Aldatmak

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve VENOMS tarafından 13 Şubat 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. VENOMS

VENOMS Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle, okuyan tüm arkadaşlara merhaba. Aldatma konusu aslında her an gündemde olan bir olgu, ister biz yaşayalım isterse etrafımız daki insanlar yaşasınlar her daim karşılaştığımız bir durum. Aldatmaya dair yazılacak çok şey var elbette, üzerine sosyolojik, psikolojik ya da biyolojik argümanlar çerçevesinde bir çok değerlendirme ve tahlil yapılabilir, ama şuan için bu şekilde bir irdeleme yapmayacağım, çünkü hala, beni bu başlığı açmaya iten sebebin etkisinden kurtulamadım, çok yakınımda olan, hatta can dostum olarak değerlendirebileceğim bir arkadaşım 5 yıllık kız arkadaşını aldattı,kendisine has türlü türlü nedenleri var mutlaka, ama bu nedenler aldatmayı maruz gösterir mi elbette bu kişiden kişiye değişir, fakat benim kitabımda cevap; hayır. Arkadaşımın sevgilisi her anlamda al benisi olan bir hanımefendi, görgü olarak, üslup ve tarz olarak, fiziksel olarak gerçektende hoş ve değeri hakeden biri, ve arkadaşımın onu deli gibi sevdiğinide biliyorum, onu aldattığı kıza karşı en ufak bir hissiyatı yok, yani olay tamamen mekaniksel bir perspektifin konusu olabilecek nitelikte , ruhsal anlamda hiçbir karşılık bekleme yok.
    Arkadaşımın kız arkadaşı olayı öğrendi ve bir çırpıda ilişkiyi noktaladı, şuan ikiside inanılmaz acı çekiyorlar, ama kızın kesinlikle dönmek gibi bir niyeti yok, zaten okula bir süre ara verip ailesinin yanına gitti, arkadaşımın halide içler acısı, suskun puskun bir adam oldu çıktı. ikisinin durumuna dair eklenebilecek çok şey var, ama buraya yazmak çok gerekli değil. inanın bana ben bile durumun etkisinde kaldım, aranızda ben sevgilimi ya da eşimi aldatmadım diyen birsi var mı bilmiyorum, ama mutlaka ben yapmadım diyen olacaktır, inanın bana arkadaşlar gerçektende sevdiğin kızı aldatmak ve bu aldatmayı kızın öğrenmesi beter bir durummuş, arkadaşım şimdi bin defa pişman, yeni bir şans için çok şeyi feda etmeye hazır, ama kızdan umut yok, çünkü kız kanadı kırılmış bir halde ve çok acı çekiyor, yani demem o ki, aldatmayacaksın arkadaş, inanın bana arkadaşımın düştüğü duruma düşmeyi asla istemem, ve bu bahsettiğim arkadaş 28 yaşında, çocukta değil hani, cahillik yapmışta diyemiyorsun, aklı başında, belli bir genel kültüre sahip biri, sosyal konumu ne olursa olsun bu aldatma olayını eğitime bağlamamak gerek diye düşünüyorum, bu olaydan sonra aynı şeyleri ben kendi sevgilime yaşatsam ne olur diye düşündüm, ve hayatımın sonuna kadar tutmaya kararlı olduğum bir söz verdim; birini severken bir diğerine dokunmayacağım. dostlar inanın bana, sadece aldatılan üzülmüyor,yaralanmıyor, eğer aldatan aldattığı insanı seviyorsa en az aldattığı insan kadar acı çekebiliyormuş, ben arkadaşımda bunu gördüm.

ve arkadaşımın şuan içinde bulunduğu durumu en iyi şu ifade ediyor; kafa_

2. shownodese

shownodese Üye

Beğenileri:
    253
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    gayrimenkul danışmanı
    Yer:
    kocaeli
    bende birzamanlar çok hızlıydım genelde kız arkadaşlarımın en iyi arkadaşları hatta bir tanesinin akrabaysıla birlikte oldum nedenini araştırdım kızlar ilişkerini arkaşalarına çok abartılı ve mükemmel olduğunu sürekli anlattıklarından onlarda o erkeğe ilgi duymaya başlıyo ve olaylar gelişiyodu . şuan 2.5 senelik bi ilişkim war ve kızcağıza ara ara türlü kişiler gidip yaaptığım kötü şeyleri anlatıyolar ayırmaya çalışıolar eski resimlerimi gösteren bile oldu garibimde seviyo ki beni ağlıyo zırlıyo ama ayrılmıyo 2.5 senedir hergün aldatmıcama yemin ediyorum fazla ortamlara da girmiyorum hadi ben aldatmadım ama ya gene bi kız öle sorgusuz sualsiz koluma girerse naparım bende gerçekten merak ediyorum

