Alet tavsiyesi

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve 50promil tarafından 15 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. 50promil

50promil Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    merhaba

2-3 aydır spor yapıyorum. evde daha düzgün yapmak istiyorum.aşşağıdaki aletlere bakıp fikirlerinizi paylaşırsanız çok makbule geçer

ilk olarak şu dumbell setini alacağım

http://urun.gittigidiyor.com/spor/cantali-20-kg-dambil-dumbell-agirlik-seti-j-q6k-48640917

bununla ilgili sorum şu aletlerin sonuna satıcılar JQ6K,O5H GİBİ kodlar eklemişler.bunların anlamı nedir?hangisini almak daha iyidir?bu dumbell setlerinde tavsiyeniz nelerdir alırken nelere dikkat etmek gereklidir?

ayrıca şu aleti de alacağım

http://www.voit.com.tr/urun.asp?lang=tr&kat_id=9&urn_id=725&syf=&akat_id=921

uygun olurmu acaba?hareketlerde performansı nasıl olur?bu aletin fiyat skalasına yakın daha performanslı alet modeli yada markası varsa lütfen yazın.

2. serkan1984

serkan1984 Üye

Beğenileri:
    341
    Ödül Puanları:
    73
    dumbell setinin fiyatı gayet uygun , dumbell seti alırken dikkkat edilecek çok şey yok aslında , hepi topu demir döküm agırlıklar ve çelik bar , çok fazla düşünme fiyat olarak cebine uygun olanı al , tabi daha profosyonel aletler alacak olsaydın iş o zaman degişirdi....

bilmiyorum hangi sporla ugraşıyosun ama eger vucut geliştirmeyle ugraşıyosan voit vt 1200 yerine ayarlanabilir bench sehbası , uzun bar , yeterince plaka ve barfiks demiri alırdım ben , çünkü voit vt 1200 tarzı çalışma istasyonları bir süre sonra vucut geliştirmede ilerlemiş birinin istekleri yerine getirmeyebiliyor......senin amacın tam olarak nedir ?

3. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    1. linkteki dumbbell seti gayet uygun duruyor. fiyatı çok hesaplı ancak ilerleyen aşamalarda kiloyu artırmak isterseniz sıkıntı çıkaracaktır.

2. linkteki aletin fiyatını bilmiyorum ancak kendisi epey işlevsel. paran varsa faydalı olacaktır.

4. serkan1984

serkan1984 Üye

Beğenileri:
    341
    Ödül Puanları:
    73
    aklıma gelmişken dumbell barları hakkında ufak bi bilgi paylaşıyım , bilindigi üzere iki tür dumbell çeşidi var birincisi tutma yerleri kauçuk kaplı , ikincisi linkteki gibi normal olan....

tutma yerleri kauçuk olanın avatajları ve dezavantajı : eller daha az tahriş oluyo , daha iyi kavrama saglanabiliyo ama kauçuk yerlerde yırtılma eskime gibi sorunlar baş gösterebiliyor ve kauçuk barda bazen ileri geri kayabiliyor

normal olan dumbell barın avantajları ve dezavantajları : kauçuk olanda oldugu gibi eskime , yırtılma , kayma söz konusu degil ama kauçuk olana göre biraz daha rahatsız ve eller daha fazla tahriş olabiliyor

5. 50promil

50promil Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    herhangi bir spor ile profesyonel olarak uğraşmıyorum :) evde rahat rahat sporumu yapayım istediğim zaman istiyorum.ağırlıkları falan mı yetmez?zamanla ilerlermiyim acaba diye düşündüm şimdi sen yazınca :) evinde sporunu yapan normal yada normalin biraz üzerinde bir vatandaştan daha yukarı olmam herhalde :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 20:14 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:12 ----------

1.plaka alıp kilo ekleyemezmiyim ona?20 kilo çok gibi geliyor sanki :)koca yağ tenekesi sonuçta :)

2.fiyatı 900 tl.belki pazarlık ile birşeyler olabilir:)

6. serkan1984

serkan1984 Üye

Beğenileri:
    341
    Ödül Puanları:
    73
    evde spor yapmak var evde spor yapmak var :) anladıgım kadarıyla çok ileri gitmeyecek gibisin onun için ideal bi alet senin için , spor yapmak isteyen birinin ihtiyaçlarını karşılar , bunu bilmiyorum ama bu tarz aletlere agırlık eklenebiliyor

ama birde şu yönden bakmak lazım sporda ilerlersen bi süre sonra ne kadar agırlık eklesende kesmiyecektir seni , daha farklı hareketler yapma ihtiyacı hissedeceksin o zamanda bench sehbası ve yeterince plaka şart olacaktır , bence otur bi düşün ben ne yapmak istiyorum , sporda ilerlermiyim yoksa iki gün sonra aletleri bi köşeyemi atarım diye ondan sonra yolunu çiz derim

şöylede yapılabilir aslında voit vt 1200 fiyatına baktım 1000 tl civarı , 500 tl lik bir çalışma istasyonu alınıp geri kalan 500 tl ile bench sehbası , plaka , uzun bar , barfiks demiri falan alınabilir , tabi bu tamamen senin ne istediginle alakalı , ben sadece farklı bi bakış açısından bakıyorum

7. 50promil

50promil Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    aynen dediğin gibi çok ileri gitmeyeceğim.bilgisayar başında iş yapıyorumsabah 8 akşam 5.30 oturuyorum.kaslar harap oluyor,çalışmak lazım.

8. Landser

Landser Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0

:)) bu sorundan bende de var. sürekli bilgisayar başındayım evde de öyle işstede bu yüzden bel bolgem cok biçimsizleşti bacaklarımda ve kollarımda birşey yok. bende çalışma istasyonu alıp fit olmaya çalışacağım daha en azından normal hayatımda yapmam gereken hareketleri bu istasyonda yapar normal bir insanın boyuna göre kiloma kavuşurum.. kolay gelsin.

Sayfayı Paylaş