1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Air SeDaT - Resimler

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve Air SeDaT tarafından 7 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 40 üye.
  1. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Saç yapın hatta atlette hiç bir değişme olmamış :)
    Şaka bir yana Hafif yağlanmış vucudun ve daha sağlıklı bir hale gelmiş göğüsler ve omuz başları kendini göstermiş farklı pozlar verirsen daha iyi görürüz

2. UUtkucaNN

UUtkucaNN Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    paRDON arkadaşlar ben resimleri karıştırmışım :))) hakkaten çok fark etmiş ama flexor hocamında dediği gibi vücudun yağlanmış ve hacim kazanmışsın...

3. derwish

derwish Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    yazıdğı harektleri gostermesi için hocana sor.. eğer hareketi gostermesi için zahmet etmeyip seni salona üye herhangi birisne yonlendiriyorsa salonu deiştir.. vücuduna hiç bakmadan herkes için ezbere program yazyorsa salonu deiştir.. beslenme programı isteyince ne bulursan ye diyorsa salonu deiştir.. bide 30 mtrekare yerde 30 kişi body yapılıyorsa hemmen deiştir... kimsenin ekmeğiyle oynamak istemem ancak yaşın ve fiiziğin çok uygun bu spor için.. yol yakınken doğru yolda ilerlemeni isterim.. sedat seni tanımıyorum ancak avatarındaki salon tanıdık.. dediklerimi bir düşün.. iyi çalışmalar..

4. Air SeDaT

Air SeDaT Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    utkucan, resimin hangisi yeni hangisi eski oldugunu anladıgın için sevindim :)

flexor, hocam ben özellikle zaten o atletle olan bi resmi karşı karşıya getirmek istedim gelişimin yüzeysel olarakda olsa farkettiğini aynı şartlarda görebilmek için :)
    vucud şimdi geçen yıla göre daha yağlı, hacim az da olsa o zamana göre daha fazla var..
    şu an 71.5-72 kiloyum geçtiğimiz sene 68 kiloydum.
    ben geçen sene böyle iyi bir vucudum var sanıyordum, şimdi bakıyorum hiçbişey yokmuş :) ki şimdi aynaya baktıgımda şu an bile hiç bişey göremiyorum üstümde :D
    saçlarda form tutmuş :p
    ayrıca bileklik ve eldivende farklı :):lol:

derwish, sanırım neresi oldugunu biliyor ve orada nasıl çalişildigini biliyorsun ve tamamı ile söylediklerin dogru ;)
    oraya pek uymuyor programa %100 uyarak çalişmiyorum çünkü 3 ayımın öyle gittigini gördüm... forumda daha çok vakit geçirerek bilmediklerim ve yanliş bildiklerimi gidererek fazlasını kendime katmaya çalişiyorum..
    çünkü bu spor dışardan bakıldıgı gibi hadi kaldırda görelim
    adam basa basa şişmiş gibi kulakdan dolma saçma sapan sözlerden ibaret değil,
    karmaşık bir o kadarda zor olması daha çok cezbediyor bu işi.;)

www.bodyforumtr.com 'da bu işi iyi bilenlere danışarak bişeyler yapmanın daha etkili olacagına inanıyorum

saygılar

5. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Sedat bence yapın bu işe uygun ama yaklaşık bir sene içerisinde, hafif bile olsa yağlanarak 3.5-4 kg. alman çok parlak bir tablo değil.
    Gözle görülür (çok az bile olsa) yağlanman en azından 2 yağ kilosu almanı gerektiriyor, o zaman 1-2 kg. kas yapmışsın bir sene içerisinde.
    Nerede hata yapıyor olabilirsin?
    Bence hareketleri azaltıp daha ağır kilolar kullanmaya odaklan.
    Ne kadar çok hareket, kilo arttırmak o kadar zor benim felsefem.
    Göğüste 2-3 hareket gir ama ağır gir.
    Kol, sırt hep aynı şekilde.
    Çok basit bir mantık var, her kas için 3-5 hareket yapıp kilo arttırmayacağına, sadece bir hareket yapıp o hareketlerde kilonu 2-3 kat arttırsan neler olacağını hayal etmeni isterim.

Eski büyük şampiyonlar da dediğim gibi az hareketle ama cidden kendilerini zorlayarak çalışırlarmış.
    Kütle olmadan neyi şekillendireceğiz, ve daha önemlisi, kas şeklin zaten güzel, genetik olduktan sonra Strongman'lerin bile çok şekilli kasları olduğunu gördüm, mesela efsane Bill Kazmaier vardır, adamdaki göğüs ve kol inanılmaz güzel, kütle olduğu için doğal şekliyle birleşince görüntü süper olmuş.
    Kütle olmadan şekil olsa ne olacak sorarım sana?!

6. Air SeDaT

Air SeDaT Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Karasan, hocam ben zaten son 1 yıldır aralıklarla gidiyordum bi salona ve açıkçası nasıl çalışacağım hakkında pek bilgim yoktu son 5 ayda konu başlığındaki gibi sıkı çalışmaya başladım ve bu kilo alma süreci o zaman başladı o zamanda en fazla 69 kiloydum heralde... biliyorum 1 yıl için bu kadar kilo alımı az yem yag hem kas kütlesi olarak ama dediğim gibi 1 yılın yarısı kadar bi zaman sıkı çalışma oldu..
    bende ağır kilo girerek zaten büyümeye çalışıyorum ve hocanın verdigi programdaki hareket ve sayıları kendimce uyarlarak hareket tekrar sayılarını değiştirip dağa ağır kilolardan başlayıp daha ağır kilolarda bitirmeye başladım idmanlarımı. zaten şekillendirecek bişey yok önce büyümek gerekiyor biliyorum, o yüzden az kaldırıyorum ama ağır kaldırıyorum ;)

7. Air SeDaT

Air SeDaT Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Merhabalar tekrar..
    yaz bitimiyle tekrar çalışmaya basladım ve baya bi kayıp vermişim kendi kiloma nazaran, 73 kilodan 70lere geriledim ve su an 72.5 kg geliyorum.. güçle ilgili pek problemim yok gibi en azından kür yapmadıgım anlamda.. bench pressde max yardımlı 100 kg girebiliyorum.. gecen bahardan bu zamana dek şu an için pek bi farklılık olmadı ama ekledigim foto yaz ayında parçalanmiş iken çekildi ve define bi şekilde kendi görüşümce iyiydi kiloma ve boyuma endeksle 181cm 72.5-73 kg..
    sizlerinde yorumunu almak istiyorum.. alt gögüsler biraz küt kaldı ve sanırım sebebide agırlıkla dips yapmamamdı.. sürekli presse verdm ve sürekli büyüme amaclydm o yüzden hiç kesik durmuyorlar..
    su an itibaryle 33 kol 110 gögüs 77 miğde ölçülerindeyim miğdeyi asla bozmak istemiyorum yani görüntüsünün bozulmasını ve asırı yaglanmasını..
    Şu an kendime koydugum hedefde 40 cm kol ve 120 cm gögüs.. gögüslerden yana bi sıkıntım yok press dahilinde sürekli büyüdüklerini gözlemledim... sorun bnm kollarımda, özellkle bicepslerin belkide resimlerden gördügünz gibi bariz problemli bu bnm cahilligimden olmustu ve cezasını çekiyorum çekicemde.. bu açiği kapamak .. kısa bicepsi uzatmak ve büyütmek için oldukca forumdan yararlanmaya çalişiyorum araştirip bilgi edinmeye çalişiyorum... gelişime dair ilgili yorumlarını bekliyorum sayın hocalarım.. ki mesajımdada eksliklik varsa bunuda belirtmenizi rica ediyorum eksik olarak belirttigim brşey varsa...
    bicepsi ise şu şekilde çalişiyorum

yüksek kilolarla;barbell curl z bar 10 8 6 6
    scot cablo curl 10 8 6 6 + son bicepsi vurmak için 5 6 cm yukarı kaldırıs
    dumbel curl 8 6 4-6

resimde burda [​IMG]

8. Crespo

Crespo Yeni Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci

MUZ Kolaymı sindiriliyo dedin :)

9. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    karşında kilo almaya çalışan birisi var, dolaısıyla bu insanın enerji seviyesi daha yüksek..bir insan bu spora, ya yağ yakımı amaçlı, ya da kas inşa etmek için başlar..yag yakmaya çalışan bir insanın , vücuttaki yağı enerjiye cevirmesi için katalizöre ihtiyacı vardır ve yag yakmaya çalışan birisi antrenmandaki enerjisinin büyük bir kısmını yag yakımını hızlandırarak, yagdan alacagı için, muz tüketmesine cok gerek kalmayacaktır..çünkü o insanın antrenman stratejisi farklıdır, ama yine de 1 muz her halükarda tüketilebilir, amaç ne olursa olsun ben bu yönde düşünüyorum,bunu sadece kişinin durumunun daha iyi açıklanması için yazdım..

