Akne Protein Tozu İlişkisi

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve ccarlos5501 tarafından 21 Nisan 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. ccarlos5501
    Offline

    ccarlos5501 Üye

    Katılım:
    2 Haziran 2010
    Mesajlar:
    5
    Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar herkese iyi sporlar diliyorum. Ben protein tozu kullandığım zaman sırtımda akne problemi oluyordu. Biraz araştırdım ama türkçe forumlarada konuya ilişkin net bir açıklama bulamadım. Kimisi karaciğere yüklendiği için olduğunu söylüyordu. Ama ben miktarı kararınca kullanıyordum. Az önce ingilizce olarak araştırma yaptım ve protein tozunun bazı kişilerde neden akne problemine sebep olduğuna dair bir makale buldum. Makale ingilizce; isteyenler çevirip okur, ingilizce bilenler için zaten sorun yok.

    Buyurun makale linki; Whey Protein: A Scoopful Of Acne?
     
  2. atakan_irresistable
    Offline

    atakan_irresistable Üye

    Katılım:
    14 Mart 2008
    Mesajlar:
    1.202
    Beğenileri:
    702
    Ödül Puanları:
    123
    Cinsiyet:
    Bay
    Yer:
    istanbul
    arkadaşların doğru söylemişler karaciğerden dolayı. reaksiyon olarak düşün..

    protein tozu ( gereksiz kullanım) ---> karaciğer (kanplazması toksin yok edilmesi) + (karaciğere artı yük içki ilaç kulanımı antibiyotik) + (teşhis edilmemiş kronik hastalık) = sırtta sivilceler immun sistemde azalma motor becerilerde düşüklük vs.
     

Sayfayı Paylaş