VENOMS bunu beğendi.
  3. VENOMS

VENOMS Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    shownodese, aldatılmış kadınlarla ilgili yapılan bir araştırmaya göre; aldatılan kadınlara göre aldatılmanın yaşattığı üzüntü ve acı her hangi bir aile bireyininin ölümünün sonucunda ortaya çıkan üzüntü ve acıdan daha fazla, benimde etrafımda gördüğüm örnekler bu sonuçları doğrular nitelikte. erkeğiz, doğamızda var, yeni bedenler keşfetme dürtüsü bizim genlerimize kodlanmış..vs.. şeklindeki erkekçe savunmalar kadınlar arasında artık pek rağbet görmemekte, aldatmanın nedeni ne olursa olsun aldattığın kişi bunu öğrendiğinde deprasyona girmesi kaçınılmaz oluyor ve şunu biliyorum ki; gerçektende çok acı çekiyorlar. eğer aldattığın insanı gerçektende seviyorsan en az onun kadarda sen acı çekiyorsun.

4. shownodese

shownodese Üye

Beğenileri:
    253
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    gayrimenkul danışmanı
    Yer:
    kocaeli
    walla şimdiye kadar öyle bi duygusallık yşamadım ama bu kıza artık öle bişey yaparsam kesin intihar eder meyilli zaten bende o üzüntüyü doruk noktasında yşarım heralde

5. kujum

kujum Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    biraz acımazsıca olacak evet ama,aldatan insan her şeyi hakediyor bence
    ve giden her zaman,doğru bir seçim yaptığına emin olmalı
    çünkü bir kere yapan ve afdileyen kişi tekrar aynı eylemi gerçekleştirir
    o tadı almıştır bir kere ve bunun geri dönüşü yoktur..
    böyle bir eylemin afedilmemesi gerektiğini düşünüyorum..

VENOMS bunu beğendi.
  6. VENOMS

VENOMS Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Aldatmayı mantıki bir nedene indirgemek elbette çok güç, çoğunlukla içgüdüsel bir durum, ama seven erkek aldatmaz mottosuna kesinlikle katılmıyorum, erkeklerin büyük çoğunluğu için aldatmak tamamen mekanik bir durum, herhangi bir his barındırmadan, salt bir bedensel rahatlama amacının ön planda olduğu bir durum. aslında bir kadın 1 defaya mahsus affedebilme eğilimi taşıyabiliyor, fakat unutup unutamayacağı konusunda net bir fikri olmadığı için bunu yapamıyor, affeden bir çok kadın var, ama bu kadınlarında kendi içlerinde büyük acılar yaşadıklarına, özgüvenlerini yitirdiklerine, kendini diğer bayan ile bir kıyaslama içine sokup, bende eksik olan neydi sorusuyla cebelleştiklerine eminim. bu durum kadın için gerçektende çok zor bir dönem, eğer aldatan erkek bir pişmanlık yaşıyorsa, ve üzdüğü insanı gerçektende çok seviyorsa bu dönemde yanında olup kendini affettirmeye çalışmalı,eğer aldatılan bayan kendini aldatan erkeği seviyorsa bir şans daha vermeli diye düşünüyorum.

7. Aytosh

Aytosh Yeni Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    0
    "beni aldattı pis herif" demeden önce, kadınların, erkek arkadaşlarının ya da kocalarının neden kendilerini aldattığını sorgulaması lazım. hayat, "armut piş ağzıma düş" şeklinde yaşanmıyor, bence kadın erkeği elinde tutmayı bildiği sürece aldatılmaz.

ben 2 yıldır kız arkadaşımla beraberim ve aldatmayı hiç düşünmedim. çok dürüst ya da düzgün bir insan olduğumdan değil, sadece ona göstyerdiğim saygıdan dolayı. kadınların bu saygıyı kazanabilmesi lazım, aksi halde hayatları boyunca üzülmek zorunda kalırlar.

