Aldığım Karbonhidrat miktarı ne kadar önemli

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve fruion tarafından 12 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. fruion

fruion Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Şimdi beyler ben bazı günler işe gidiyorum. İşe sabah 10'da gidiyorum gece 2'de geliyorum.(Antreman yapmadıgım gün).
    Şimdi sabah 7de kalkıyorum. Yediklerim şunlar ;
    2 yumurta
    200Mg süt
    100Gr fıstık ezmesi(şekersiz kendi yapımım)
    100gr leblebi
    200gr kuru üzüm
    100gr yulaf
    300gr tavuk gögsü

Evet yanlış duymadınız bunları tek ögünde yiyorum. Çünkü oraya yemek götürmek gibi bi fırsatım malesef yok. Ordaki yemeklerde çok yaglı çıkıyor ben yemiyorum.Yanımda leblebi götürüyorum 100-150grda orda yiyorum ve kalorimi tamamlıyorum.(3000kcal alıyorum günde).

Makrolar ; 161gr protein 320gr karbonhidrat 75gr yag

Karbonhidratı tam alamıyorum 500 civarında almam gerek normalde. Bu bana kas kaybı yaşatırmı.teşekkrüler.

2. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    100 Gram fıstık ezmesi yaklaşık 600 kalori yapar, 600 kaloriyi sadece fıstık ezmesinden almak pek tavsiye edilir bir şey değil bence.

Karbonhidrat önemlidir, internette hesaplayıcılar var kilona göre, amacına göre aldığın kalorinin yüzde kaçı yağ karbonhidrat ve protein olmalıdır diye.

Mesela kilo almakta zorlanan birisi Bulk döneminde karbonhidratı yüksek tutabilir, fakat yağlı vücuda sahip olan ve kolay kilo alan birisi Yağı yüksek tutup karbonhidratı az tutabilir.

abseto bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş