Aile ortamında yaşarken VG yapmak

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve CURL tarafından 22 Ağustos 2006 başlatılmıştır.

Ailenizin yaptığınız spora yaklaşımı nasıl?

1. Gurur duyuyor ve destekliyorlar?

31,2%
  2. Kaba dayı sporu olarak görüyorlar ve kızıyorlar

2,7%
  3. Salona gitmeme sesleri çıkmıyor ancak sürekli mutfakta olmam kızdırıyor

7,7%
  4. Bitmek tükenmek bilmeyen protein ihtiyacımdan şikayetçiler

26,7%
  5. VG'yi spor olarak görmüyorlar ve başka bir spor yapmamı istiyorlar

12,2%
  6. Sadece spora odaklanmamı sinir bozucu buluyorlar

15,4%
  7. Çok kilo aldığımı ve zayıflamam gerektiğini savunuyorlar

4,1%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 29 üye.
  1. CURL

CURL Yeni Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Başlıktan da anlaşılacağı üzere aile ortamında özellikle beslenme konusundaki sorunlarınız nelerdir? Babanız veya anneniz destek veriyor mu? Yoksa yaptığınız sporu gereksiz ve abuk mu buluyorlar? Olumsuz yaklaşan büyüklerinize karşı nasıl çözümler geliştirdiniz? VG sizi ailenizden uzaklaştırıyor mu? Yoksa ailenizle yakınlaşmak için bir sebep mi?

Bakalım neler ortaya çıkcak?

:)

2. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Bunu ben bir antrenör olarak değerlendiriyorum ve olan olumlu ve olumsuz olaylar biz antları çok üzüyor mesela bir öğrencim kendi okul harçlıkları ile salona geliyor ailesinin durumu iyi olduğu halde gitmesini istemiyor bir öğrencimin babasıda orası it kopuk yuvası bir daha gitmeyeceksin diyormuş

olumlu olaylar ise babasıyla beraber gelmesi ve ikisininde antreman yapması inanın insan izledikçe böyle tabloyu özlem duyuyor babaların gelip çocuklarını alması ve arabasıyla bırakması onları teşvik etmesi gib çok olumlu yönlerde var

Bodyyci, ---RamSes---, OKİ ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  3. kreodaites

kreodaites Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ankara
    Eskiden it kopuk yuvası olarak değerlendirenler çoktu ama artık insanlar salona gitmeyi yaşam biçimine dönüştürmeye başladılar...Bunda modern spor salonlarının açılması ve sporun faydalarının herkesçe bilinmesi etken oldu...bence...

4. extensor

extensor Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Spor yapan insan hem ahlaki açıdan hem beğin açısından diğer insanlardan üstündür o orası it kopuk yuvası diyen babaları biliyorum her gece kahveye gidiyorlar orası ne yuvası acaba?

Bodyyci ve torifonta bunu beğendi.
  5. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Bizimkiler ilk başta ciddi karşı çıkıyorlardı, şimdi ise yavaş yavaş alıştılar. Hatta farkındalar ki, idman yaptığım sürece her türlü kötü alışkanlıktan uzak durduğum gibi, uyku düzenim de dahil olmak üzere yaşamım çok daha düzenli ve sistemli. Bu yüzden artık sempati ile yaklaşıyorlar. Yakında salona babamı da transfer etmeyi düşünüyorum.

6. izzet

izzet Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    Body_Land
    Salona gitmeme sesleri çıkmıyor ancak sürekli mutfakta olmam kızdırıyor :D :D :badgrin: :badgrin:

7. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Bravo sinan çok beğendim orazı zehir yuvası :)

8. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    Ülkemizdeki zihniyet yozlaşmasına bir örnek daha spor spordur itin kopuğun spor salonunda ne işi var onlar gider kahvelerde kağıt oynar serserilik yapar. Body building disiplin isteyen bi spor bunun bilincinde olması lazım bütün ana babaların . Bende ilk başladığımda hoş karşılanmıyordu baya kilolu olduğum için o zmanlar kendini taşıyamayan adam nasıl spor yapıcak gibi şeyler diyordu babam ama şimdi alım satım işleri olduğunda kesin benide götürüyor yanında bodyguard misali bekliyorum sadece yanında övünüyor ayrıca tabiki hoş bi şey bu. Bende okul harçlıklarımı biriktirip spor salonuna verirdim ama şimdi ewden alabiliyorum :D

babamla birlikte yapmaya gelince aslaaa. 30 yıl önce 3 aymı ne yapmış body hala herşeye karışıyor söyle yap böyle yap rezil eder beni :p

9. dominic

dominic Üye

Beğenileri:
    213
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Vienna-Turkey
    bende bir zamanlar müzik merkette çalışrken aynı sey başıma geliyodu hade bankaya gidiyoruz gell, olmassa olmaz yanii. sanki adam silah çıkarınca çantadaki ytl leri ben kurtarıcam :) :D kahramanlık yapacam
    bacağa 1 kurşun yersek bidaha kaç ay antremensız kalırız :lol:

10. eX-LoMBaRDo

eX-LoMBaRDo Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    çok kaslı olursun çok yapma dienler çıkıo ailemden ya da arkadaş çevremden :) Ama karışmıyor onun dışında benim ailem. karışsalarda fark etmez ben gene sporumu yaparım.

