akşam 9 da büskivi ve cevizli sucuk

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve bloodylance tarafından 14 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. bloodylance

bloodylance Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    selamlar herkese diyet yapıyorum bugun ipin ucunu biraz kaçırdım 1 aydır hiç şeker sürmedim ağzıma yağ oranımı %20den 15 e çektim. izin veriyordum kendime kebap fln yiyordum ama şeker hiç ymeiyordum (çkolata çips dondurma vs ) bugunde izin verdim ve mantı gözleme fln yedim akşam 9 da ise bi yarım ambalaj büskivi ve tam 1 tane cevizli sucuk yedim , bu kas gelişimime engelmidir yoksa ayda bir yiyebilirsin dermisiniz. çok pişmanım inanırmısınız. sanki 1 aydır çalıştığım cardiom,yaptığım diyet ve azıcık sertleşmiş kaslarım sıfıra inmiş gibi hissediyorum . kafa_

2. yiğit1357

yiğit1357 Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    28
    Konunun yeri burası değil beslenme itirafları var derteşme bölümünde orası ama haftada 1 kez böyle kaçamaklar iyidir tabi diyetine 1 hafta boyunca sağdık kalırsan kendine ödül ver motive olursun diyetine istediğini ye 1 gün veya 1 öğün sana kalmış başarılar.

bloodylance bunu beğendi.
  3. varokav

varokav Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    bende haftada 1 kere lahmacun yada pide yerim yada gözleme vücudu küstürmemek lazım

4. bloodylance

bloodylance Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle konuyu yanlış yere açtığım için çok özür dilerim,vucuda sağdık kalıyorum ama sizler bile eminim izinli günlerinizde gözleme lahmacun gibi şeyler yiyorsunuzdur ben 1 aydır ilk defa büskivi ve cevizli sucuk bir arada yedim boşluğuma denk geldi ve daha kötüsü akşamın 9 unda . çok şey kaybetmem değilmi birşey olmaz diyin bana . kusura bakmayın ..

5. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    tamamen psikolojik bır durum senın kaslarının ınmıs gıbı olması bu sekılde beslenme kasları erıtmez:D kas öle beslenme ılede erımez asırı antrenman uykusuzluk duzensız beslnem bır araya gelırse overtranıngolur bu zor bırseydır hemen öle olmaz korkma. bu yedıklerın yag oranını arttırır ancak öle hemen %15 den %16 olmaz yanı korkmamalısın zaten vucut gelıstırmede bazı zamanlar arasında spor ve beslenme bellırlı zaman aralıklarında serbest bırakılır haftada 1 yapıp abartmayanlar var ama 3 ay sabıt dıyet yapıp 10 gun abartanlar var (ben gunde 7000 kalorı alıyorum o arada:D) sen beslenmende vg ıcın gereken karbo ve proteını aldıktan sonra bu yedıklerın sadece yagını arttırırkasların erımez. ama haftada bır du kadar yesende cok koymaz sana

6. varokav

varokav Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    bişi olmaz:)

7. bloodylance

bloodylance Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    ohh sağolun teşekkürler adamsınız sizler :) DİYETE DEVAMMM !! :) saygılar iyi akşamlar :)

8. yiğit1357

yiğit1357 Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    28
    Rahat ol kasma ben gece 12 1 de 1 kilo tatlı yediğimi biliyorm hemde kaç kere :D

Eviga. bunu beğendi.
  9. Dasaev

Dasaev Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Londra
    Vucuttaki glikojen depolari uzun sureli diyetlerde bosaldigindan ve metabolizma az kalori alimini benimseyip, yavasladigindan oturu haftada/ayda bir yapilan bu kacamaklar -ingilizcesi cheat meal dir- onerilir. Dogru okudunuz, onerilir.

1- Psikolojik olarak diyete devam etme azmi artar.
    2- Surekli normalden az kalori alan metabolizma, bu ani sokla tekrar hizini yukseltir.
    3- Bosalan glikojen depolari tekrar dolar ve daha sert antremanlar yapilir.

Guzel ama cheat meal denilen hadiseyi nasil yapmaliyim ?

