Alet Seçimi

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve uman09 tarafından 3 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. uman09

uman09 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar ben küçük bir ilçede oturduğum için buralarda spor salonu yok açanda kaçıp gidiyor :) evde çalışmak için aletler almaya karar verdim sizce başlangıç için hangi aletler bulunması gerekir 1yıl gibi bir süre kullanıcam başlangıçta bu aletleri üniversiteyi kazanınca bir spor salonuna giderim diye düşünüyorum evde 3kg.x2 dambılım,el yaylarım ve göğüs yayım var ama dambıllar çok hafif geliyor neler almalıyım benim aklımda 20kg.lık dambıl seti var siz neler tavsiye edersiniz ve dambıllarda şunu gördüm plastik,döküm ve kromlar var.Plastik ve kromlar hakkında bir bilgi bulamadım sağlamlığı açısından dökümlerinse ilerde sürtünmeyle aşındığını söylüyenler var ayrıca mekik aleti almayı düşünüyorum kendim çekerken kuyruk sokumu kemiğimde acı oluşuyor o yüzden mekik aleti almayı düşünüyorum ama onlarda şansamı bağlı bilmiyorum bazıları uzun süre dayanırken kısa sürede yayların olduğu yerlerde kırılma olanlarda olabiliyormuş bu yüzden endişeliyim elimde patlar diye korkuyorum

2. sthammer

sthammer Guest

sabit dambıl kullanıyorum, kullandığım türler neopren ve pvc kaplı demir dambıllar, eldivensiz ve gayet konforlu bir kullanımı var, eksisi neopren'in çok kir tutması diyebilirim, set alman senin için daha avantajlı olur, zamanında döküm setim vardı, zamanla döküm ağırlıklarda aşınma olabilir ama bu ağırlığın eriyip yok olması anlamına gelmez, sadece estetik açıdan sıkıntı yaratır, bir de vidalar bazen gevşeyebiliyor sinir bozucu bir durum, krom plakanın daha estetik bir görüntüsü var, dökümden farkı aşınma sorununun olmaması ve estetik kısım, arada biraz fiyat farkına neden olur, bir de plastik döküm setler var onları net bilmiyorum ama okuduğum yorumlarda içlerinde kum olduğu söyleniyordu

rockybalboa7 ve uman09 bunu beğendi.
  3. uman09

uman09 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkür ederim 20kg. döküm dambıl set,ab rocket mekik aleti,atlama ipi sipariş verdim krom set çok güzel duruyor ama dökümle aynı işi görüceği için gerek duymadım şimdi elimde 3kg.x2 dambıl göğüs ve el yayı 20kg. dambıl set,atlama ipi ve mekik aleti oldu yeterlimi bilmiyorum bu aletler şimdi bu aletlerle yapabiliceğim bir programa başlamak istiyorum

4. sthammer

sthammer Guest

benç sehpası da olsa güzel olur ya da onun yerine pilates topunu benç olarak da kullanabilirsin, yine ağırlık çalışırken bir çift eldiven kullanmak elinin nasırlaşmasını önler, bunların dışında artık beslenme rutinin ve çalışma azmin, devamlılığın belirleyici olur, bol bol sabit başlıkları da takip et, başarılarthums:

uman09 bunu beğendi.
  5. uman09

uman09 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    body eldivenide sipariş verdim benç sehpam yok onun yerine dediğiniz gibi pilates topu alıyım çünkü üniversiteye gideceğim belli olursa 8-9 ay sonra yanımda götürebileceğim bir alet değil kimse kullanmıyacağı için evde kalır öyle :) pilates topu hangi ölçülerde önerirsiniz çok fazla çeşidi var ve eklemek istediğiniz başka bir şey var mı?

6. sthammer

sthammer Guest

boya göre değişiyor

uman09 bunu beğendi.
  7. varokav

varokav Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    65 cm iş yapar

8. uman09

uman09 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bu tabloya göre 75cm almam gerekiyor ama alışveriş sitesinde uzmanlara göre 75cm 165-175 arası olanlar için yazıyor benim boyum 181 filan ayrıca kargo yola çıkmış biraz geç kaldım evimde üstü yumuşak minderli yatak odası sehpası var bu iş görür mü pilates topu alana kadar :)

9. sthammer

sthammer Guest

toptan yana problem olmaz, mühim olan kollarının yere değmemesi bende de 75cm var, sehpa sağlam birşeyse dene bakalım, benç gibi eni inceyse topa bile gerek kalmaz

uman09 bunu beğendi.
  10. uman09

uman09 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    pazartesi siparişlerim elimde olacak akşamına başlıyorum sitedeki evde çalışma programlarına pilates topu bulamazsam o güne kadar o sehpa beni idare eder ama pilates topuda alıcam daha rahat olucağını düşünüyorum :)

Sayfayı Paylaş