Akhilleus ve Yağlardan Kurtulma

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve Akhilleus tarafından 23 Eylül 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Akhilleus

Akhilleus Üye

Beğenileri:
    1.294
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Grafik tasarım
    Yer:
    İstanbul
    dediğini biliyorum heldic bende okumuştum ama bu ciddi anlamda soya proteini ile beslenilirse olur. Katkı olarak günde 2 gram soya proteininin çok etki edeceğini sanmam zaten kaldı ki Anabolic bir diyet bu ketojen dedikleri.

Bu ara sabah kahvaltısında 3 tam yumurta ve 50-100 gr arası beyaz peynir yedim.

Saat 11,00 de tereyağda pişirilmiş 2,5 sosis, bir miktar sucuk (kasap işi olanlardan) yanına kaşar peyniri üstüne de 1-1,5 yemek kaşığı zeytinyağı içtim.

Öğlen biraz dana ciğeri ve tavuk veya kırmızı etle beyaz peynir düşünüyorum. Sebze olarak karnıbahar, ıspanak falan olacak yanında 1/2 tabak gibi. Akşamüstü yine aynısı. Gece sadece peynir ve tavuk olabilir. Çok kalori hesabı yapmadım daha ama yağ 200 gr civarı protein 150-200 arası rahat olacak gibi duruyor. Bugün ketodaki ilk antreman olacağı için sadece tempolu yürüyüş kardio ve mide düşünüyorum.

Yarın da aynısı olur heralde ama mide eklemem 2 gün üst üste gerek yok. Sadece kardio olur. ağırlık antremanına pazartesi başlayacağım.

Pazartesi: Göğüs - Sırt (3 temel hareket / Bench Press (4x6-8) Incline Bench Press (4x6-8) Incline Dumbell Fly (3x12) Barfiks veya Pulldown (4x6-8) Barbell Rowing (4x6-8) Deadlift (4x6-8) olacak şekilde

Salı: 40 dk orta şiddette kardio

Çarşamba: Omuz - Triceps (3 tekel hareket / hang clean (ısınma için antreman başı set saymayacağım) shoulder press (4x10-12) Lateral Raise ( 4x12) dumbell shrug (4x10) pushdown (4x10) french press (4x10) dips (4x6-8 anca o kadar çıkar :) )

Perşembe: 40 dk orta şiddette kardio

Cuma: Bacak (4 temel hareket / Full squat (4x15-20) / Leg press (4x10) Lying Leg Curl (4x10) seated calf raise (4x15-20)

Cumartesi belki 40 dk orta şiddet kardiyo pazar ise off. Bu ara kardio yürüyüş ve bisiklet olabilir. Ama kesinlikle nefes nefese kalacak şekilde değil.

2. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    antreman ve yemekler guzel :)

tek sorun sosisdeki soya 2gr degil icindeki et 2gr :)

salam la sosisi kaldir at gerisi guzel :)

3. Akhilleus

Akhilleus Üye

Beğenileri:
    1.294
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Grafik tasarım
    Yer:
    İstanbul
    Tamam haldic gerçi bayağı güvenilir firmadan aldım ama tavsiyene uyacağım söz. Az miktarlarda var zaten.Bittiktan sonra almayacam ama şimdi o güzelim şeyler tereyağlı yenir be :) atmıyayım ama bidaha da almayacağım

4. Akhilleus

Akhilleus Üye

Beğenileri:
    1.294
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Grafik tasarım
    Yer:
    İstanbul
    dün bayağı iyi bir göğüs ve sırt antremanı çıkardım. 4x6-8 aralığında. Üst göğüs çalışırken dumbell fly ile de süpersetledim. Gayet iyi bir pompalama oldu. Ağırlıklarda düşürme değil aktarıma gittim. Ciğer - göğüs - dana eti tereyağı yağlı kaşar ve beyaz peynir. Brokoli, ıspanak, karnıbahar falan aynen devam. 5 öğün olarak bölüyorum. 200 gr yağ - 150 200 gr arası protein. En son carb alımını çarşamba öğlen yapmıştım. Cumartesi öğlene geldik ama ben keto olup olmadığımı açıkçası bilmiyorum. Ne achilles ne de coyote'nin bahsettikleri metal tadı, ufak kafa bulanması hiçbir belirti yok. Sanki karbonhidrat alımını hiç kesmemiş gibiyim ama yeşil sebzelerden günlük toplam 1 tabak hariç hiç almadım. Yani 30 gr bile bulmuş olmam mümkün değil. Bir sebebi var mıdır. Bu etkiler bünyeye göre değişir mi?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 12:47 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 12:45 ----------

Ha unutmadan sarımsak ve 4 lt su aynen devam hiç bir aksatmam yok düzenim çok iyi yani

5. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    1 kac gune girceksindir

