aldığım program hatalı mı

Konusu 'Antrenman Günlüğü' forumundadır ve wolf1599 tarafından 25 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. wolf1599

wolf1599 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ankara
    bench_Omerhaba
    siteden yeni program aldım fakat bana ters gelen şu oldu: göğüs antrenmanından sonra biceps ve ondan sonrada latismus dorsi geliyor. bu normal mi. şimdiden teşekkürler

2. SerseriBeyfendi

SerseriBeyfendi Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Benim programımda gögüs günlerinde sadece bacak hareketleri mevcut.Kolları yeterince yordugumuz için yüklenmemek anlamında.
    Toplam 3 kere program degiştirdim ama hiç gögüs ve biceps i aynı gün görmedim.Daha teccübeli arkadaşlar daha iyi bilgi vereceklerdir eminim

3. viperking

viperking Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Göğüs-Biceps veya Göğüs-Sırt aynı gün olabilir ama göğüs-biceps-sırt aynı gün pek faydalı olmaz.

Yalnız bunları yazarken bu sporu ne kadardır yaptığınızı belirtmeniz gerek. Genellikle yeni başlayanlar için tüm kasları çalışırıp hamlığı ortadan kaldırmak için fazla yorucu olmayan bu tür programlar verilir. Yani siz VG ye yeni başladıysanız (1-2 ay olmuşsa) bahsettiğiniz program doğrudur. Ancak 3. veya 4. ayda iseniz bu program size faydalı olmayacaktır.

4. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    kesin kurallar koymak doğru değil. ama göğüs biceps aynı gün çok yaygındır. göğüs sırt da olabilir. göğüs ile triceps yorulur triceps aynı gün uygun olmaz. (özel programlar hariç, itme - çekme prensibine göre ayrılmış olabilir o zaman bu kurallar geçersiz olur) başka bölümlendirmeler de olabilir alt bölge üst bölge gibi.

5. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    itme- çekme prensipleri kanımca çok onemlidir. bu prensipte hazırlanan programlar overt. etkisini en aza indirip maksimum dinlenme saglarlar. gogus - bic. - sırt olayına gelince. bence bic. sonra sırtı muhtemelen giremezsinbiz. kollarınız yanar resmen. sırt tan sonra bic. uygundur. yada bu sporda bir gecmişiniz varsa ve cıkarabilirseniz. gogus sırtı supersetleyin. ardından bic. girin. saygilartimla ...

Sayfayı Paylaş