Aklıma Takılanlar

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve 1stwarrior tarafından 2 Ekim 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. 1stwarrior

1stwarrior Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba arkadaşlar. Ben genç ve fitin antrenmanını yapıyorum 3 haftadır. Aklıma takılan bazı şeyler var.

1) İlk olarak burdaki hareketi evde bench olmadığı için 2 tane salon sandalyesini birleştirip yapıyorum. Ancak bu harekette adamın omuzları boşlukta, benim omuzlarım sandalyenin oturma kısmına deyiyor. Yani sandalyeden destek alıyor omuz ve kolumun arka kısmı dumbellları aşağı indirince. Hareketin etkisi azalır mı ? Evde sandalyeleri birleştirmek yerine başka nasıl bench tarzı birşey yapabilirim kendime ?

2) İkinci olaraksa mesela bu harekette dumbellları havaya kaldırırken birbirine çok yaklaştırıyor. Hatta bazı hareketlerde birleştiriyor öyle kaldırıyor . Ancak benim 2 tane ağırlık eklemeli dumbellım var. Teki 7 kilo şuan. Dumbellların demiri birleştirmeme ya da yaklaştırmama engel oluyor. Hareket sanırım doğru olmuyor bu yüzden. Tam hizada yapamıyorum bu nedenle birini önde birini arkada yapıyorum.

http://www.sporfirsati.com/FO,183,13,voit-15-kg-dokum-dumbell-set.jpg dumbellar aynen bu şekil. Yan kısmındaki ağırlık ekleme demiri nedeniyle birleştiremiyorum adam akıllı hareketlerde ya da yaklaştıramıyorum ikisini adam akıllı 2. videodaki gibi. Yeni dumbell alacak paramda kalmadı bunu yeni aldım zaten. Ne yapmalıyım sizce ?

3) Son olarak Foam Roller alacak paramda yok. Büyük ölçüde esneklik sorunum var. Dizlerimi kırmadan parmak uçlarıma deyemiyorum , kaval demiğime anca deyebiliyorum. Sırt bölgemde esnek değil. Foam roller ile düzenli masaj yapınca esneklik kazanıyormuşuz, ordaki kaslar yumuşuyormuş. Ancak dediğim gibi alcak param yok. Ne yapmalıyım esneklik kazanmak için. Her antrenmanda düzenli strech yapıyorum ama fayda etmiyor.

Son düzenleme: 2 Ekim 2015

Sayfayı Paylaş