Olmadi protein azaltip yagi cogalt

Kilo durumun nasil

6. Akhilleus

Akhilleus Üye

Beğenileri:
    1.294
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Grafik tasarım
    Yer:
    İstanbul
    Kilo durumu olarak hala bir tartılmada bulunmadım bu hafta tartılmayı planlıyorum. Diyet aynen devam ediyor. Haftasonu antreman yapmadım ve diyeti de hiç bozmadım. Perşembe ilk sabahtı ve bugün 5. sabah ama halen idrar ve ağız kokusu yada diğer yan etkiler yok. Bişeyi yanlış yapmam mümkün değil aldığım her ürünün kalori tablosunu kontrol ettim. 20 gr dan fazla carb almıyorum. Bugün 5. güne başladım. Ama bir farklılık olarak dün 11'e kadar uyumama rağmen akşam 8.30-9,00 arası yine uyku basktırdı ve sabah 7,30 ' a kadar uyudum normalde böyle uzun uyumam. Belki bu bir belirti olabilir. Ama dediğim gibi ağız veya idrar kokusu yok şu anda hatta cuma yaptığım antremanda herhangi bir süreklilik kesintisi de olmadı.

Bu arada heldic proteni azaltırsam katabolize olmayayım. Sence geç kalması protein fazlasından mı oluyor?

7. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    protein fazla olursa proteini sekere cevirip kullanmak ister vucud

ilk 2 gun protein az yag cok alıyorum ben

keto ya daha kolay giriyor sonra proteini hafif arttırıyorum

8. Akhilleus

Akhilleus Üye

Beğenileri:
    1.294
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Grafik tasarım
    Yer:
    İstanbul
    Peki sence bu haftasonu carb-up yapmalı mıyım?

Bu hafta işlerden dolayı 2 gündür spora gidemiyorum. Yarın akşam gideceğim. perşembe orta şiddet bir kardio cuma tekrar ağırlık olacak. Cumartesi veya cuma akşamı carb-up yapayım mı yoksa önümüzdeki haftaya mı bırakmalıyım. Tam olarak etkisini hissettikten sonra mesela?

9. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    haftaya birak bence

Giysilerde falam fark goruyormusun yada bel cevresinde falam

10. Akhilleus

Akhilleus Üye

Beğenileri:
    1.294
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Grafik tasarım
    Yer:
    İstanbul
    Yav işte birazda onun için soruyorum. Anlamadığım pantolona göre kemerde 5.5 cm geri aldım mecburen. Basen bölümü falan iyice bollaştı eski pantolonların ama kiloya bakıyorum aynı hala o nasıl oluyor anlamadım.

11. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    hahaha

Iste ketosis mucizesi budur

Kas yaparken yag yakarsin :)

Kilo atar haftaya kadar devam et 5cm iyi incelme yag yakiyorsun kas kaybetmiyorsun

12. Akhilleus

Akhilleus Üye

Beğenileri:
    1.294
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Grafik tasarım
    Yer:
    İstanbul
    Açıkçası kas yapmam mümkün değil çünkü zaten daha 7. güne girdim ve ketoya başladığımdan beri sadece 2 antreman yapabildim :)

Belki bu incelmenin daha önceki düşük karbonhidrat düşük yağ döneminden kalmaya ek olarak bir sıçrama yaptırmıştır. O sırada da hafif olan kasları katabolize ettiysek vücut ancak onları geri koyuyor olabilir artan protein ve hormonal aktivite ile. Bakıp göreceğiz en güzeli bu. Önümüzdeki hafta sonu yani 10 gün sonra ilk carb-up işine girecem. Ama ben basit şeker falan kullanmayacağım. İlk carb öğünümde bile glisemik indeksi düşük başlayıp 1 tam gün (24 saat) gittikten sonra tekrar yüksek yağ / düşük carb'a döneceğim.

2 gündür sabah 4 e kadar çalışmak zorunda kaldığım için bugün boşum ama spora gidemiyeceğim çünkü yorgunum böyle spor yapmak faydadan çok zarar getirir. Bugünlük en iyi sporum iyi bir uyku çekmek olacak en az 8-9 saatlik. yarın dinlenmiş ve iyi beslenmiş olarak iyi bir tam vücut yapmayı planlıyorum. 40 dk. geçmeyecek şekilde temel 2 hareket ve 8'er set bölge başına.

