Aile ortamında yaşarken VG yapmak

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve CURL tarafından 22 Ağustos 2006 başlatılmıştır.

Ailenizin yaptığınız spora yaklaşımı nasıl?

1. Gurur duyuyor ve destekliyorlar?

31,2%
  2. Kaba dayı sporu olarak görüyorlar ve kızıyorlar

2,7%
  3. Salona gitmeme sesleri çıkmıyor ancak sürekli mutfakta olmam kızdırıyor

7,7%
  4. Bitmek tükenmek bilmeyen protein ihtiyacımdan şikayetçiler

26,7%
  5. VG'yi spor olarak görmüyorlar ve başka bir spor yapmamı istiyorlar

12,2%
  6. Sadece spora odaklanmamı sinir bozucu buluyorlar

15,4%
  7. Çok kilo aldığımı ve zayıflamam gerektiğini savunuyorlar

4,1%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 29 üye.
  1. escalade

escalade Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    bu konuda çok fazla sıkıntı çeken insanların oldgunu bılıyorum ama ınsan dusununce ustesınden gelıyor yanı bu sıkıntılar genelde vg yenı basladıgımız sıralarda oldu olum gıtme bak ırı yarı olursun olum bu tozlar haplar ne oldugu bellı degıl kanser olursun:)töbe töbe ama onlarda öle gormus yetısmıs ınsanlar her gun haberlerde x ılacından ölen 18 yasındakı gencın dramına ortak oluyor halbuki bilse o cocuk kanser ılacından dikmiş nalları yıllarca yumartayı bır taneden fazla yemeyın ölursunuz dedıler sımdı bunun tam tersını savunuyolar.yenı baslayan arkadasların bu tıp sıkıntıları cekmesı cok normal ama bakın gorun bıraz ılerledıkce ınsanların bakısıda degısıyo hee hala bazıları lan ayı gıbı oldun olum yeter artık dıyo ama bunlara pek aldırıs etmemek lazım kımılerıde ne kadar guzel vucut yapmıs tam sporcu dıyo ısın bu kısmını dusunmek ınsana tabırı caizse gaz verıo sızde işe iyi yonden bakın herkese saglıklı antrenmanlar

2. rekliox

rekliox Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    dr
    Yer:
    adana
    hergün tavuk- balık- kırmızı et istememden evde yapılan yemekler az bazen hiç yemememden şikayetçiler ama sigara kullansam arkadaşlarla içmeye gitsem daha mı iyi diyerek damardan girince seve seve yapıyorlar yemekleri :D

loveofbody, muho444 ve enya bunu beğendi.
  3. simitci88

simitci88 Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    bana bu yasta yapma derslerine onem ver diyolar bi yandanda haklilar ama bende bakin genc yasimda sigaraya alkole yonlenicegime bb ye yonlendim kiymetimi bilin diyorum ozaman bisey diyemiyolar :D

4. loveofbody

loveofbody Yeni Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlarımın dedikleri :

oğlum bu ne göğüs kadın göğsü gibi olmuş...cevap : çünkü birtek gerçek erkeklerde olur.... :D

kanka bende senle gelsem kaç güne böyle olurum ?....cevap : sen gel 1 ayda adam olursun :D

oğlum hayvan gibi olmuşsun çok abartma :).....cevap : sadece bir erkekten daha fazlasıyım :D

hele bi sıksana len üff anasını satayım ne yedin sen :D :D

ben başlasam 3 aya seni geçerim :D....cevap tabi olm sende o yetenek var :D ( 70 tl ödedi ve 4 antrenmana geldi 1 ayda :D :D....195 boyun 105 kiloydu...10 kg bench press yapardı rahmetli :D :D )

abi kavga olursa seni çağıracam :D

ailemin dedikleri :

babam : oğlum vücudunu geliştirme beynini geliştir :D....cevap : baba sen niye devlet memurusun git nasada çalış o zaman :D :D

babam : ben şimdi şuraya bi asılsam 10 tane rahat çekerim....asıldı ve 3 te bıraktı :D :D sonra ben bi asıldım 20 tane maksimum çektim ( kendi rekorum )

annem : geçen yıl oğlum çok iğrenç oldun bak evde kalacan...bu yıl hey maşallah aslan oğlum....:D :D

annem : bir arada babama şöyle dedi senin sülalende varmı böyle delikenlı :D :D

annem : gördünmü abdullahı (halamın oğlu) kolları senin bileklerin kadar :D

annem : oğlum yeter yumurta yedin yumurtlayacan yakında :D

akraba ve yakın çevrenin söyledikleri :

+ bırakırsan sarkar

+ çok abartma böyle iyi

+ ne kullandın ???

+ onlar lifmi öyle ??? (yengem) kolumu sıkarken oluşan yumurta :D :D

+ bunuda ye bunuda içinde protein var :D (amcam)

+ sen ne yapıyosun aynı sumocu gibi olmuşsun (amcamın kızı )

+ seksi çocuk

+ öküzzzzzz

+ camışşşşş

+ ayıııııııııı

gördüğünüz gibi takdir eden çok az..........eleştiren çok.......kıskana çok fazla :D :D pompalamaya devam :D

Ocensers, torifonta ve sultanmehmed bunu beğendi.
  5. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    ben ala aılemle yasıyorum ve bundan cok memnunum cunku ne kadar eskı ınsanlar olsalar dahı yenılıklere acıklar ve cok anlayıslılar

annemde babmda spora ılk basladıgımda bır sey demedıler ama ıs proteın tozuna gelınce baya bır kızdılar babam bıgun spor salonuma geldı hocayla konusmak ıcın ozmanda lıse 2 ye gıdıorum . hocamda cok efendı cok kıbar bırı babama durumu herseyı doal oldukalrını vucuda zarar vermedıkelrını anlatmıs babmda tamam deyıp kullanmama ızın verdı

sporda 6 ayımdı artık kılomun 2 katı proteın alıordum falan babam yıne basladı kızmaya ıste o kadar sut ıcılırmı yok et cok yeme zararlı falan ( kılom 80 dı gunde 160gr alıordum proten ) neyse aldı benıde goturdu akrabamız olan bır dahılıye uzmanına adama anlattı kı o adamda oldukca bılıgı ve arastırmacı bırıymıs ben daha sımdı anladım bunu . babama proteının okadrda zararlı olmadıgını aslında vucut ıcın yuksek proteın dıyetının bazı yararları oldugunu bıle anlattı ama cok su ıcmemı tembıh ettı . babam yıne rahatladı ve artık gunde 200gr proteın ıcın 1kg tavuk yememe bıle kızmadı

sonra aradan uzun bır zman gectı kı ben ılk kurumu 6.ayımda yapmıstım ama tum steroıdlerı spor salonundakı kendı dolabımda saklamıstım :) neyse tabı aradan 6 ay daha gectı oldum ben 1 yıllık sporcu :) yıne kur yapıcam tabı :) aldım ılacları eve getırdım ( prımo+test p+ oxandroln ) ama atbı kuru 16 haftalık dusunuyorum o yuzdende baya bır ılac vardı cantamda slında ne yalan solım koca canta full ılac doluydu :) cunku 96 prımo + 112 tek vurum test p + 1000 teblete yakın oxandrolon vardı ( baya saglam kurdu ne yalan solım bayada ıyı sonuc almıstım ) neyse babam da dur su cocogun esyalrı cantasında kalmıs cıkarımde kırlıye atım demıs kı amanın oda ne tum canta ılac dolu agzına kadar . neyse sabh bı kaltım oda ne mutfaktakı masa butun benım ılaclar ozenle sıralanmıs :) babam geldı ben ama odum koptu dedım azarı yıcez sımdı annemde yanında annem basladı solenmeye olce bılmem ne babam dur hanım dedı bız yalnız konuscaz . annem cıktı mutfaktan babm kapıyı kapttı yuzume baktı ve ınanılmaz hala unutamdıgım bır sey soledı : herseyı almısında salak battıkon alamamısın enfeksıyon kapmayamı meraklısın :) ( babam lısede ve unıversıtede boks yapmıs lıseyı makedonyada okumus oldukca ıı bır boksormus lısede o zman yugoslavyada lıseler arası 3 yıl ustu uste sampıyon olmus ama turkıyeye gelınce amator deva ettırmıs ) ben o gun ogrendım kı benım babam tum lıse hayatı boyunca hatta unıversıtede amator zevkıne boks yaprken bıle hep steroıd kullnmıs ole kı 15 yasından 26 yasına kadar ben kur kestıgımı pct yaptıgımı hatrlamam dıcek kadarda garıp bır kur gecmısı var :)

gecende bana geldı tabı artık vejetaryen oldugumu bılıyor benden bıtkısel proteınlerı nasıl tamamladıgım hakkında bılgı alıyor :)

annemı hıc anlatmadım cunku o dunyanın en analyıslı vucutcu annesı galıba o bana hep destek oldu sadece steroıd harıc :)

dedıgım gıbı benım durum bu :) tabı bazen garıp tepkılerıde olmuyor degıl ama genelde bu sekılde :)

torifonta, sultanmehmed ve occaner bunu beğendi.
  6. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Babam : doğal beslen biraz bırak şu mamaları :D

Annem : bıkmadın mı tavuktan yumurtadan :D

Yakın Arkadaş : yaşlanınca görürsün sarkacak :D :D (hadi leeenn)

Özenti Arkadaş : ben ne kadarda böyle olurum (sen gel hemen olursun :D )

Uzun zaman sonra beni gören teyze : Görmeyeli bayağı kas yapmışssın :D

Yaklaşık 600 tl yi creatine , glutamine,ultimate iso 93, twinlab whey, beta alanine , hardline carbopure vereceğimi duyan anne, parayı harcama araba için biriktiririz :D ( bu da Kibar Feyzo da anasının dediği "öküz alırık o parayaaa" demesi gibi birşey ) :D :D

Yine Anne :Sen nereden sardın bu spora :D
    Cevap : Bana emeğimin karşılığını başka hiçbir şey bu kadar vermedi , asla bana yüz çevirmedi bu spor (bizim oğlan kafayı yemiş bakışı :D :D )

Aile çok önemli tabi ki , eğer destek olmasalardı yine devam ederdim ama bu kadar kolay olmazdı ;) Hepsinden ALLAH razı olsun :) :)

Danny Boy bunu beğendi.
  7. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    babam : biraz da boya gitseydin (1.75 olan boyum ile ilgili)
    babam : steroid vurulmayacan mı?
    babam : manyağa bak benim deri ceketime sulanıyor (kendisi allah vergisi kalıplı olduğundan, ben de ona anca vg&boks vasıtası ile yetiştiğimden çok makara yapıyor tabi :D)
    annem : eve inek alalım bari...
    kardeşim : çocuğunu sen emzirirsin artık (şahsen favorimdir :D)

8. ozan119

ozan119 Yeni Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    abi spora kızmıyolar destek veriyolar ama para harcamaya gelince uğraştırıyorlar gerçekten:(

9. Pulbiber072

Pulbiber072 Üye

Beğenileri:
    501
    Ödül Puanları:
    103
    Hiçbi Şık Uymadı Yaw:) En Yakın "Gurur Duyuyor Ve Destekliyorlar" Seçeneği geldi Ama Oda Değil :) Kendi Halime Bırakmışlar :)

10. YandımAli

YandımAli Üye

Beğenileri:
    615
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Bilişim Teknolojileri ve Programlama
    -Yeni başlayanlar için ''Sen 10 yıl gitsen nolucak'' = Kimse anasının karnından 45cm kolla doğmuyo
    -Öküze bak şişirme lan basıyolar ilacı şişiyolar = İğneyi batır bakim inicek mi? :)
    -Ne zamandır gidiyon böylemi oldun = Sende başla benden iyi ol.

11. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Neredeyse 4 yıldır aralıksız yapıyorum ve saolsunlar salon parasını falan verirler. Annem arada bir kızıp o protein tozlarından falan içersen hakkımı helal etmem der sonra geçer:) Birde hemen bir doktor tanıdık falan varsa onların yanında protein tozları çok zararlı dimi? diye düzenli olarak soru sorar.

