Akşam Antremanları Ve Beslenme Şekli

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve pauloakenfold tarafından 12 Ocak 2007 başlatılmıştır.

1. pauloakenfold

pauloakenfold Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Tekniker
    Yer:
    İstanbul
    Selam Arkadaşlar;

Geçen hafta başlamış olduğum spor faaliyetlerime Dietle beraber devam ediyorum.Diet yapıyorum çünkü biraz göbekle birlikte yağlanma had safhada.Fakat merak ettiğim geçen gün aldığım Whey Protein ve L-Carnitine'i ne zaman ve nasıl kullanmalıyım?Bu arada antremanlara çalıştığım için ancak mesai bitiminden sonra yaklaşık saat 19:00 civarı başlayabiliyorum.Korktuğum şey yağlarımı yakarken yanlış beslenip boşa kürek çekmek istemiyorum.Bu işi doğru,bilinçli kurallarına göre yapmak istiyorum.Antremandan önce karbonhidrat almam bana ne gibi fayda sağlar?Beslenme olarakda sabahları kahvaltı olarak meyve suyu ve Otacı'nın kıtır dilimlerini yiyorum.Öğlen arası ise şirketimizin bir özelliği olan isteğe bağlı diet menü yemeğini yiyprum.Ondada pilav,makarna yada yağlı şeylerden uzak durup;Çorba ve salata ile geçiştiriyorum.Akşamları spordan sonra(Saat 21:00 Civarı) bir parça tavuk göğsünü yağsız kızartıp yaptığım yağsız salataya koyup 500mL. Yağsız süt ile Proteinimi içiyorum.Bu beslenme tarzımın yanında bana tavsiye veya uyarılarınız varsa bekliyorum.Şimdiden teşekkürler.

Boy:1.84
    Kilo:87

Sevgiler

Süheyl Fırat

2. citronium

citronium Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    R6 mın Götürdüğü Yer
    Benimde durumum senden farklı sayılmaz ben 8 aydır çalışıyorum. Spora başladım demişsin ama ne tür spor yapıyorsun yazmamışsın. BB yapıyorsan eğer bu diyet yanlış kesinlikle.

Protein alımını arttırman lazım bence. Karnitini spordan 30-45 dk önce 1000mg tavsiye ederim.
    Karbonhidratı minimum tut. Ben öyle yapıyorum hem geliştim hem yağ yaktım 8 ayda. Kilom çok azalmadı ama belim inanılmaz inceldi göbekse tabiri caizse ayva göbeği şeklinde kaldı.

3. pauloakenfold

pauloakenfold Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Tekniker
    Yer:
    İstanbul
    Evet yaptığım spor BB başlangıcı diyebiliriz.Ama ben bir yandanda şu kahrolası abdominal bölgeyi eritmek istiyorum.Bu sebeple boğazıma kilit vurdum.hem yağ yakıp hem nasıl vücudumu geliştirebilirim.Bana kendi beslenme programını yazarsan belki bir fikir edinebilirim.İlgin için teşekkür ederim.

Süheyl Fırat

4. citronium

citronium Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    R6 mın Götürdüğü Yer
    Sabah normal yumurtalı bir dilim kepek ekmekli lor peynirli bir kahvaltı. Yanında yağsız sütle karıştırdığım 30gr whey protein.

Kuşluk vakti bir elma yada portakal mandalina gibi meyve.

Öğlen şirkette ne çıkarsa mecburen yiyorum tatlı hariç. Bu konuda yapılacak birşey yok.

(Çay kahve içiyorsanmutlaka şekersiz içmek gerek)

Akşam spora giderken arabada protein tozumu karıştırıp içiyorum. Varsa L-karnitin.

Antrenmandan sonra amino asit alıyorum.
    Mutlaka antrenmandan sonra en az 25dk cross trainer ile düşük tempolu cardio egzersizi yapıyorum.

Off günlerde spinning denen ağır cardio antremanlarına katılıyorum. sonrasında 30-45 dk havuz sauna vs yapıyorum.

Evde tavuk göğsü yiyorum .

yalnız bunu 8 aydır sürekli yapmıyorum ara ara karbonhidrat ve protein alımını maximum yapıp antrenmanları şiddetlendiriyorum.

benim bu yazdığım diyette bile protein miktarı günlük alınması gerekenin altında kalıyor aslına bakarsan ama ben çok iyi sonuç aldım.

Mutlaka düzeni değiştirmelisin ama çünkü sürekli uygulandığında bir an geliyor ne kasların büyüyor ne kilo veriyorsun inanılmaz bi şekilde yerinde sayıyor herşey.

benim sistemim de yanlış olabilir bilen arkadaşlar ne yazacaklar bakalım.

Ben 8 ayda çok aşama kaydettim bunu söyleyebilirim.

5. roosters

roosters Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    arkadaşlar öncelikle böyle bi başlığı açtığınız için teşekkür ederim. Bb sporunu 2 aydır yapmaya başladım.ve 3 kilo verdim. genel görünüm itibariyle zayıf görünmeme karşın vücudumda baya bi yağlanma var özellikle karın bölgesinde. Bende pauloakenfold kardeşim gibi yağları eritip kütle kazanmaya çalışıyorum. beslenmem çok ii değil. Buna karşın salondaki hocam ek besinler için erken olduğunu söylüyor. beslenme konusundaki biligilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. ve ek besin almanın spora yeni başlamayla bi alakası veya zararı varmıdır.

boy: 188 cm

kilo:80

Sayfayı Paylaş