15 gün sonra yeni resimleri ekleyeceğim. Eskilerinin yanına bakalım dış gözler bir farklılaşma algılayacak mı çünkü bana göre değişen bişey yok halen. Hem de bu galiba doğru düzgün resimli takibi olan ilk keto başlığı olacak bu sayede. Coyote'nin resimlerini inan çok bekledim ekler diye motivasyon için bu diyet öncesi ama yüklemedi, achilles de öyle. Neyse sağlık olsun.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 19:08 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 19:03 ----------

Bu arada M. Di Pasquale - Anabolic Solution for Bodybuilders diye bir PDF buldum onu okuyorum dün akşamdan beri gayet güzel neden sonuç ilişkileriyle yüksek yağ / düşük karbo sebebini anlatıyor. İsteyen olursa link olarak koyabilirim. Sitede olup olmadığına bakma fırsatım olmadı var ise yazdıklarımı geri alıyorum aynen :)

Son düzenleme: 19 Ekim 2011
  13. Akhilleus

Akhilleus Üye

Beğenileri:
    1.294
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Grafik tasarım
    Yer:
    İstanbul
    Cuma günü bir antreman daha yaptım ve açıkçası yaza oranla günlerim de daha aktif geçiyor hareket anlamında işlerin yoğunlaşmasıyla birlikte. O yüzden sanırım kilo vermem kolaylaşıyor. Bu hafta eğer bir aksilik olmazsa en az 3 gün antremana düzenli gideceğim. Böylece Cumartesi sabahı ilk carb-up başlangıcım olacak. Pazar öğlene kadar sürecek bu. Cumartesi bir aksilik yaşamazsam eğer tekrardan fotoğraf ekleyeceğim ilk carb-up öncesi. Yine antremanların nasıl geçtiğini size gün gün burdan yazacağım.

14. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    kilo durumu nasil tartildinmi hic dostum

15. Akhilleus

Akhilleus Üye

Beğenileri:
    1.294
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Grafik tasarım
    Yer:
    İstanbul
    Heldic dün akşam güzel bir kardio yaptım. Kilo tartılma olarak da başlangıçta yazdığım o yağ-kilo-kemik ölçen aygıtta tartıldım. Salondaki hocayla aram bayağı iyi kendi takip etmek istiyor keto yaptığımı öğrendiğinden beri sonuçları a benden çok merak ediyor inanki.

Başlangıç kilo 89.2, şimdi ise 85.3 kg'a düşmüşüm. vücut yağım başlangıçta 25.6 idi. şimdi 22.4 olmuş bu arada 1.2 kg kas artışı gösteriyor makine. Yani o kas artışı da olmasa aynı kalsa 84.1 kg olmuştum. Gerçi kas artması istediğim birşey orada bir sorunum yok. Ama zaten kaldırdığım ağırlıklarda da artış düzenli olarak devam ediyor. Bu kadar iyi gideceğini inanki bende beklemiyordum. Cumartesi yeni fotoğraflar ekleyeceğim. İnşallah gözle görülür farklar olmuştur.

16. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    sevindim dostum ömür boyu bu sekilde beslenmeyi dusunuyorum ben istedigin yag oranına dusunce biraz meyve yogurt kefir ekleyebilirsin kısa zamanda guzel dusus olmus tebrikler

17. Akhilleus

Akhilleus Üye

Beğenileri:
    1.294
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Grafik tasarım
    Yer:
    İstanbul
    Saol heldic. İşin güzel yanı kısa zamanda olan bu düşüşün haricinde ketoya başladığımdan beri bir türlü işlerden fırsat bulup düzgün antreman yapamadan bunun olması. Bu hafta ve bundan sonra düzgün antremanla bu daha da düzene girecek sanırsam. Evet bu arada yoğurdu çok severim istediğim orana düşünce öğle saatlerine yoğurt eklemeyi düşünüyorum. Bu arada antremana gidememiş olarak da ilk 2 hafta ağır egzersiz yapma tavsiye dolaylı olarak uymuş oldum :)

18. Akhilleus

Akhilleus Üye

Beğenileri:
    1.294
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Grafik tasarım
    Yer:
    İstanbul
    cumartesi sabahından pazar öğlenine kadar ilk carb - up uygulamasını bitirdim bu hafta. Size fotoğrafları yükleyecekdim fakat işyerinde olmadığım için 29 ekim nedeniyle maalesef başaramadım. Makine ve kamera işyerinde çünkü evde bilgisayar kullanmıyorum. Düzgün bir carb-up yapabildiğimi zannetmiyorum. Miktar olarak eksik değildi ama düzgün kaynaklar yerine pizza, kızarmış ekmek üstü bal, akşam kırmızı şarap şeklinde bir carb-up oldu halbuki planım bu değildi. Neyse sağlık olsun. pazar öğleden sonra carb alımını tekrar sadece yeşil sebzeye bırakıp proteini arttırdım. Bu sabahta normal ketojene geri döndüm. Bayram dolayısıyla yine 2 hafta yükleme yapmayı planlamıyorum. bayramdan sonraki hafta yüklemeyi yapıp daha sonra düzenli haftalık yüklemelere geçeceğim. Bu hafta işlerin yoğun olacağını sanmadığım için daha düzenli bir antreman programım olacak. Bayramdan önce muhakkak resim işini halledeceğim.En kötü ihtimalle bayram dönüşü.

Sayfayı Paylaş