8. VENOMS

VENOMS Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Aytosh, yazdıkların konusunda genel anlamda seninle hemfikirim, ama bu biraz yüzeysel bir bakış açısı diye düşünüyorum. inan bana arkadaşımın kız arkadaşı her anlamda tatmin edici bir bayandı, oturuşu,kalkışı, insanlar ile arasına koymuş olduğu mesafe, giyim-kuşam..vs... yani arkadaşımı her konuda tatmin edebilen biri, ama işte bunlar bile bazen yetemeyebiliyor, bu spontane gelişen bir durum, o an bir başka tene dokunma, başka bir kokuyu hissetme isteği böyle bir yanlış yaptırabiliyor insana, ve bir anlık bir yanlış senin geleceğine yönelik tüm planlarını altüst ediyor, daha düne kadar evlenmeyi düşünen, birbirlerini ailelerine evleneceğim insan diye tanıştırmış iki insan bugün acıdan kıvranıyorlar, ben şunu anladım ki; değmez, bir anlık haz için tüm ömrün boyunca içinde taşıyacağın bir sıkıntıyı yaşamaya değmez. şimdi arkadaşıma bir daha yapar mısın diye sorsan, dediği tek şey, ben töbe ettim, eşşekler kadar pişmanım, tek bir şans versin ona hayatımı adamaya hazırım der. biz erkekler böyleyiz aslında, sevdiğimizin değerini ya kaybattiğimizde ya da kaybetmeye yakın olduğumuzu gördüğümüzde anlıyoruz.bu devirde sevecek, güvenecek, ismini verebilmeye layık çok kız olmadığıda düşünüldüğünde her anlmada seni tatmin eden bir bayan bulduğunda değerini bilmek lazım. inanın değimiyor arkadaşlar, birbirini seven 2 insan şuan perişan haldeler, ve kızın halinin daha berbat olduğunu biliyorum, ve diyorum ki kendi kendime; biz erkekler çok acımasızız, sevdiğimizin değerini kaybettikten sonra anlıyoruz. mutlu edilmeye layık bir bayanı mutlu etmek , üzerine titremek gerek diye düşünüyorum, ama düşünsek bile, düşündüğümüze kendimizi inandırmaya çalışsak bile ansızın herşeyi unutup yeni bir yanlış daha yapabiliyoruz,. son olarak yazacağım şuki; dünya kötü, sevecek inanacak insan bulmak zor, buldunmuda üzerine titreyeceksin arkadaş.

9. shownodese

shownodese Üye

Beğenileri:
    253
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    gayrimenkul danışmanı
    Yer:
    kocaeli
    arkadaşlar bi dk aldatmak erkeklere mahsus bişey deyil sadece biz erkekler yüzümüze gözümüze bulaştırıyoruz şahsen ben 2. erkek konumunda bulundum

10. shownodese

shownodese Üye

Beğenileri:
    253
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    gayrimenkul danışmanı
    Yer:
    kocaeli
    düşündümde ben kesin aldatılmışım dır abi %1000

11. VENOMS

VENOMS Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0

shownodese, aldatıldığına göre o durumun ortaya çıkarmış olduğu acıyı tatmışsındır, seni aldatan kişiyi sevip sevmediğini bilmiyorum,sadece tensel bir birliktelikse seni fazla yıkmamıştır, ama gerçektende gözünden sakınır gibi sevdiysen çok koymuştur. erkek bir şekilde unutabiliyor, ama kadının unutması çok zor oluyor, aldatmamak en iyisi diye düşünüyorum, ama her erkek bir ikinci şansı hakeder diye düşünüyorum, karşı taraf erkeği hala seviyorsa ve pişmanlığına inanıyorsa bir defalığına şans vermeli.

12. yiğitcanharmancı

yiğitcanharmancı Yeni Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    0
    İnsanların yaratışında hırs verildi, Bu da insanda çok eşliğie "evet" deme dahil olmak üzerie anlamsız birçok tatmin olma arzusu getiriyor.
    Erkekler nasıl aldatıyorsa bayanlar da aldatabilir. Erkeğin rahat ve güçlü olması erkeklerin işini kolaylaştırıyor. Bayanda da her zaman aldatma ve başkalarını da elde etme hırsı vardır, sevgi olmasa bile.

13. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Hayatta ummadığınız insanların, ummadığını bir biçimde hareket ettiğini öğrendiğinizde sizde şaşırabilirsiniz.

