Akşam 7 den sonra yemek

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve EgedmiR tarafından 18 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. EgedmiR

EgedmiR Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar akşam 7 den sonra yediklerimizin yağ olarak depolandığını duydum.Bu doğrumudur acaba? Ben bazen muzlu süt , kek gibi şeyler yiyorum.Eğer böyle birşey varsa akşam 7 den sonra yemek yememeye çalışacağım malum karın kaslarının gidebilme ihtimali var.

---------- Post added at 23:08 ---------- Previous post was at 22:25 ----------

Yardım edecek yokmu arkadaşlar ?

2. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    antremam 6:30 da bıtıyor eve gelene kadar 7 oluyor yemek ısıtana kadar 7:15 oluyor 7:3 0da yemegım bıtıyor ve ben bu saate yemek yıyıyorum 2 saat sonra ıse abartmadan meyve yıyorum ve 20 kg verdım sanmıyorum yag olarak depolancagına aksam yemegı en gec 20:00 a kadar suresı var ki dahada gec yıyenler var

EgedmiR bunu beğendi.
  3. EgedmiR

EgedmiR Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Katılıyorum Cabarov , benim bildiğim yemek yiyip yatınca yağ depolanıyor fakat 7 den sonrada depolandıgını söyleyenler var

4. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Ne yiyip içtiğine ve kaçta yattığına bağlı...

EgedmiR bunu beğendi.
  5. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Uyumadan hemen once yenırse yag olarak depolar cunku yakıcak yerı yokm ve vucut bunu depolamak zorunda kalır ama en gec yatmadan 2 saat once yemek işini bıtırmek gerek

EgedmiR bunu beğendi.
  6. EgedmiR

EgedmiR Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Muzlu süt içiyorum 8 :30 gibi. En geçte 12 de yatıyorum

7. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    sorun olcagını sanmam kendım 7:30 da yemegı yedıgım ıcın 2 saat sonra meyve yıyorum 9:30 da 11 -12 de yatıyorum bende degım gıbı kılo vermemde sorun olmadı ama abartmamak gerek cok meyve tabı yag olarak depo edıcılıcektır

EgedmiR bunu beğendi.
  8. jeune_turc

jeune_turc Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    İstanbul
    Benim işten çıkabildiğim en erken saat 8 ve en erken 8:45'te evde olabiliyorum dolayısıyla en erken 9'da başlayabiliyorum çalışmaya. 45 dakika sürüyor, duş aldın ettin giyindin yemeği ısıttın derken çoğu zaman 10-10:15 gibi yiyorum akşam yemeğini, 1'e doğru da yatıyorum. Bence akşam yemeği ile yatış arasında 3 saat gibi bir fark varsa sorun yok. Benim programımın tercih ettiğim bir beslenme ve çalışma düzeni olmadığı aşikar ama zorunluluklar var, az yapmak hiç yapmamaktan iyidir.

EgedmiR bunu beğendi.
  9. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    Vücudun enerji ihtiyacını karşılamak için en verimli ve yüksek orandaki karbonhidrat alımı zamanı sabah saatleridir. Gündüz saatlerinde metabolizma hızlı çalıştıkça karbonhidrat alımı da sürekli talep edilir. Akşam antrenmandan sonra vücut artık gelişmek için dinlenerek besinleri kaslara taşımak için enerji kullanır ve eksik kalan bir taş varsa, bunu vücuda bildirir. Bunu başka yollara başvurmadan önce size haber vermek için yapar aslında. Kısacası, vücudunuz bir yol bulur, ama en iyi yolu sizden ister öncelikle. Eğer antrenman sonrası bazen karbo isteginiz artıyorsa, ya gün içinde karbo alımınızı eksik tutmuşsunuzdur ya da antrenman şiddetiniz artmış ve ona mukabil olacak karbo değerlerini dengeleyemiyorsunuz demektir.

Yatana kadar belli aralıklarla sürekli biyolojik degeri yüksek olan özellikle yumurta ve whey gibi hem kalorisi düşük hem de çok degerli proteinler içeren besinlerden protein alımı yapmak gerekir. Arada eger karbo açlığı bastırırsa da, uygun miktarda lif miktarı yogun olan karbo kaynaklarından cüzzi miktarlarda alınabilir çünkü ihtiyaç varsa, vücudun alarm sistemi çalışmaya başlar ve size sürekli ertelenen ve kendini tekrarlayan alarm gibi sizi rahatsız etmeye başlar. Su içmeye de özen gösterin, su tüketimi gece saatlerinde alınabilecek karbo oranının aşırıya kaçırılmasını engeller. Kısacası, vücudun verdiği tepkilere önem verin.

Akay, EgedmiR ve dishiwelet bunu beğendi.
  10. metalic_wampire

metalic_wampire Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    yatma saatine bağlı bence.ben sabah 4 ten önce yatmıyorum o yüzden 2 de falan karbo alımı yapıyorum.yatmadan 2-3 saat önce çok aşırı olmamakla birlikte karbo alınabilir

EgedmiR bunu beğendi.
  11. Denis

Denis Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Antalya
    Ne yani gece shift'inde çalışırken 5-6'da kalkıyorum. Kahvaltıdan sonra hiçbir şey yemeyecek miyim? Kesinlik kalkma-yatma saati ile ilgili olduğunu düşünüyorum. Yatmadan 2-3 saat önce yemeyi bırakıyorum.

EgedmiR bunu beğendi.
  12. melankolia_sago

melankolia_sago Yeni Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    Akşam yemeği kesin bir zamanının olduğuna inanmıyorum. Çoğu zaman duyduğunuz “saat 19.00’dan sonra yemek yenmemeli” gibi bir takım sözler duyduğunuzda atıştırmayı geç saatte yapmayı planlarsınız. Geç saatte akşam yemeğini yemek, bir takım sorunların çıkmasına neden olmuştur. Öğle ve akşam yemeği arasında fazla zaman vardır. Çok fazla atıştırma yaparız ya da bir öğünde fazla yemek yemeye meyilli oluruz.
    İnsanların en aktif oldukları zamanda fazla kalori almalarını tavsiye ediyorum. Akşamları çok aktifseniz, geç vakitte yemek, daha büyük bir akşam yemeği önemli olabilir. Bana göre, çok yoğun biriyim; sabah saatlerinde ve öğleden sonra fiziksel olarak en aktif olduğum saatlerdir. Kahvaltım ve öğle yemeğim, benim büyük öğünlerimdir ve akşam yemeğinde daha hafif şeyler yemeyi tercih ederim. Yemek yediğiniz zamana düşkün olmak yerine gününüzün geri kalan zamanına ve yemeklerinize dikkat ediniz.
    Lynn Grieger

Her şeyi uzmanından dinlemek en doğrusu.

EgedmiR bunu beğendi.
  13. VENGEANCE

VENGEANCE Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    Bu kavramın kişiye özgü olduğunu düşünüyorum. Mesela ; Öğlen saat 12:00 ' a kadar uyumuş bir insanın sindirim sisteminin akşam 19:00 ' da yavaşlayacağını söylemek yanlış olur sanırım.

14. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    akşam ssatlerinde ben genelde karboyu keserim. proteinli bir yemek ve bol yeşil salata. baktın açlık bastırıyor. bu seferde bir miktar badem - fındık gibi şeyler yerim. olabildiğince aksam saatlerinde karbodan kacının. ama tabii siz o yada bu nedenle aksam saat 9 da idman atmışsınızdır. o zaman bu dediklerim bir ozellik tasımaz. duruma bağlı hepsi aslında..

15. rapperuzi

rapperuzi Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    ben saat 9 da antremana gidiorm o yüzden mecburen karo alıyorum ve 30 kg verdim bi sorun teşkil etmedi

Sayfayı Paylaş