nitekim, kilo almaya çalışan ve kas inşası ile uğraşan birisi, daha hızlı yağ yakımı gerçekleştirecegi için, 15-20 dk da vücuttaki glikoz seviyesini yükseltmek için bunu tüketebilir..yalnızca muz olarak düşünmek dogru değil, elma veya şeftali de olabilir..peki o zaman değişen ne?..bunlar glisemik endeksi düşük yiyecekeler değiller, kompelks karbolar gibi..bu yüzden daha kolay sindirilip kana karışırlar..

bunların dışında antrenmandan 2-3 saat önce en son öğününü almış birisi, antrenman zamanı yaklaşınca yiyecegi 1muz, çoğunluğu kas glikojenlerinde depo edilmiş ekstra glikoz şeklinde olacaktır, bu da size kortizolün düşmesi ve enerji seviyenizin yükselmesi anlamına gelmektedir..

eger 3 muz yemeli deseydim, minimum 1 saat gibi bir süre beklenmeliydi, ama orta boy bir muz için 15-20 dk idealdir..üstelik, bu kişi hacimlenmeye çalışıyorsa, sindirim o insan için cok daha kolay olacaktır...

ayırca, kaynak istersen şu siteye göz gezdirebilirsin, burada 15 dk nın uygun oldugundan bahsediliyor..

http://www.betternutrition.com/document/666

Son düzenleme: 8 Aralık 2008
  10. Air SeDaT

Air SeDaT Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Uzun süredir devam ettiğim için ki 6 ay oldu 10 günlük bi ara verdim ve 2 gün sonra sona eriyor
    İş stresinden olsa gerek beslenmem çok bozuldu tam tartıda 80.0'i görmeye az kalmişken 79.0 dan 77'lere düştüm.. gerçekten moralim çok bozuldu ve 10 tekrar yaptıgım kiloları 6 tekrar zorlanır oldum, eklemlerimde oldukca yogun agrılar başladı 6 ay önce geri döndüğümde yaklaşık 71 kiloydum 74'e kadar çok hızlı çıkmıştım eski formumu 2 aya yakın bi sürede yakalamıştım.. biceps sorunu hala sürmekde ve bu durum çok canımı sıkıyor 20liklerle 8 tekrar hammer giriyorum ve bu kol ölçüsü.. diyebilirsinizki çok agir kaldırınca mi oluyor? hayır olmuyor ama girilen kilolalar ölçüyle çok çok zıt :(
    şimdi soğuk ölçüler ise yaklaşık olarak şöyle
    kol 36.5
    ön kol 36
    gögüs 115
    bel 80

Fotoğraf mart ayında çekildi 78 Kg

11. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    sedat sen zaten kısa sürede olayı çözen bir arkadaşımızsın.şu andaki vucudun ise spor konusunda bence avantajlı durumda.eskisinden daha fazlasını daha kısa sürede yapacağından eminim.yeterki kafanı rahat tutup beslenmeni ve dinlenmeni oturt.

12. cglrbkts

cglrbkts Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    sedat geçekten baştan sona okudum iyi bir gelişim.... gözle baya görilir özellikle kol ilk resimde düm düz çıkıyodu şimdi ise biceps in oldugu yer dahada belirgin olmuş :D
    kilo alımıyla ilgili sıkıntın var galiba... şöyle söyliyim yusuf yılmaz dünya 9.cusu olan hocamıza biz arkadaşımızla beraber bir soru sormuştuk kiloyla ilgili dediki karın kasını çalışmayın kilo lmak istiyosanız haftada 1 kere girin demişti.. çünkü karın kası mideyi küçültüyomuş.... bende kilo alamıyodum şimdi haftada 1 kere giriyorum mekiğe 1,81 boyda 84 kiloyum..... tabiki buradaki hocalarımız bizden daha iyi bilirler ama ben genede bildigim bir bilgiyi seninle paylaşmak istedim. başarılarının devamını diliyorum

13. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Bu videoları izlememiştim. Anlattıklarımı da onunla bilek güreşi yapmış olan bir abinin ağzından aktardım. Hayran olunacak ve işinin ehli bir sporcu. Türk kimliğiyle ulusları arenada dünya ve avrupa şampiyonlukları var. Çok ilginçtir ki yeteri kadar tanınmıyor. Bu spora gerekli destek verilmiyor, itina gösterilmiyor.