Babam ise çok anlayışlı bu konuda. Tabii düzenli olarak baba bu dna lar için saol sayende devasa gibi oldum diyip gaza getiriyorum:) O da lisede güreşe başlayınca üniversitede falan çok sağlam bacak çalışırmış. Hatta arada bir anlatır eskiden bunların salonda bulgar bir hoca varmış, babamın quadricepslerine bunları nasıl yaptın senin tabelaya resmini koyalım demiş. Tabii babam bu sayede ücretsiz zamanında salona gitmiş:)

Kuzenlerimden erkek olanları bende başlayacağım tarzı hevesliler ama daha doğru düzgün yapanını görmedim. Kuzenlerin kız olanları ise kimisi çok şiştin kimisi maşallah diyor:)

Teyze ve amcalardan hiçbiri şimdiye kadar bu çok zararlı falan diye çok diretmedi, söyleyene bilimsel olarak açıkladım tatlıya bağlandı:)

Arkadaşlardan ise her türlü sözü duyuyorum, kimisi beraber salona gidelim derken kimisi çok iğrenç olmuşsun diyorlar ama olsun. Bende onlara yağlı ve göbekli mi olmalıydım diyorum.

Bunlar dışında şu an erasmus ile almanyadayım ve yurtta kalıyorum. Burdaki arkadaşlar disiplinime ve yaptığım spora hayranlık duyuyorlar. Gittiğim spor salonunda benimle antreman yapmak için salona geliş saatini değiştirenler var. Hayat gayet güzel :))

yeniyim, demir00 ve sultanmehmed bunu beğendi.
  12. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    biraz alakasız bir soru olacak draft ama salonun nasıl? kaliteli mi? yeterli imkanlar mevcut mu? bir de sonuçta başka ülkedesin orada ki insanların bu spora bakış açısı buraya göre farklılıklar gösteriyor mu?

13. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    R10 gittiğim salon gayet güzel, komple bir bina. Dumbell olarak 60kg ye kadar var:) Rowing için iyi oluyor:) Bunlar dışında herşeyi güzel, sıkı idmana devam.
    İnsanına gelince spora saygı sonsuz. Hava 0 derece iken sabahın 6 sında insanlar kalkıp ormana koşuya gidiyorlar. 80-90 yaşında insanların koştuğunu spor yaptığını kendi gözlerimle gördüm. Ayrıca avrupa ülkelerinin kızları bizim ülkenin kızları gibi kasları çirkin bulmuyorlar. Hatta bir gece partiye giderken ki o zaman hava 15 derece falan tişörtle yürüyorum, 2 alman kız gelip kollarımı ve göğsümü iyice taciz etmişlerdi:D spora saygı sonsuz :D

rockybalboa7 bunu beğendi.
  14. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Biran önce türkiye deki kızlara spor kültürünü aşılamamız lazım :) yoksa hamallık yaptğımızla kalacaz.

15. ChevChelios

ChevChelios Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    bu yazıyı okudukdan sonra sporu asla bırakmam .d en ykn zamanda almanyaya gidicem ^^

16. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73
    Bitmek tükenmek bilmeyen protein ihtiyacımdan bazen şikayetçiler

17. kickboxxx

kickboxxx Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    aileden gelen bi spor olduğu için (kicboks) bişey demiyorlar aksine destek çıkıyorlar:D

18. voltaj

voltaj Üye

Beğenileri:
    258
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara
    vailede ve hanım karşı çıkıyo neden anlamadım. ulen 13 sene profesyonel muay thai yaptım kaç kere dişlik yuttum bir yerlerim kırıldı bişe demedilir vg yapınca vıdı vıdı ediyorlar :) hatta valide gçen gün gögüslerin 15 yaşındaki kızın göğüslerinden büyük dedi yarıldım gülmekten

Son düzenleme: 11 Ocak 2012
  19. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    aile ortamındada vg sporu yapmış biri olarak eskiden odamda tam odaklanmışım spor yaparken odaya girip ne yapıyorsun demeleri ile dikkatimi bozmaları o zaman okulda vardı tabi sürekli ders çalış demeleri spor hayatımı kurtarmazmış ne kadar moralimi yerine getiriyor desemde inanmamaları yemek konusu ayrı bi derti zaten yok evde ne pişse onu yemeliymişim yok sen spor yapıyorsun diye hergün et tavuk mu alacağız ailesi ile birlikte yaşayıp bu sporu başarıyla dertsiz tasasız yapan arkadaş varsa helal olsun diyorum

20. loveofbody

loveofbody Yeni Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    dün gece 4 tane 10 kg lık plaka sipariş edecektim 160 tl toplam tutar babam sinirlendi vay efendim işin gücün gösteriş sen neyin peşindesin vs vs. şeyler söyledi moralimi alt üst etti...

Sayfayı Paylaş