Alerji

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve sibadiruf tarafından 22 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. sibadiruf
    Offline

    sibadiruf Üye

    Katılım:
    28 Mayıs 2009
    Mesajlar:
    34
    Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar merhaba ortalama 7 yıldır bb içindeyim. 4 yıldır eğitmenlik yapıyorum. Kullandığım destek ürünler şunlar ;

    Hardline Zone

    Hardline Creapure

    Glutamine

    Şöyle bir sorunum var vucudum kasınıyor ve kızarmaya baslıyor, kabarıyor ve yarım saat icinde düzeliyor. Hatta kaşınmadan bile kızarıp kabarıyor tekrar sönüyor. Doktora gittim iki tane hap ve bir igne verdi onları uyguladım fakat pek etki etmedi. Daha önce 2 kutu progainer kullandım ve hiçbir sorun yaşamadım. Sormak istedigim bu kullandıgım destek ürünler herhangi bir sekilde alerji yapar mı ?
    Şimdiden Teşekkürler.
     
  2. kratos1
    Offline

    kratos1 Üye

    Katılım:
    29 Şubat 2012
    Mesajlar:
    693
    Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Yapmaması lazım supplementlerin ama tabi bazı bünyelerde yapabiliyor. Ben olsam bi karaciğer böbrek değerlerime baktırırdım. Geçen yaz banada yapmıştı yumurta yada değiştirdiğim protein tozundan sanıp doktora gitmiştim, bütün değerlerim normal çıkmıştı doktor da yaz sivilcesi demişti. 1 ay yumurta ve protein tozuna ara verip diyete girmiştim bide verdiği ilaçları kullanmıştım zar zor geçti hatta ufaktan iz kaldı.Azitro 250mg, aknilox ve cleocin-t vermişti size ne verdi acaba paylaşabilirmisiniz. Teşekkürler geçmiş olsun
     
    sibadiruf bunu beğendi.
  3. brhmcr
    Online

    brhmcr Guest

    Alerji yapabiliyor bunyeden bunyeye en guzeli siraisyla kullanarak alerji yapani bulmak.
     
  4. as55
    Offline

    as55 Üye

    Katılım:
    2 Eylül 2011
    Mesajlar:
    237
    Beğenileri:
    240
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Samsun
    bence bir kc değerlerine ve ürene baktır. eğer kanda üre yükselirse bu kaşıntı yapabilir.
     
    sibadiruf bunu beğendi.
  5. sibadiruf
    Offline

    sibadiruf Üye

    Katılım:
    28 Mayıs 2009
    Mesajlar:
    34
    Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Doktor gördügü gibi bana alerjiye dönük döküntüler oluşmuş dedi.
    1 adet iğne verdi adını bilmiyorum ama 3 hafta vucudunda kalacak dedi. Ayrıca Rupafin ve Avil adlı iki ilaç verdi.

    Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:31 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:29 ----------

    Evet ama şöyle bir durumda var glutamine dışında kompleks ürünler olsun creatine olsun cok kullandım. Acaba yaş ilerledikce alerji kapsamı genişliyor mu ?
     
  6. brhmcr
    Online

    brhmcr Guest

    kortizonlu bir iğne verildi sanırım. KAtabolik etkiye sahip bir hormonal iğne. Alerjiler genelde dönemsel ve farklı maddelere olabiliyor.Yani çocukken alerjiniz olmayan şeye bir bakmışsınız alerjiniz oluvermiş.

    Alerji testleri mevcut gıda ve kimysallar için biraz zahmetli ama tavsiye ederim.
     
  7. Bodysoft
    Offline

    Bodysoft Üye

    Katılım:
    13 Temmuz 2009
    Mesajlar:
    410
    Beğenileri:
    463
    Ödül Puanları:
    73
    Cinsiyet:
    Bay
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İstanbul
    Bu iki ilacı kullandıktan sonra vg yapmak için kendinizde güç bulabiliyormusunuz?

    Lakin bu iki ilaç da ciddi derecede yorgunluk yapar ve özellikle Rupafin bu konuda sabıkalıdır!

    Alerji kişinin yaşına göre değişen bir olgu değildir, 90 yaşında da vücut alerjik reaksiyonlar gösterebilir, bu bağışıklık sistemini ilgilendiren (aşırı uyarılması/baskılanması) bir durumdur. Kendiliğinden geçebileceği gibi kortizol tipi ilaçların kullanılmasını gerektirecek şiddette vakalara bile rastlanabilmektedir.

    Beslenme programınıza eklemiş olduğunuz yeni bir gıda veya içecek ya da hali hazırda tüketmekte olduğunuz bir besini aşırı almanız bu tip durumlara neden olabilir.

    Aşırı çinko kullanımıda bağışıklık sisteminizi felç eder, unutmayın...

    Doktorunuzun verdiği ilaçları aksatmayın ama özellikle Rupafin'i alırken vereceği yorgunluk/sersemlik etkisinden dolayı zaman planlamasını çok iyi yapın. Rupafin aldığınız sürece araç kullanmanızı önermem.


    .
    .
    .
     
    sibadiruf ve (silinen üye bunu beğendi.
  8. sibadiruf
    Offline

    sibadiruf Üye

    Katılım:
    28 Mayıs 2009
    Mesajlar:
    34
    Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Evet en kısa zamanda bir alerji testi yaptıracam çünkü bazen korkutucu derecede alnım kızarıyor. Teşekkürler.

    Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:37 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 23:32 ----------

    Öncelikle gösterdiğin ilgi ve verdiğin bilgiler için teşekkür ederim. Evet aldığım ilaçlar biraz yorgun hissetiriyor. Çalıştığım salonda grup antremanları var bazen bunları yaptırırken kesilmeler başladı ilaçtan diye düşünüyorum. Şimdi bayram tatili dolayısıyla kulladıgım her şeye bir hafta ara verecem. Daha sonra ilk basta creatineyi bırakacam duruma göre hangisinin alerji yaptıgını bulana kadar bırakıp kullanacam.
     
    Bodysoft bunu beğendi.
  9. as55
    Offline

    as55 Üye

    Katılım:
    2 Eylül 2011
    Mesajlar:
    237
    Beğenileri:
    240
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Samsun
    diğerini bilmem ama avil'i serviste anksiyetesi olan hastalara veriyorlar uyutmak için:) . antialerjik özelliğinin yanı sıra sakinleştirici/uyutucu özelliği de var. bence antrenmandan sonra kullanın bu ilaçları. aksi halde zaten büyük ihtimal derman bulamayacaksınız :)
     
    sibadiruf bunu beğendi.
  10. sibadiruf
    Offline

    sibadiruf Üye

    Katılım:
    28 Mayıs 2009
    Mesajlar:
    34
    Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Evet haklısın çok mayıştırıyor. Doktorda özellikle gece almamı söyledi büyük ihtimal bu yuzden söyledi. Teşekkür ederim :)
     

Sayfayı Paylaş