Aktif Beslenme Programım

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve MUGB tarafından 22 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. MUGB

MUGB Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba,

Dört aydır diyetisyen kontrolündeyim. Diyetisyene ilk başladığım gün 56 kiloyken bugün 66 kiloyum. 56 kilodayken vücudumda sadece 2.350 gram yağ vardı. Şuanda bu rakam 8.580 gram civarında. (Boy 1.70)

VG yapanlar yağlanmayı sevmezler ve hedefleri yağ oranını düşürüp kas kütlesini arttırmaktır. Ancak ben ve benim gibi zor kilo alanlar için yağlanmak iyi bir hacim arttırmak anlamına gelebilir.

Keza son 21 günlük dönemde 2.400 gram artışım var vücudumdaki yağ miktarında artış yok.

Hepimizin yaşam tarzı, yaşama şekli ve vücut tipleri farklı bunun farkındayım ancak en azından ip ucu vermesi için aktif olarak kullanmaya başladığım beslenme programını paylaşıyorum. Bu program dün yazıldı ve Aralık 2012 ilk haftasına kadar geçerli olacak.

Programa harfiyen uymuyorum, diyetisyenim her ne kadar spor yaptığımı biliyor olsa da inatçı olduğu için benim isteklerime göre bir program yazmak yerine onun istedikleriyle benim istediklerimi kesiştirip bir program yazıyor ve işime gelmediği için de kendime göre revize ediyorum.

Kahvaltı 07:00 - 08:00
    2 kibrit kutusu beyaz peynir
    2 tatlı kaşığı tahin + 2 tatlı kaşığı pekmez
    Domates - Salatalık (yağ ilave edilebilir)
    3 zeytin
    3 iri dilim tam tahıl ekmek

Ara öğün
    1 meyve

Öğle Yemeği 12:00 - 13:00
    3 köfte veya 1 baget veya 2 ince göğüs veya 5 yemek kaşığı kurubaklagil
    salata (yağ ile edilebilir)
    1 su bardağı yoğurt
    3 iri dilim tam tahıl ekmek

Ara öğün
    4 ceviz içi
    2 galeta + taze sıkılmış meyve suyu

Akşam Yemeği 18:00 - 19:00
    4 yemek kaşığı sebze yemeği
    Salata (yağ ilave edilebilir)
    8 yemek kaşığı pilav veya makarna
    1 su bardağı yoğurt

Saat 21:30
    2 çikolatalı gofret ve bir su bardağı süt

kratos1 ve (silinen üye bunu beğendi.
  2. kratos1

kratos1 Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Beslenme programın tahmin ettiğim gibi protein açısından çok çok eksik sanırım bu yüzden diğer başlıkta da bahsettiğin gibi whey ve casein alımın çok fazla. Zaten aldığın 10kilonun 8ini yağdan almışsın 2sinide kas mı su mu belli değil. Bu oranın daha farklı olması lazımdı. Bence sen diyetisyeninle bi daha konuş protein ve karbo ağırlıklı bi liste yaptır. Hayvansal protein sadece peynir ve yoğurttan alıyosun çok az. Kaliteli karbonhidrat sadece akşam makarnadan alıyosun birazda baklagillerden.

Bana sorarsan ekmeğin hertürlüsünü kaldır listeden. Sabaha yumurta ekle. Sabaha yada ara öğün olarak yulaf ekle sütle yada yoğurtla tüket. Öğlen yemeğine tavuk, et, balık, ton balığı tarzında bi protein kaynağı ve pilav,makarna yada haşlama patates ekle. Akşam da yine evde ne yapılıyosa ondan yersin muhtemelen ama protein ağırlıklı olmasına bak.

Bence bu sistemle devam edersen çok bi kilo artışı sağlayabiliceğini sanmıyorum. Kolay gelsin

3. brhmcr

brhmcr Guest

Diyetisyenleri sevmiyorum --istisnalar haric-- ne yaptiklarini cogu gercekten bilmiyor.

Bu merak konusu, ozel bir olcum mu yoksa basit tartilar mi?

Bunu da mi diyetisyen yazdi gercekten?

SAbah kahvaltisi kilo vermeye yonelik aksam gofret :) bir muamma olmus.

Yanlis anlasilmasin sen memnunsan zaten sikinti yok.

Bunu da mi diyetisyen yazdi gercekten?

4. MUGB

MUGB Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Yağ ölçümü yapan bir tartı diye tahmin ediyorum, özele benzer bir tarafı yoktu.

Çikolata ve sütü kendisi yazdı, hatta yazdığı an bunları yapmayacağımı söyledim sadece gülmekle yetinip, protein alacaksın değil mi diye sordu.

Dediğim gibi harfiyen bu listeyi uygulamıyorum, kendime göre yontup yontup ideali bulmaya çalışıyorum.

5. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
    Yukarıdaki liste ile yağ olarak kilo alırsınız çikolata yiyerek kas inşa edildiğini görmedim . Sebebine gelirsek saat 10 da 2 çikolata üstüne süt içiyorsunuz buna vücut alışırsa yağ olarak kaydeder çünkü vücut yağlanmayı seven bir yapıdadır . Metabolizmanızın yavaşladığı bu saatlerde çikolatayı kaldırmak mantıklı bir adım olabilir . Listenizi alıp başka bir diyetisyene göstermenizde fayda var .

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/yeni-ba-layanlar-kilo-almaya-t64163.html

Bu linke göz atın derim .

Sayfayı Paylaş