Alkol ve Kahve

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve whammers tarafından 10 Eylül 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Ahmeth'in yazısının kaynağı
    http://tr.wikipedia.org/wiki/Kafein

Merhaba ahmeth, foruma hoşgeldin.
    Forum kuralları gereği alıntı yazılara kaynak koymak zorunlu olduğundan yazının kaynağını istemek yerine ben yazdım.

aneximandros bunu beğendi.
  2. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Atakan sen de bizi yanlis anliyorsun gibi geliyor bana. Biz zaten alkol iyi birseydir demiyoruz ki. Sadece alkol tuh kotu k*k* denilip isin icinden cikilmasina karsiyim ben. Dikkat ettiysen senin yazini karalayacak bir sey soylemedim, zaten wikipediadaki yazida da alkolun zararlarindan degil, tibbi kullanimlarindan ve icendeki hangi maddelerden dolayi yeri geldiginde islevlsel olabileceginden bahsediliyor. Yukarida linkini verdigim orjinal makalede antioxidant ozelligi gosterdigi soyleniyor, acip okuyalim istedim. Herkesin yanlis bildigi ya da bilmedigi seyler olabilir, hemen savunmaya gecmene gerek yok. Gercekten de sarap antioxidant'mi degil mi bilmiyorum. Sen olmadigini soyluyorsun, makalede buyuk ihtimalle oldugunu soyluyor, ben de diyorum ki bu makaleyi acip okumamiz ogrenmemiz lazim, olay bundan ibaret.

Son düzenleme: 10 Eylül 2008
    atakan_irresistable bunu beğendi.
  3. musclefan

musclefan Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İSTANBUL
    sonuçta her şeyin fazlası zararlı.alkolün zararları dediğimiz şey de bir kadeh alkollü içkinin sebep olduğu bozukluklar olamaz.alıp da 1 şişe şarabı dikersen kafana bunun mutlaka kısa vadede zararı olacak,aynı şekilde bir dikişte 2 lt su içmeye çalışmanın zararlı olabileceği gibi.işin sırrı ölçülü olmak.alkol diye bir gerçek var,bunu bağrımıza basmayalım,peki,ama taşlamayalım da.alkol değil,iradesiz insan zararlı :) bazı şeylere körü körüne sarılan insanlar zararlı.bence hayatında ağzına bir damla alkol almamış insan bir şey kaybetmemiştir,bir şey kazanmamıştır,ama bir şeyleri kaçırmıştır.arkadaşlarıyla içmeyi sevmeyen yoktur.içilir,güzelleşilir,sohbetler koyulaşır.bunu yaşamayan bir insan eksiktir.neyse konuyu saptırıyorum :D sustum.

atakan_irresistable bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş