Ailem protein tozu almama izin vermiyor

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve can_man tarafından 29 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. can_man

can_man Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Merhaba arkadaslar vg baslayali 2.5 ay kadar oldu kasimda 17 yasima girecegim protein tozlarinin kas yapimi icin cok faydali oldugunu duydun ancak bir o kadar da kotuleyen var kotuleyenler yuzunden ailem protein tozu almama izin vermiyor.Protein tozunun yapay oldugunu ve kanserojen oldugunu soyluyolar.Siz ne dusunuyorsunuz sizce ne yapmaliyim ayrica protein tozu boy uzatir mi ? Birde aminoasitle protein tozunun farki nedir ?

2. CagatayGirgin

CagatayGirgin Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    izmir
    Şöyle söyliyim protein tozlarının içinde kimyasal bi çok madde var fakat şu zamana kadar protein tozları yüzünden hasta olan kimse duymadım zararı mutlaka var sonuçta kimyasal ama zararını gören hiç duymadım hocam 20 yıldır kullanıyor aynı soruyu ona sorduğumda 20 yıldır kullanıyorum ne ölen duydum ne hasta olan bendede bi sıkıntı yok dedi haklıda bence :)

3. shumi-206

shumi-206 Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    satış temsilcisi
    Yer:
    İstanbul
    Protein tozu kimyasalsa senin kasaptan aldığın tavuk göğüsüde kimyasal yapmayın arkadaşlar

4. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    İzin vermiyorlarsa ikna etmeye çalış, yine izin vermezlerse almazsın olur biter. mutlaka kullanılacak diye birşey de yok. biraz daha fazla et yersin açığı kapatırsın.

5. wixxx

wixxx Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    Protein tozuna genel olarak karşıyım yanlış anlaşılmasın suplementlere değil protein tozuna. Tavuk göğsü var kilosu 8-9 lira lor var kıyma var yumurta var neyimize yetmiyor eğer gerçekten 80-90 kiloluk kas kütlesine sahipsen hadi eyv fotoğraftaki sensen günlük 100-120 gram arası protein işini görür hiç canını sıkma protein tozu diye evdekilerlede kötü olma

can_man bunu beğendi.
  6. CagatayGirgin

CagatayGirgin Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    izmir
    shumi-206 protein tozunda yapay hiç bişey yoktur mu diyosun kimyasal hiç bişey içermez mi diyosun yani :D

7. Sivasli58

Sivasli58 Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    28
    6 ayı geçtikten sonra kullanmanı öneririm. Nesquik al bi tane içini boşalt protein tozunu doldur içine ailene de bari ona izin vermiyorsunuz bunu içeyim de tatlı bi yalan olmuş olur :) daha önce birinden duymuştum böyle yaptığını. :)

8. shumi-206

shumi-206 Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    satış temsilcisi
    Yer:
    İstanbul
    tabiki var ama emin ol senin kasaptan aldığın tavukta daha fazlası var 45 günde bir tavuk çevirme haline geliyorsa sence bu işte bir terslik yokmu protein tozunda ne var en fazla aspartam içerir yani yapay tatlandırıcı renklendirici geri kalanı bildiğin peyniraltı suyu ama tavuğun 45 günde yumurtadan çıkıp koca tavuk haline gelmesi hormonsuz olamaz artı şurdanda anlayabilirsiniz aldığımız tavukların yüzde doksanı kokuyor hani derlerya ne yersen o kadar gelişirsin ne yersende aynı onun gibi kukuyorsun bu benim ter kokumama bile etki ediyor bir ara tavuktan sıkılmıştım naget yemeğe başlamıştım vede ter kokum inanılmaz değişmişti aynı şey tavuk içinde geçerli hayvana artık nasıl bir beslenme vede ilaç veriyorlarsa oda aynı pis kokuyor istanbulda bir çok yerde piliç çevirme 6 tl bizim burda bir yer var orda 9 tl vede 6 tl lilk olan tavuğu sekize katlar dörtle çarpar koku tat vede et fazlalığı tazeliği bakımından benim burda anlatmak istediğim protein tozu zararlıda yediğimiz tavuklar çokmu masum

9. can_man

can_man Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Haklısın ailemde öyle diyor zaten ben gelişemeyeceğimden korktum resimdeki benim 3 ay önceki spora başlamadanki halim.Kilom başına 2.5 gram almam için aşırı protein tüketmem gerekiyo.81 kiloyum ondan bi panik var bende suplement nedir cok kısa bi bilgi alırsam çok mutlu olurum:)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:34 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 23:08 ----------

Hepinize çok teşekkür ederim arkadaşlar bende kararsızım almakla almamak arasında

10. Umut74

Umut74 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Annen sana güzel ve protein ağırlıklı yemekler yapsın, sen de protein tozu kullanma. Mis gibi işte. Protein tozunun karaciğer ve böbrekleri yorma ihtimali olduğunu ben de düşünüyorum. Ayrıca mucize falan da yaratmıyor protein tozları. Hiç kafana takma. Ailen bilinçli insanlarmış.

can_man bunu beğendi.
  11. wixxx

wixxx Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    Bütün ek besinler noxdur creatindir aminodur. 2.5 gram protein ne demektir aman diyim. Konuyu farklı yerlere sürüklemek istemem ama 2.5 gram protein sadice fazladan vücüdunu yorar

can_man bunu beğendi.
  12. Body06

Body06 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Merhabalar,

Protein tozları başta olmak üzere genel olarak ek besinler ilk 6 ay öncesinde önerilmiyor.
    Bunun nedeni zaten daha ilk defa spora başlayacağın için kas kütlen çok fazla değil.
    Hal böyle olunca başlarda doğal beslenme ile protein açığını rahatlıkla kapatabilirsin.
    Bunun içinde 2-2.5 gr protein almana gerek yok.
    İlk başladığın andan itibaren kilo başına 1-1.5 gram protein alman senin için yeterli olacaktır.
    Spora devam ettikçe ve antrenmanlarında güç artışı ile birlikte daha yoğun geçmeye başlayınca protein miktarını yavaş yavaş artırabilirsin.
    6. aydan sonra da eğer doğal yollarla protein açığını kapatamayacağını düşünüyorsan protein tozunu kullanabilirsin.
    Ki ailenin yanında protein ihtiyacını karşılaman senin için zor olmasa gerek.
    Ha kullanmak istiyorum diyorsan da ailene protein tozunun yararlarını, zararlarını dürüstçe anlat. Bunun için bu konu hakkında araştırmalar yap, forumu incele, bilgi sahibi ol.
    Emin ol ailene protein tozunun öyle korktukları gibi zararlı olmadığını, bazı zamanlarda pratikliğinin verdiği avantajları tatlı bir dille anlatırsan almana izin vereceklerdir.
    Ama dediğim gibi doğal beslenme ile gidebildiğin yere kadar gitmeni öneririm.
    Unutma ek besinler asla tavuğun, yumurtanın, süt ve süt ürünlerinin, sebze ve meyvenin, kırmızı etin yerini dolduramaz.
    Sadece protein ihtiyacını karşılayamacak olduğun durumlarda kullanmanın sana faydası olacağını aklından çıkarmamanı tavsiye ederim.

Bir de yanılmıyorsam bu konu forumda daha önce tartışılmıştı.
    İstersen araştırabilirsin...

İyi günler,

can_man bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş