Aklıma Bir Soru Takıldı Karın kasları ?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve undisputed01 tarafından 14 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. undisputed01

undisputed01 Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    38
    Boyum 1.76 kilom 76 77 karın kaslarım gözükmüyor uzun zamandır çalışmama rağmen , karınada çok önem veriyorum her gün en az 8 dakika çalışıyorum karın kaslarını çıkartmam için kilo vermem gerekiyormuş , madem kilo vermem gerkeiyor adamlar 1.81 boy 87 kıloda nası karın kası cıkartıyor :S ben açıkcası kilo vermeden kasa çevirmek istiyorum öyle bişeyde mümkün değil gibi gözüküyor ne yapmalıyım

2. undisputed01

undisputed01 Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    38
    Yok yok mekik çok çekiyorum da herkesin dediği gibi kilo vermede o yağ tabakası gitmediği sürece ne yaparsam yapayım çıkmayacayacak gibi su günde yarım bardak bile içmiyordum artık içmeye başladım bakalım

Son düzenleme: 14 Aralık 2011
  3. CaglarYildiz

CaglarYildiz Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Ankara
    yağ oranını düşürürsen çalıştığın kaslar ortaya çıkar yağ oranını düşürdükten sonra hacimlenirken yediğine dikkat edip düzgün çalışırsan boyunla orantılı kiloya ulaşıp yinede kaslı görünebilirsin yağ yakmak icin forumda kardiyo ile ilgili konular mevcut okumanı öneririm

4. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    hergün mekik çalışarak karın kaslarını büyütemezsin

o 1.80 boy 87kg olanların vücütlarının ağırlığı kaslardan geliyor yağ oranları çok düşğüktür diye gozukuyor sizde mdekki yağ oranı yüksek ve yanlış çalışma hergün çalışmakla kas büyüseydi hamallar şampiyon olurlardı

KARIN KASLARI İLE İLGİLİ EN YAYGIN MİTLER

Mit #1 : Abdominal kaslar diğerlerinden farklıdır.Karın kaslarınızda vücudunuzdaki diğer kaslarınız gibidir. Karın kaslarınızın sadece konumu farklıdır ve kol ve bacak kaslarının aksine kemikli bir yüzeyin üstünde bulunmazlar. Bu yüzden onları göğüs veya kol kaslarınız gibi çalıştırmalısınız. Fizyolojinin temel kuralları diğer kaslar için geçerli olduğu gibi karın kasları içinde geçerlidir. Bunun anlamı kaslarınızı doğru bir şekilde çalıştırmak için hareketleri düzgün bir şekilde yapmanız gerekir.

Mit #2: Karın kaslarınızı hergün çalıştırmalısınız.Ağırlık çalışmalarıyla ilgili kurallar derki; "kaslarınızın kendine gelmesi için en azından bir gün dinlendirin." Bu karın kasları içinde geçerlidir. Her gün çalışmak yerine gün aşırı ya da haftada 3 gün çalışın. Vücudunuzun diğer kısımları gibi karın kaslarınızın da molaya ihtiyacı vardır. İşin püf noktası her gün çalışmak değil sıkı çalışmaktır.

Mit #3: Karın egzersizleriyle karın yağlarından kurtulursunuz.Bölgesel zayıflama diye bir şey yoktur. Karınlarında yağ olan insanlar yağların altındaki kasları çalıştırarak yağlarından kurtulacaklarını zannederler; fakat yanlış düşünürler. Bir kasın üstündeki yağdan sürekli olarak o kası (veya bölgeyi) çalıştırarak kutulamazsınız. Karın yağlarınızı yakmanın tek yolu düzenli egzersiz ve sağlıklı, düşük kalorili diyettir.

Mit #4: Çok tekrar kas yapmak için gereklidir

Daha önce okuduğunuz gibi karın kaslarınızda vücudunuzdaki diğer kaslar gibidir ve bu da şu anlama gelir: Karın kaslarınızı da diğer kas gruplarınızla aynı şekilde çalıştırmanız gerekir. Karın kaslarınızı güçlendirmek için ağır çalışmalısınız.

Mit #5: Herkes düz bir karına sahip olabilir

Bir çok insan için düz bir karına sahip olmak fizyolojik olarak mümkün değildir. Bir çoğumuzda karın kasları dış bükey olarak şekillenmiştir, düz değildir. Yaş, genetik, cinsiyet gibi faktörler karnınızın ölçüsünü, şeklini ve görünüşünü belirler.
    https://www.bodyforumtr.com/makaleler/antreman/kar-n-kaslar-le-ilgili-en-yayg-n-mitler.html

ZeusS_ ve undisputed01 bunu beğendi.
  5. undisputed01

undisputed01 Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    38
    Cidade de deus anladım demek istediğini ne kadar çekersem çekeyim içerde gelişecek ama yağlar olduğundan görünmeyecek , göbek bölgesinin üstünden memnunum belimdede incelme yaşadım mekik çeke çeke sıkılaştı ama göbek gitmedi yani bel ince göbekte sağ ve solda yağlanma olduğu için görüntü çok kötü , beslenmemi düzene soktum ekmek yemiyorum su içmiyordum günde en az 1.5 lt içmeye başladım , omuz ve kollarımdan memnunum kardiyo yaparak göbeği eritebileceğimden eminim ama mekik hareketlerimden sonra bakıyorum da karnım gayet düzleşiyor ama göbeğim hala var onu da sıkılaştırmak için etkili egzersizler var mı ?

6. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    mekik le yanlar ve karın kasları güçlenerek daha sıkı duruyor ama yağlar için dediğin gibi kardıo yapman gerekıyor sadece ekmek kılo yapmıyor ekmekğin faydaları çok 1-2 dilim kepek ekmeği faydalıdır herneyse siz kardio yaparsanız göbekten kurtulurusnuz kendınıde yazmışsınız

7. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır

Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

Link : https://www.bodyforumtr.com/vbforum/en-ok-sorulan-sorular-ve-t11375.html

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş