aldıgım suplamentler ıcın kullanım nasıl olucak

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve aht tarafından 6 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. aht

aht Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    1. ) optimum s.gold whey
    2. ) xtend Bcaa
    3. ) jack 3d
    4. ) weider gulutamine
    5. ) animal pak
    6. ) omega 3
    7. ) solgar kalsiyum magnezyum çinko

aldıgım suplametler bu suplamentleri kombıne ederken en uygun kullanım zamanını nasıl yapmalıyım ?

2. Predatel

Predatel Üye

Beğenileri:
    742
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    oVeR The HiLLs and FaR awaY
    1.Sabah kalkarkalmaz-antremandan hemen once yada sonra
    2.Antremandan 30dk once ve hemen sonra.
    3.ne oldugunu bilmiyorum :)
    4.antremandan 30dk once ve hemen sonra
    5-6.sabah kahvaltida
    7.yatmadan once

3. ModiXvoorN

ModiXvoorN Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    28
    Predatel bunu beğendi.
  4. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Whey ürününü antrenmandan önce ya da sonra diye belirtmen yanlış. Antrenman sonunda kullanılması şarttır. Antrenmandan hemen önce kullanılırsa rahatsızlık verir.

AngryHun bunu beğendi.
  5. Predatel

Predatel Üye

Beğenileri:
    742
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Rahatsizlik verdigini dusunmuyorum.Emilimi cabuk oldugundan ve esansiye aa bakimindan zengin oldugundan dolayi iyi bir enerji kaynagi. Gidipte sut ile alinmayacak mesela.

Yada diye yazamamin sebebi kullanim zamanlarini sormus "veya" baglaci olarak dusunulmesin.

Antremandan hemen sonra whey protein alinacak diye bir kaide de yok. Basit seker ve kompleks karbonhidrat alinir benim bildigim. Bir 30-45 dk sonra da proten bakimindan zengin bir yemek de yenebilirr

Antremandan hemen sonra bcaa ve glutamin alacaktir buyuk ihtimal.Bunlardan bir 30dk sonra alinan whey ve bunu takiben 45-60dk sonra yenilen bir aksam yemegi (protein bakimindan zengin) daha verimli olacaktir diye dusunuyorum.

6. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    1. ) Antremandan hemen sonra. İhtiyaca göre antremanda 1 saat önce. Antremandan hemen önce kesinlikle tüketme.
    2. ) Antreaman sırasında tüketeceksin. O ürün intra-workout çünkü. En iyi performansı antreman sırasında verir.
    3. ) Antremadan 45 dk önce
    4. ) Yatmadan önce yada sabah içebilirsin. Antreman saati ile arasında ki fark ne zmaan çoksa o zaman kullan. Çünkü xtend de glutamine var. (Bunada pek gerek yok xtend olunca)
    5. ) Antremandan 30dk önce kullan (buna gerek yok bence)
    6. ) Sabah kalkınca iç
    7. ) Yatmadan önce iç

Yukarıdaki yazdıklarım genel kullanım içindir. Çoğunu bende kullandım

hasanateş bunu beğendi.
  7. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul

Predatel antrenmandan önce de alınır ihtiyaca göre fakat sen ilk postunda hemen önce demişsin. Önceden böyle bir şey duymamıştım genellikle antrenmandan 1 saat önce alınıyor. Belki yanlış biliyorumdur..

Whey proteinin özelliği hızlı olması ve antrenmandan hemen sonra alınması temel amacıdır.

Kara Kalem ve Predatel bunu beğendi.
  8. Predatel

Predatel Üye

Beğenileri:
    742
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Burada size katiliyorum. Yukarida da yazdigim gibi bcaa ve glutamin alinirsa bir 30 dk sonra whey daha iyi diye dunuyorum.

Hemen once yazmami soyle aciklayayim. Whey bildiniz gibi cabuk emilir. Whey alindiktan yaklasik 30dk sonra kandaki protein ve aa miktari tepe noktalara ulasir ve 1 saatten sonra da dususe gecer. Yani idmandan 1 saat once alinmasi iyi bir sonuc vermez. Bu arayi (eger idmandan once alinacaksa) kisaltmaliyiz. Bunu belirtmek istemistim.

Soyle de bir lin paylasayim biraz daha yardimci olacaktir protein tozlari ve alim zamanlari ile ilgili

http://www.optimumnutritiontr.com/2008/11/10/protein-turleri-kullanim-zamanlari/

9. hasanateş

hasanateş Üye

Beğenileri:
    565
    Ödül Puanları:
    103
    Yahu, ne diye tartışıyorsunuz ki. yarım kup 100 ml su ile gayet, 30 dk. ant öncesinden alınabilir.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 11:34 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 11:32 ----------

Şu kısma ne der bilen arkadaşlar, Şimdi animal pak içeriğinde baktığımızda, çinko, magnezyum ve b6 mevcut, yani zma ya ayrıca gerek varmıdır?.

10. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Orasını geç bence profesyoneller hariç animal pak kullanmak mantıklı değil. Yazık o paraya çoğu idrar ile gidecek çoğuda depo edilecek ne gerek var.

Kara Kalem ve hasanateş bunu beğendi.
  11. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Kaynak: https://www.supplementler.com/shop/information.php?info_id=25

12. Predatel

Predatel Üye

Beğenileri:
    742
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    O yazi Ayhan okten e ait degil. Ingilizcelerinide okumustum o yaznin.

Hem whey kazein mi midemize otursun? O mantikla kreatin de almayalim.

http://www.bodybuilding.com/fun/lebrun19.htm

Half hour before a workout.
    This sets up the "anabolic window" before your workout and provides your muscles with adequate nutrition so that the effects of weight training (weight training breaks down muscle-called catabolic) are not as severe

13. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Şunu söyleyeyim şu ana kadar supplement kullanmadım. Sadece öğrendikleri mi söylüyorum. Yazılı kaynakta var. Kreatini bilmiyorum ne işe yarar, ne zaman kullanılır..

Antrenörüm birisine protein tozunun kullanımını anlatıyordu. Dedikleri şunlardı; protein tozunu antrenmandan hemen sonra içmen yeterli, kütle arttıkça antrenman başlarında da içe bilirsin yaklaşık 30-45 dk önce. Antrenmanın hemen başında içersen rahat idman yapamazsın dedi. :)

14. ex4a

ex4a Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    glutaminin antreman öncesi alinması tam olarak ne ise yariyor arkadas 30 dk once ve antreman sonrasi demis? benim bildigim ant. sonrasi ve gece yatmadan 30 dk kadar once alinmasi tavsiye ediliyor..

Sayfayı Paylaş