Aklımdaki bir kaç soru

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve umutserkan tarafından 23 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. umutserkan

umutserkan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaşlar öncelikle merhaba, ben çok hareketsiz bir ergenlik dönemi geçirdim yani çoğunlukla bilgisayar başındaydım, yaşım 16 şuanda aralıkta 17 olucam;

1 ay öncesinde fitness'a başladım ve ölçümlerim şu şekildeydi;

kilo:64
    yağ oranı: %11.8
    boy;1.66

ancak benim göbeğim var ve bu durumdan rahatsızım, kollarımda ve gögüslerimde gözle görülür bir artış var, ikinci ölçümümü daha yaptırmadım ancak göbeğimden rahatsızım, bir ara resim koyabilirsem koyarım. Sizlere sorum,
    1) En kısa sürede karın kaslarımı belirgin hale getirmek için ne yapmalıyım?
    2)Duruş bozukluğum vardı ancak düzeldi, ama hala bazı arkadaşlarım kambur durma falan diyor bunu nasıl düzeltirim?
    3)Sizce kilo almalı mıyım ?

Güzel, estetik bir vücudum olsun istiyorum, cevaplarınızı bekliyorum

2. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    1.Anladığım kadarıyla sen de hemen estetik bir vücuda sahip olmak istiyorsun :) Malesef bu o kadar çabuk olacak bir şey değil,aksine emek isteyen bir iş.Karın kaslarını belirgin hale getirmen için yağ oranını düşürebildiğin kadar düşürmen lazım.Yağ oranın fazla değil,9 civarlarına çektin mi gerekli karın çalışmalarını da yapmanla birlikte karın kaslarını ortaya çıkarmaya başlayacağını düşünüyorum.Ama önce o göbek gidecek :)

2.Fitness ile duruşun dikleşir zamanla kamburluk gibi bir durum varsa hekime gözükmeni tavsiye ederim.

3.Kastan kilo almalısın,ki bu da çok kolay bir şey değildir.Hepsinin temelinde düzenli çalışma ve ondan da önemlisi düzenli beslenme var.Beslenmeni düzenlemeden ne kadar çalışırsan çalış istediklerini elde edemezsin.

Sayfayı Paylaş