Ales

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve oniks41 tarafından 30 Kasım 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. oniks41

oniks41 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    İçinizde benden başka ALES (Akademik Personel ve Lisanüstü Eğitimi Giriş Sınavı ) giren var mı?
    İlk defa girdim.Sözelciyim.Bugün cevaplar açıklandı kontrol ettim.Bazı soruları unutmuşum,hatırlamadığım soruları yanlış kabul ederek en kötü ihtimalleri hesapladım. http://www.alespuanhesaplama.com/ adlı siteye girince sözel puanım 75 çıktı. Programın doğruluğunu kontrol etmek için geçen sene sınava giren arkadaşın netlerini yazdım,program ösym'ye göre 1 puan fazla veriyor.
    standart sapmalarıda göz önüne alırsak 70-75 arası bir puan alıcam sanırım.
    Açıkçası öğrencilik hayatımda ilk defa süre problemi yaşadım.Hiçbir sorumu kontrol edemedim.Süre çok çabuk bitti.Birde aksilik gibi sınavın ortasında çişim geldi :D
    bırakıp çıkamazdım çünkü yapmadığım koskoca 50 soru daha vardı.Sınavın son 1 saati çişimi tutarak kıvrandım.Bir ara bayılıcam sandım :D

Sınava giren başka arkadaşlar varsa,bilgi paylaşımında bulunalım :)

2. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Vallahi bu en son yapılana giremedim aksilikler peşimi bırakmadı da...
    Ama ondan önce girdim 68te kaldım bende sözelciyim matım çok sağlam değil...
    Türkçe1 i yaptım, Mat1 i yaptım, Mat2 yi yapamadım 68te kaldım yani...
    Net hesaplayıcılara güvenme kısacası bir 10 net dahi olsa Mat2 yapman gerekiyor o sınavı geçebilmen için...

oniks41 bunu beğendi.
  3. galois91

galois91 Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Eskişehir
    Ales zamana karşı yapılan bir sınav... Hemen herkes de üniversite yıllarında test tekniğinden uzak kaldığı için ilk Ales de bocalamalar olabiliyor. Ben de ilk girdiğim Ales te test olduğunu bildiğim halde bir soru için inat edip 15 dk harcamıştım çözeceğim diye. Anlamsız ama oluyor böyle şeyler... Bu nedenle test teknikleri üzerinde tekrar antrenman yapmak gerekiyor bu sınava girmeden önce... Bir de her soru eşit puan, okuduğun anda çözemiyorsan uğraşmayıp bi başkasına geçmeli :D

4. Hypodenz

Hypodenz Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Makina Muh.
    Yer:
    Moskova - Rusya
    ben girdigim de (2008 bahar) 80+80 soruydu hala bu sekilde mi??
    oss sinavindan bir hayli basitti bizim zamanimizda.. tum sinav sadece turkce tarafinda 1 bosum vardi, 159 net gelmisti.. 99 kusur bir puan almistim, fakat yeni sistemde heralde bir seyler degismis..

5. oniks41

oniks41 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    evet değişti artık öss mantığıyla bölümler var.Sözel 1 ve 2, Sayısal 1 ve 2 diye

mesela sözelciler,sözel 1 ve 2 ile sayısal 1 çözüyor
    sayısalcılar, sayısal 1 ve 2 ile sözel 1 çözüyor

çok iyi almışsınız zamanında.peki yüksek lisans yaptınız mı?

6. Hypodenz

Hypodenz Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Makina Muh.
    Yer:
    Moskova - Rusya
    aslinda bitirme tezimin (tubitak projesiydi) devam asamalarini yapacaktik yuksek lisansta, hocam baya israr etmesine ragmen, calismaya yoneldim ve halen kazakistanda calismaktayim. bazen tatillerde geldigimde halen universiteme ugrarim ve icimde uhde kalmistir gercektende.. insallah siz istediginizi basarirsiniz. kolay gelsin.

oniks41 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş