Aklı Olan Varsa Aspirin ve Kahve Olayını Kesinlikle Yapmayın !

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve Juramento tarafından 2 Eylül 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. Juramento

Juramento Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    model
    Yer:
    İstanbul
    Dun gece mıde kanaması gecırdım..bugun ogrendık kı aspırın ve apranax mıdeye en cok zarar weren ılacmıs..2 gr. yagı daha hızlı yakıcam dıe ıcmeyın.3 dk daha fazla kosun..karar sızın.benım basıma geldı,sızın basınıza da gelmesın..

2. WolfSoN

WolfSoN Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul

Geçmiş olsun Juremento ,aslında böle zamanlarda pek birşey sölenmez ama senin burdaki önerileri yanlış uygulamandan kaynaklanabilrimi? Efedrin+cafein+aspirin uygulayanlar vardı hatta Andre hocanın bir sürü yazısı var bu konuda.Bende bir ara efedrinsiz bebek aspirinive kahve alarak antreman yaptım çokta faydasını gördüm acaba sen yanlış bir şekilde uygulamış olabilirmisin?

Mr.Shoulders bunu beğendi.
  3. Juramento

Juramento Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    model
    Yer:
    İstanbul

hyr arkadasım ben de aynı senın gıbı aldım..ben de bı sure faydasını gordum...ama bı zaman sonra mıde harab oluyo.. mıde delınmesı we tahrıp konusunda 1 numara bu aspırın... once bısey olmaz , zamanla mahwedersın..tabı bu yıne herkeste aynı etkıyı yaratmaz..ama herkesı de bulabılır...bence bılıncsızce kullanmayın.ben basıma gelenı we doktorun soyledıgını soyluyorum.....gerısı sıze kalmıs.hayat sızın hayatınız.eyw

4. WolfSoN

WolfSoN Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Ben hiç aç karnına almadım mesela bence seninde dediğin gibi bilinçle alakası var.Ayrıca bunuda kür niyetinde kullanmak lazım sanırım(Yanlışım varsa hocalarım uyarsın )yani devamlı bunu alıp yağ yakıcam diye birşey yok.Neyse tekrar geçmiş olsun allah bir kez daha yaşatmasın Juramento

5. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    Benimde favori yağ yakıcımdır eca. ama bilinçli kullanmak lazım.İngiliz aspirini kullanırım mesela ben .Kafeini ise nescafe klasik. Aspirinin bazı insanalrın mide sine zarar verdiğini biliniyor ama kullanmayın demek yanlış olur çünkü kalbi koruyucu etkisi tartışılmaz bir gerçek. Ayrıyeten ECA 4 v eya 5 hafta yapılmalıdır maximum

6. Andre

Andre Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    Evet veyrona katılıyorum.Bu tamamen kişin yapısıyla alakalı.Bazılarının midesi hassas oluyor bazılarının da demir gibi(Tıpkı benim gibi).Mesela ben zamanında 12 dianabolü aynı anda yutuyordum ve midemde ekşime bile olmuyordu ama akadaşım 5 tanede mide kanaması geçirmişti.Aynı şekilde günde 4 aspirin içtiğimi bile hatırlıyorum.Yine hiç bir ekşime dahi olmamıştı.Ama annem gibi hassas mideye sahip olanlarda ise 1 tablet bile çok rahatsız edici oluyor.

Eğer mideniz hassasa bebek aspirini veya ingiliz aspirini(Asinprine) kullanabilirsiniz.Normal Aspirinde her tablet 500mg Asetilsalisilik asit içerir.Bebek Aspirininde her tablet 100mg Asetilsalisilik asit içerir.İngiliz Aspirininde(Asinpirine) ise her tablet 100mg,300mg veya 500mg Asetilsalisilik içerir.

7. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    Merhaba MIllet,

Aspırın konusunda bazı hatalı dusunceler var,

En onemlısı aspırın alımı sureklı yapılmaz, yanı yukarda bır arkadasımızın da bahsettıgı gıbı butur vıtamın dısındakı butun hap-ıgne vs kur seklınde kullanılır,
    3 hafta kullanırsın - 5 hafta kullanırsın ve daha sonra en azından 5-6 ay bu maddelerı kullanmazsın ve hatta muadılını bıle almazsın .
    Dopıng kurlerıde bu sekılde ayarlanır, bellı bır madde ıle kur yaptıktan sonra ornegın 8 hafta , bu maddenın vucutta yıprattıgı ıcorganı hıc yormayan baska bır takvıyeye gecer prolar. Daha uzun yapan yokmu dıyeceksınız, var tabı onlarıda olumsuz haberlerden takıp edıyoruz.

DIger bır konu aspırın alınacak dendıgınde bıldıgınız aspırını almayacaksınız, bunu bu forumda daha oncede yazdım, daha dusuk dozajlı ıngılız aspırını kullanacaksınız, hadı onu bulamadınız bebe aspırını alacaksınız.

Dıger bır konu haftada bır gun ne olursa olsun hıc bır hap, supplement vs almayacaksınız.

Aspırını uzun sure kullanmak sadece mıgde sorununa yolacmaz, kanı asırı sulandırdıgı ıcın ozellıkle yaz aylarında beyın kanamasına sebep olabılır, kılcal damarlarda sorun olusabılır, goz ıcın problem cıkabılır.
    Bu yuzden takvıyelı zayıflama kurlerını arkadaslarımın bahar aylarında uygulamalarını bunaltıcı sıcaklarda yaz donemınde takvıye almamalarını tavsıye ederım. Aynı sekılde asırı sıcaklarda mecbur kalmadıkca amelıyat olmayın, havanın serınledıgı saatlerde antrenman yapın.

Nacızane tavsıyelerımın hepsı yasanmıs tecrubelerden edınılmıstır kulak vermek ıyı olabılır:)

izmirsaha, Zerk, PointFlex ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  8. qwerttytuopas

qwerttytuopas Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Coder
    Yer:
    istanbul / b.evler
    mide rahatsızlıkları genetikte olabiliyo bazen.ailede yada sülalede mide rahatsızlığı yaşayan varmı bi araştır bence.onuda dikkate almak lazım.sende rahatsızlık veren madde başkasında vermeyebilir.

9. Juramento

Juramento Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    model
    Yer:
    İstanbul
    okadar ayrıntıyı bılmem..ama doktor soyledı,asprın mıde kanamasına 1 e 1,tabı bunyeye gore de degısır...kac tanenız doktoranızı yaptı bılmıyorum...ben ınsanlıgımı yaptım we basıma gelenı soyledım...yıne dedıgım gıbı gerısı sıze kalmıs.gecmıs olsun dıleklerınız ıcın de tesekkurler ...

Bozo-Baku, yilmaztahsin ve kerembas54 bunu beğendi.
  10. msaeternal

msaeternal Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Geçen sene günde 20-25 kupa kahve içiyodum geceleri uyanık kalmak için midede problem yaratmadı ama çarpıntı yapınca bıraktım. Bide uyku düzenini alt üst ediyo. Daha sonra okulda sızıp kalıyodum derste. Ee cıvıtmadıkça bir iki bardak kahve metobalizmayı hızlandırıyo o bi gerçek. Şu an da o kadar içiyorum zaten gayet etkili oluyo.

11. sseagal

sseagal Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    arkadaslar ben bırakın 2-3 bardak kahveyi 1 bardak kahve içtigim zaman acayip derecede sırtım agrıyor kahvenın boyle bır etkısı varmı vede sizce neden sırt agrısı yapar....agrı yapmaması için nasıl bir yontem izlemem gerekmektedır...teşekkürler....

12. fgroan

fgroan Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    kickboxer
    Yer:
    istanbul- sarıyer
    Sir agrisini bilmem ama kahvenin kalsiyum emilimini azalttigi soylendgnden bu da kemikleri etkiler mantiken. Buda sirtndaki kemiklere vuruyordur

Sayfayı Paylaş