal bilim adamları açıkladı diye sallamasyon şeyler yazıyorlar...her gün yeni bir şey şıkıyor yav insan takip edemiyor..

Son düzenleme: 2 Kasım 2009
    deathlifter bunu beğendi.
  6. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    Aynen katılıyorum. İnanmazsınız bir gün şunu okudum gazetede:

Ivır zıvır ülkesindeki bilmemne üniversitesinde yapılan araştırmaya göre günde 1 sigara içmek sağlığa yararlıymış ! Neymiş efendim duman sirkülasyonu damarlardaki kanı akışını ve akciğerin hareketini olumlu etkiliyormuş.

7. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Resveratrol, trans-resveratrol (trans-3,5,4’-trihydroxystilbene) başta üzüm olmak üzere pekçok farklı bitkide varolan doğal bir fitoaleksindir (3, 4, 5). Fitoaleksinler, bitkilerde UV ışını, hasar ve infeksiyonlara karşı gelişen ikincil yapılardır.[1][2][3]
    Resveratrol, bitkilerde özellikle kırmızı üzümde, yer fıstığında ve ananasta yüksek konsantrasyonda bulunmaktadır. Resveratrol, siyah üzümün soğuk hava koşulları, mantar enfeksiyonları gibi etkenlere bağlı olarak kendini korumak için ürettiği bir maddedir.
    http://tr.wikipedia.org/wiki/Resveratrol

Bahsettiğim gibi şarabın faydası alkolden değil, üzümdeki resveratrol maddesinden gelmekte, ben de bu yönde açıklama yaptım zaten.

Mehmet Öz'den alıntıladığınız kısım ise sizin tezinizi destekliyor.
    Yani söylediğinize göre Etanol kardiyovasküler açıdan belli oranda alındığında yararlı.
    Ancak Mehmet Öz dışı kaynaklara yönelmekte de fayda var.

Paylaşımlarınız için teşekkürler.

8. TosSsi

TosSsi Yeni Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ç.kale
    bence en çok kilo aldıran içki biradır..

bb ye başladığımdan beri içkiyi bıraktım zaten en çok bira içiyordum çünkü diğerlerinde ya klozetin yada küvetn başında uyanıyorum :D :D :D

9. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    Bari azda olsa alkol içiyoruz en az zararlı olanı hangisiyse ondan içelim hangisidir acaba?

10. Mgg

Mgg Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebe
    Çoğu arkadaş bira en çok kilo aldıran alkollü içecek türüdür diye belirtmiş. Üni ve önceki yıllarda sıkı bira içicisiydim. Özellikle kötü örnek olmak istemem ama büyük hata yaparak arabada bira içmekten müthiş hoşlanırdım. O yıllarda bol bira tüketmeme rağmen tığ gibi delikanlıyıdım. Daha sonra iş o güzel rakı masalarına geçmemle devam etti ve rakının mezesi meyvesi eti püsürü derken bir baktım bir de simit yemişim.

Arkadaşlar alkolün hangisi kilo aldırır, supplementin hangisi daha iyi kas yapar gibi sorular bence forumda muhabbet amaçlı kendimizi kandırmaca oyunu için gerekli ama işin aslı herbirimizin genetik, yaş, çevresel faktörler gibi çeşitliliklerimizin olmasıdır.

Eğer bu spora adım attıysanız öncelikle bilmeniz gereken kendinizi tanıma gerekliliğidir. Bu da zaman isteyen bir iştir. Sizin için neyin gerekli olduğunu deneyerek anlayacak ve kendinizi takip ederek hangi supplemente ihtiyacınız olduğunu haftada kaç gün antreman yapmanız gerektiğini veya alkol çeşidi ve zaman aralığını kendiniz rahatlıkla tayin edeceksiniz.

Bazen aldığınız tüm supplementlerden daha etkili, anterman yaparken dinlediğiniz bir şarkı bile olabilir:)

Son olarak söyleyeceğim zayıf taraflarınızın üzerine gitmeyi deneyin, antreman yaparken gösterdiğiniz hırsınızı, içkiyi bırakmakta ya da sigarayı bırakmakta da gösterirseniz, antreman yaparken daha iyi ciğer kapasitesi ile daha fazla kilo basacaksınız ve aynaya baktığınız da başarının sarhoşluğunu yaşayacaksınız ki bunun kafası kuruya da suluya da bin basar :) Amacınız sadece kas yapıp göstermek olmasın, daha iyi bir hayat için daha iyi performans göstermek olsun. (Tabiki namusabıklar için söylüyorum :)

Ignorius, saimyesil ve okaaan bunu beğendi.
  11. safeo

safeo Üye

Beğenileri:
    211
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Kocaeli
    şarap ve bira diye düşünüyorum. Biranın böbrekler için de iyi oldugunu hepimiz biliriz. Şarap ad biricik deil tabi :D (ishal yapar) :D

12. rsxer

rsxer Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    38
    vodka ! herşeye zarar !

13. woodoo

woodoo Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    haftada bi gece en fazla iki gece genelde kokteyl içerim illaki vardır zararı ama bu keyiften vazgeçemem arkadaş ortamında çok iyi gider

14. DARK TOWER

DARK TOWER Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Hem sporumu yaparım hemde rakı mı içerim arkadaş. Hayatın tadını çıkaracaksın her yönden. Kısıtlama yapmak yanlış. Herkes kendi bedenine ne, ne kadar gerekir üç aşağı beş yukarı bilir. İnsan kendi kendisinin doktorudur.

ericantona bunu beğendi.
  15. ericantona

ericantona Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ankaragücü
    Yer:
    Ankara
    afedersiniz yeni konu nerden açılıyo biri mesaj atsın

16. eediz

eediz Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    28
    Konuyu hortlatmış gibi olucam ama haftada bir gün 1 litre bira içmek çok etkiler mi vucudu?

17. Atsizat

Atsizat Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    Bira'da karbonhidrat var. Bu yüzden Bira en çok kilo aldır.

18. Nanza

Nanza Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    100 gramında 3 gr karbonhidrat var?
    Alkollerin yanındaki mezeler kilo aldırır kendisi değil. Hiç şişman bir şarapçı gören oldu mu?

F5121 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

19. Militan_Mavisi

Militan_Mavisi Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    53
    Hepsinin kalori değeri birbirine çok yakındır. Ama sanırım şarap en yüksek kaloriye sahip olanı

20. Atsizat

Atsizat Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    Bira ile sarhoş olmaya çalışan birinin 5 litre bira içmesi gerekiyor eğer düzenli olarak alkol içen biriyse. Bira zaten hamallık. Ben yüzde 20 alkollü ucuz likörlerden içiyorum.

Aç karnına da içki içilmez. Mideyi bulandırıyor. illa ki yemek yemek gerekiyor.

Sayfayı Paylaş