İnsan doğası gereği yasak olan her şeye meyillidir, ancak yanlış yapmayan insanlar ise, çok nadir va az bulunuyor.

Aldatmak ,kandırmak, oylamak tahmın edileceği gibi çok kötü bir durum ama diğer yandan düşünüldüğü zaman, aldatılan kişinin haberi olmadığı müddetçe bu büyük bir heyecana sebebiyet veriyor.

Yukarıdada arkadaşlarımız bahsetmiş zaten, hayat kağıt üzerinde planlandığı şekilde işlemiyor.

Yalnız ben kızların ve kadınların genellikle yaşam konusunda acı çekmelerini, sevgi veya aşk değil ancak mazoşistliğe bağlıyorum. Cunku öyle büyük hataları ve yanlışları yapabilmek için ancak mazoşist olmak gerekiyor. Acı çekmeyi sevmek gerekiyor.

Ortalama olarak kadınların 27-28 yaş civarına kadar tercih ve seçimleri genellikle yakısıklı, umursamaz ve berduş hayat yaşayan gösterişe düşkün kişileri tercih ediyorlar. Bununda sebebi gerçekten ilk plandaki efendi ve işinde gücünde adamların tipsiz yakışıksız vs oluşu değildir sadece ve sadece bünyede hissedilemeyen heyecan ve adrenalindir.

Yanlız bu yaştan sonra değişen tek birşey oldugunu dusunuyorum, kadınların ilerleyen yaşları ve kendini koruma altına alma çabası, kadınları daha bir efendi işinde gücünde olan erkeklere ve dolayısıyle evliliğe yaklaştırıyor.

Her zaman için bir çok kadının ağzından şu sözü duymuşsunuzdur. Bir daha kimseyi sevmicem, allahın belası erkekler, kimseye baglanmıcam. Bununda sebebi yanlış tercihtir. Siz bunun adına aşk deyin bende bunun adına mazoşistlik diyorum.

O yuzden aldatılmanın en buyuk sebeplerinden birisi yanlış insanla beraber olmaktır ve bunun en buyuk sorumlusu ise kadındır. Aşşağı yukarı, bir insan karşısındaki insanın nasıl biri oldugunu daha ilk bakışta farkedebilir. Eğer kalbime yenik dusuyorum, seviyorum ama ne yapiyim ondan vazgeçemem onsuz olamam gibisinden dusunceleri kafanızdan silip atarak,

Saygı görmek, sevgiyi hissetmek, size değer verilmesi kısaca aşk sanılan mazosiştliği yaşamak istemiyorsanız ki bu mazoşistliğin en buyuğu ise aldatıldığı halde karşısındaki erkekten kopamamaktır, ağlamak zırlamaktır bunları yaşamıcam ben diyorsa kadınlar gerçekten önce doğru tercih yapmayı denemeliler.

Yukarıda bahsettiklerimde, erkekler icinde geçerli.

Aldatmanın başlıca sebeplerinden biriside, seks gibi bir konuda karşı cinslerin birbirine uyum sağlayamaması olabilir. Kesinlikle bu aldatma konusu bir sürü insanın yuvasını kökündende çatırdatan bir sorundur.

Görüldüğü gibi kağıt üzerinde aldatmak kötüdür yada, aldatan erkek-kadın adidir diye dusunmek yerıne bence, aldatmanın sebepleri sonuna kadar öğrenilir ise ve bu sebeblerin de çözümleri yerıne getirilebiliyor ise, büyük ihtimalle aldatılma olasılığı ortadan kalkar.

Şikayet etmek çok basit olup, bence her problem gibi bu aldatma konusundada kesinlikle sorun kişinin kendisinden kaynaklanıyor olabilir.

Berkthagar bunu beğendi.
  14. shownodese

shownodese Üye

Beğenileri:
    253
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    gayrimenkul danışmanı
    Yer:
    kocaeli
    kızlarla ilişkilerime eylence hayatıma çok küçük yaşta başladım imkanımda vardı anlayın işte o zamanlar çok iyi bişeymiş gibi geliyodu o dönem için konuşuyorum aldatıldıysam kötü hissetmezdim şimdi farklı tabi kız arkadaşımı seviyorum ama coyote dediği gibi içimde bi kurt var okulda dersim var ara sıra gidiyorum bazen kızlar geliyo nerelisin daha önce görmedim tanışalım diye bazı kızlar laf fln atıo fln öz güven getiriyo açıkçası he inanın muhabbeti çok uzatmıyorum ! başımız bağlı ama ben daha ölmemişim diyorum yani

Coyote bunu beğendi.
  15. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Sonuç itibari ile, insan kendi bünyesini frenlemeye çalışıyor, hani direk insanın içinden zaten böyle dusunceler geçmese, o insan bir derviş bir peygamber olur en fazla.