1- Ayda bir cok uzun bir sure. 1-2 haftada bir fakat bir ogun olarak yapin. Gun boyu surmesin.
    2- Yine bu ogun masaya oturmaniz ve kalkmanizla bitsin.
    3- Bu ogunde caninizin cektigini yiyin, pisman olmayin. Fakat elinizden geliyorsa, saglikli karbonhidratlar ve %85 siyah cikolata ile gecin.

Duhanakyuz bunu beğendi.
  10. bloodylance

bloodylance Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    eyvallah :) tabi birde maşallah :D

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:41 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:38 ----------

-
    çok teşekkür ederim beni rahatlattınız inanın şuan ayrı bir hırs geldi,şokları ben 1.5 haftada bir yada dayanamazsam haftada bir yapıyorum ama büskivi gibi şeker içeren şeyler kesinlikle olmayacak bu ilk ve sondu.çok teeşekkür eederim .dumbelllls

11. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Bişe olmaz
    Ama alışkanlık haline gelmegsin
    Bide unutma biskuide çok zararlı yağlar var
    Özellikle bisküvieen uzak dur

12. uzzman

uzzman Yeni Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    0
    cevizli sucuğu her zaman yiyebilirsin abartmamak şartıyla, neden sorun ettin anlamadım.

13. Morte

Morte Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    "Bisküvi gibi şeker içeren şeyler kesinlikle olmayacak" diye kasma kendini.

Yukarıda diğer arkadaşların önerdiği gibi, haftada yada 15 günde bir defa ana yemeği ile, tatlısı ile sağlam bir öğün ye ve bundan hiç pişman olma.

14. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    malesef bir daha bodybuilding yapamazsın :( dostum neden buraya konu açmadan yiyorsun ki

:D :D :D

şaka bir yana kas gelişimine olumsuz hiç bir etkisi olmaz

yağlanmaya biraz etkisi olabilir ama tek günden bir şey olmaz

15. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
    Aksine eğer kardio çalışmaları yapılıyor ise yağ yakımına olumlu sonuçlar doğuracaktır üstteki üyemizinde yazdığı gibi vücut şoklanır .

16. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    normal gün içerisinde yemek tamam ama gece yemek ister istemez olacaktır

17. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103

Vücut geliştirme ile uğraşan değil tüm sporcuların maximum son öğünleri 8 de sonlanır veya daha önce , gece tatlı yemek bu disipline aykırıdır . Ayrıca mantık dışı bir davranış yapılmış olur

AkrepHan bunu beğendi.
  18. yiğit1357

yiğit1357 Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    28
    Niye 8 de bitiyo anlamadım 8 30 da yersek çalışmıyomu metebolizma :D

19. Dasaev

Dasaev Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Londra
    Merhaba, tatli yemek genel olarak yanlistir ama arkadas cheat meal demis, Cheat meal de istedigini yiyebilir, zaten onun amaci da budur. Zaman konusu da acmak isterim.

Dogrusu, uykuya gitmeden en az 4 saat oncesinde bir sey yenilmelidir. Nedeni ise besinlerin uykuya girip, metabolizma hizi dusmeden sindirilmesi ve ornegin 8 saat uyunacaksa , 8=4= 12 saatlik "oruc" a girilmesi icindir. Bu yuzden kahvalti ingilizce de breakfast, yani break + fast = orucu boz demektir.

Ayrica uzun sureli -starvation yani kitlik modundan soz etmiyorum- acligin kilo vermede yarari olmasi nedeniyledir.
    Yakinda zamanda ortaya cikan leangains gibi diyetler kisinin uyku dahil 16 saat ac olup, yemegini 8 saatlik bir dilimde yemesini ongorur. Yani sabah kahvaltisi yapma, ilk yemegini de 12de yediysen son yemegini 8 saat sonra aksam 8de yer denir. Katilirsiniz katilmazsiniz ayri ama gittikce populerlesen bir diyet turudur.

20. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    senin dediğin gibi bir saçmalık uygulanırsa verilen kilo las kaybı olarak nitelendirilir

Sayfayı Paylaş