14. Air SeDaT

Air SeDaT Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Sağol guardbody hocam.. 2 günlük bi izinim kaldı pazartesi inşallah başlıyorum ve geçen haftalardan daha fazla azimli olmak şartıyla uzun süre yogun çalişma bi isteksizlik yaratmıştı.. şimdi hocamla konustugumuza göre çift bölge çalişicam ama biceps sorunu yüzünden bicepsi bi gün tek bölge olarak çaliştircam. umarım geçtigimiz aylardaki gibi iştahli yerim çünkü yaza çok az kaldı haziran gelmeden parçalamak istiyorum bu seneki hedefim 80 kiloydu :)

cglrbkts, eyvallah yorumun için teşekkür ederim bana hç fark yok gibi geliyor ama süreç uzun oldugundan sonunda bi farklılık görünüyor gibi :)
    bende migdeyi nerdeyse hiç girmiyorum... kilo almak istedigim için.. ama belim 2 3 cm kalinlaştı ve biraz yaglandı 1.5 aya kadr sıkı migde çalişmaya başlicam su an haftada bir migde çalişiyorum ağirlikla olarak, ben pek mekik çekmeyi sevmemde :)
    ağirlikla daha belirgin çikacagını sanıyorum bide beslenmeyi düzene sokarsam eger ki su an baya kilo kayıbı oldu 80 kiloya cıktıkdan sonra haftada minimum 2 kere migde çalişmaya başlicam yani kafamdaki bu ama ne olur ilerde bilemem :)
    paylaşimin için teşekkürler..

Son düzenleyen: Moderatör: 11 Nisan 2009
  15. makineci

makineci Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    gerçekten çok ilginç, girdiğin kilolarla görünüşünün hiç ilgisi yok. örneğin bastığın kiloları hiç söylememiş olsan ben hammer'da en fazla 10, bench'de de en fazla 70-80'le girer o vücut derdim ama helal olsun 8 senedir basket oynaman sana baya bir artı güç sağlamış.thums:

16. Air SeDaT

Air SeDaT Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Eyvallah makineci yorumun için sağol evet haklı olabilirsin aslında basket bi kuvvet artışı sağlamış olabilir :) ama bende makine yüksek ögretim bitirdim yani belli bi süre kuvvet gerektiren işlerde çaliştim diyebilirim :)
    ben hala naturelim başladıgımdan beri hiç bi küre girmedim, şu an hocam deca girebiliriz diyor ama bicepsden vurmamız gerektigini söylüyor benm biceps problemim için ki bende aşırı korkuyoryum bundan.. çaliştigim bastıgım kilolaların artıcagına inanıyorum ama zaten bünyeme göre ağır çalişiyorum bnm boyum ve kilomda bnm kadar agır antreman atan görmedim en azından bizim gibi amator arkadaslar için... prolara deginmiyorum ama :)
    sanırım su an idmanı bozmadan yapılması gereken yemek ve beklemek... ;)

17. Kan Mevsimi

Kan Mevsimi Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Isparta
    Bana düşmez ama teşekkür butonunu kullanalım lütfen.

Kolay gelsin, disiplinli bir vücut goruyorum.

18. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Kemik yapinin ince olmasini, avantaja cevirmissin. Bicepslerden her ne kadar memnun olmasan da eski halinle kiyaslarsak, bicepsler cok yol katetmis. Anladigim kadari ile hammer curle agirlik veriyorsun, bence peak icin de yavas yavas calismalara basla. Bir de agirliklarin arttirimini yavas yavas yapmakta fayda var. Kas sistemin direci kazansa dahi eklemlerin ve kemiklerin de dirence alismasi icin biraz zaman taniman lazim. Kilo almayi dert etme, artik yaz yaklasiyor, bence yaza kadar az biraz hacimlenip asil bulki onumuzdeki sonbahar ve kisa birak.

Air SeDaT bunu beğendi.
  19. derwish

derwish Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    sonunda doğru bi salon bulmuşsun kendine.. yüce insan nihat hocaya selamlar..

20. Air SeDaT

Air SeDaT Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    haha.. :D
    Eyvallah derwish aleyküm selam buralardaysan eğer yazmanı isterdim eğer salona gidip geliyorsan görüşelim.. kolay gelsin ;) :lol:

Sayfayı Paylaş