akşam saat 23:00 / 23:30 gibi yemek +/- 'leri ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Head__Bangers tarafından 14 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Head__Bangers

Head__Bangers Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Sağlık Sektörü
    Yer:
    İzmir
    merhaba arkadaşlar bu sporu işim gereği evde yapıyorum...akşam 10 gibi antremana başlıyorum 10:45 gibi bitiyor bitince üzüm suyu + lor yiorum ve yaklaşık yarım sat sonra 23:15 / 23: 30 gibi yemek yiorum yemek dediğim tavuk + yoğurt + lor veya üzüm suyu biraz daha...bugün ailemden şu tepkiyi aslında tepki değilde şu soruyu aldım bu saatte bunları yemen ne kadar doğru ? zararlı değilmi ? senin bunları gündüz yemen lazım değilmi gibi şeyler ?? ben tabi savundum bu durumu... yediğim tavukta kuş başı şeklinde 10 veya 15 parça aşırıya kaçmıyorum çünkü salondaki kadar yüksek performans harcadığımı düşünmüyorum salonla ev farklı olduğunu biliyorum çünkü herşeyi kararında..sabahları 1 tam yumurta 1 tanede bıldırcın yumurtası lor peynir falan yani işim oturarak masa başı çünkü... neyse...sizler bu geç beslenme hakkında ne düşünüyorsunuz ?? bunun şimdi belki zararı olmaya bilir ama ilerleyen yaşlarda bi sorun yaratırmı acaba ?? nede olsa kafa karışıyor sonuçta !!! teşekkür ederim...

2. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Gece yatmadan önce hiç bir gıda ve protein takviyesini önermemekteyiz. Genelde sporcular yatmadan önce süt veya süt içerisinde bulunan kazein protein tozlarını tüketirler. Hedef ise, gece boyunca(8 saat) kasların proteinle beslenmesidir. Oysa bu düşünce net olarak doğru değildir. Gece vakti önemli hormonlar çalışır. Mide ve bağırsak dinlenmeye çekilir. Bu devrede ağır işlenen kazein proteinlerin alınması, yoğunluğu mide ve bağırsaklara taşıyacağı için, hormonların aktif işlenmesini engelleyecektir. Her nedense uzmanlar bu noktayı sürekli atlar. Biyolojik ritme göre zaten gece vakti ve yatmadan önce birşeyler tüketilmemesi ve vücut için doğru olmadığı anlatılır. Eğer kazein protein alınacaksa, yatmadan 3-4 saat önce alınabilir. Yatmadan önce birşey alınacaksa, bu protein değilde, gece boyunca bağırsak,mide ve hormonlara fayda getirecek bir takviye veya gıda olmalıdır. Örneğin limonlu elma sirkesi, magnezyum-çinko, valeriyan otu(kediotu) veya rahatlatıcı bitkisel çay.
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/bir-porsiyonda-en-fazla-ka-t46375.html
    ALINTI..

Böyle bir yazı var forumda bilmekte fayda var
    Antremanı öğlen yapamazsınız ?o saate vücüt spora değil uyumaya hazırlanıyor.

Head__Bangers bunu beğendi.
  3. Head__Bangers

Head__Bangers Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Sağlık Sektörü
    Yer:
    İzmir
    peki nasıl bi beslenme programı izlemeliyim ?? ofisten çıkışım ve eve gelişim saat 8i buluyor 8 gibi yemek yiorum yaklaşık 1 buçuk saat veya 1 saat 45 dk falan beklemeden sonra ki işte buda saat 10u buluyor dediğim gibi..o zaman spordan sonra üzüm suyu ve lormu tüketmeliyim ?? yani sağlık için bu sporu yapıyorum kendim için söyleyim gece yiyerekte bu durumu alehime çevirmeyim öyleyse..varsa bi beslenme önerileriniz görmek isterim arkadaşlar...günlük aktivite şöyle;
    sabah 7:30 kalkış / kahvaltı
    saat 10 gibi ara öğün
    12de öğle yemeği şirkette ne olursa
    4te ara öğün
    akşam 8 akşam yemeği
    !!!23:30da spor sonra yemek (bunu kaldırmalımıyım ??? ) sadece üzüm suyu + lormu ??

4. Head__Bangers

Head__Bangers Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Sağlık Sektörü
    Yer:
    İzmir
    yokmu bi önerisi olan arkadaşlar ???

5. Duke Nukem

Duke Nukem Üye

Beğenileri:
    91
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yüzme
    Eve geleceksin, spor yapacaksın ve sonra da akşam yemeği yiyeceksin. Yemekten en az 3 saat sonra da uyuyacaksın, en mantıklısı ve doğalı budur. Zaten 23:30 spor için de geç bir saattir sadece yemek için değil.

6. Head__Bangers

Head__Bangers Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Sağlık Sektörü
    Yer:
    İzmir
    kardeşim doğru söylüyosunda aç karnınada spor ne kadar doğru ki sonuçta spordaki enerjimi yediklerimizden alıyoruz yanılyormuyum???

7. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    İşte yemek yiyemezmisiniz? ayarlarsınız 2-3 saat olucak şekilde yemeği yanınzıda götürün makarna tavuk bozulmaz diye düşünüyorum kokuda yapmaması gerekıyor.

8. Duke Nukem

Duke Nukem Üye

Beğenileri:
    91
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yüzme
    Saat 4 gibi yediğin ara öğün akşam 19:30 gibi yapacağın antrenman için ideal. Antrenmana yemek yendikten en az iki buçuk saat sonra başlanmalı optimum performans ve kan dolaşımı için.

Ara öğün fırsatı bulamadığın zamanlarda da galeta/grissini götürürsen o da işini görecektir.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Head__Bangers bunu beğendi.
  9. Head__Bangers

Head__Bangers Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Sağlık Sektörü
    Yer:
    İzmir
    haklısın kardeşim ara öğüne yemek ekliycem..ofiste mutfağımız buzdolabı ocak herşey mevcut =) ayrıca evden yemek götürmek zor olucak sürekli öğlen yediğimiz yemeklerden artıyor bi tabldotta akşam ara öğün için ayırdımmı sanırım sorunumuz çözülmüş olucak...akşam 8 de spor9buçuk gibi yemek ideal olucak yardımlarınız için teşekkürler arkadaşlar....

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 10:00 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 09:58 ----------

sağol kardeşim sorunumuz çözüme kavuştu :D

Sayfayı Paylaş