Sonuçta her sey bizim için, sevmekte sevilmekte hatta sevildiğimizi sanıp sevilmemek ve buna bilerek katlanmak (mazoşizm).

Her şeyin çözümü bizim elimizde sonuçta, mantık ve akıllı dusunce denen kavram kaybolmadığı sürece.

o yuzden kimsenın ağlamasına ve sızlamasına gerek yok bence, ozellikle yanlış tercihler olmasın yeter.

shownodese bunu beğendi.
  16. kujum

kujum Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    bu bence tamamen saçma bir fikir,çoğu erkeğin söylediğini sizde söylüyorsunuz,''benim karım/sevgilim beni her şekilde tatmin ederse onu aldatmam,ama tam tersi olursa aldatırım''

her şeyden önce kafada kurmuşsunuz zaten:ALDATACAM

malesef yok saygıydı,yok bakımdı diyerek kendinizi kandırıyorsunuz.muhakkak aldatacaksınız,kılıf uyduruyorsunuz..

her çiçekten bal almak,erkeklerin ruhumda yatıyor,ve bence saygıyı hakeden,yukarda yazdığım düşünceleri aklından dahi geçirmeyen erkeklerdir,aldatana ve o fikri kafasında geçirene kimse saygı duymaz.

17. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123

Sayın kujum, olayı iki yönde incelemek gerekiyor. Benım karım benim eşim gibi bir düşünce ataerkil erkek düşüncesi bu gunun şartlarında saçmalık. Hepimiz bir bireyiz. Hepimizin saygı görmesi gerekiyor kadın olmuş erkek olmuş farketmez.

Ancak şöyle bir durum vardır, başındada belirttiğim gibi libido kavramı göz onunden asla çıkarılmamalıdır. Kimse bunu açık açık söyleyemez belki ama, evliliğin bile en önemli kısmı ise yatak odasıdır yani. Sonuçta kadın yada erkek farketmiyor, sevismek gibi bir güdüyü tatmın edemiyorsa ve layikiyla yerıne getiren birini bulduğu anda aldatmak eylemi gerçekleşiyor. Bakın ne diyorum sadece kadınlar değil, erkeklerde bu konuda başarısız kalabiliyor. Eşine gereken ilgiyi gösteremiyor, eşinin ihtiyaclarını karsılayamıyor ve kadında bu gun erkek gibi rahat rahat eşini aldatıyor.

Aldatmak eylemi kağıt üzerinde yalan gibi bir eylem kadar çirkindir fakat gelip görelimki bilerek veya bilmeyerek hem yalanlar söyleniyor, hemde insanlar birbirlerini ilgisizlik yüzünden aldatıyorlar.

Suçlu kim? peki. Kadınmı? Erkekmi? Bence bu bir suç unsuru değil. Basındanda söylediğim gibi libido nun tatmın edilmesi gerekiyor. Yanlış yapılan evlilikler (Görücü usülü buna en büyük örnek) yanlış erkek arkadas seçimi, kendi kisiliğinizi unutup baskasına gereğinden fazla değer vermek, aşık oldugunu sanmak ve bu yalana kendini inandırmak ve benzeri çok çeşitli sebepleri var.

Cinsellik bir ihtiyactır ve bütün herkez bu ihtiyacını sonuna kadar tatmın etmekte kararlıdır. Erkek ise bu konuda bayanlardan daha şansızdır. Testosteron hormonu sayesinde, erkeğin cinselliğe ilgisi kadından en az 50 kat fazla bence.

Aytosun dusuncesine ek olarak bayan arkadaslarında da sonuna kadar kişiliklerine ve duygularına önem vererekten demek istiyorumki;

Herşey karşılıklı oluyor. Kadın erkek farketmez sonucta ortada bir libido var ve bu sonuna kadar tatmın edılmek zorunda.

Sayfayı Paylaş