11. B3RkOvi

B3RkOvi Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Vg'ye karsi cikmiyolar destekliyorlar ama iste supplement kullanmama karsilar zorla protein tozuna ikna ettim : ))

12. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Benim ilk başlarda karşıydı babam, hayır gitme falan diyordu ama sonradan ben direttim gittim, o da bıraktıktan sonra aşırı yağlanıp kilo almamdan korktuğu içindi. Ama şimdilerde alıştı, supplement'lere de çok karşıydı ama artık ona da sesini çıkartmıyor, onları da alıyor valla sağolsun :d Annem protein olayından çok şikayetçi, oğlum yeter artık ben bıktım senin şu tavuklarından falan diyor :d Annemin diğer şikayetçi olduğu konu ise supplement kutularını içtikten sonra ortalıkta bırakıyorum :p ona çok kızıyor :)

13. brooklyn35

brooklyn35 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    valla arkadaslar bu spor benım cok eskıden berı hayalımdı ozmanlar yasımız kucuktu yapamıyorduk ama sımdı kımse durduramaz benı ne pahasına olursa olsun aılemde gıtmemı ıstıyor hatta annem bır gun gıtmedımmı oglum salona gıtmıcekmısın dıyor :lol: :lol:

14. OdnamoK

OdnamoK Özel Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    0
    Bana da zamanında çok karşı çıktılar. Öyle ki evden çantamı gizli gizli çıkarttığım oluyordu. 2001 Kasım'da kimseye haber vermeden Gençler Şampiyonasına gittim herhangi bir derece elde edemedim ama eve geldikten sonra Aile faciası yaşandı :) 1 hafta benle konuşmadılar; ancak o zamanlar küçüktük şimdi bir Allah'ın kulu beni durduramaz eskiden de durduramazlardı zaten :)

15. fırat 26

fırat 26 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    MASKOTLUK BİTTİ
    bizde gece gündüz kavga var :oops:

annem bi yandan dayım bi yandan babam bi yandan..duymuyorum onları artık 8)

babam der oglum ekmeginin pesinden kos

annem sen göreceksin temizlikte o tozları atıcagım

dayım : fırat okudun mu gece 2 bodyci olmus

dedem: oglum spordan sonra daha cok kurudun

:annanem:içme oglum o pis seyleri

teyzem:kalbin büyür

v.s... yetti be artık

oglum kadın gibi mutfakta ne yapıyorsun cıkı dısarı artık

anlıycagınız olumsuz..ama ben biliyorum ki biraz şöyle yapıyım vücüt onlar yumusayacak

ben 4 yıldır hiç bi icraar yapadım onlarda haklı.arastur babam arastır.

yeter artık uygulama vaktidir

16. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Benimkiler direk karşı. Lisedeyken, yani beraberken, yazları yalvar yakar izin koparırdım. Sonraları, üniversitedeyken derslerdeki her türlü sıkıntıyı, çalışırken işle ilgili herşeyi direk bodye bağlamaya devam ettiler. Eşşek kadar adamım hala memleketten İstanbul'a geldiklerinde antremanları azaltıyorum gözlerine batmasın, kafamı şişirmesinler diye.

17. NEFELIS

NEFELIS Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    benimkiler spor olarak görmüyor başka bişeyler yapmamı istiyor

aslına söyle bişey sezdim karşı cıksakmı yoksa gesteklesekmi arasında kalıyorlar.yıllardan beri bana kilo aldırmaya çalışıyorlardı adeta ağzıma yemek tıkarak ama şimdi kendim alıyorum bilgisayar bağımlısı olduğumu sanıyorlardı fazla başında oturuyordum artık pek vakit kalmıyor uyku düzenim düzeldi daha sağlıklı hissediyorum ve daha sağlıklı görünüyorum.bunları onlarda farkettiği için bişey demiyorlar ama ilk fırsatta bıraktırcaklarını hissediyorum bi fırsat kolluyorlar belki bi sakatlık gibi bişey.ama bırakmıycam.

suplemet kullanmadığım için o konuda bi sorun yaşamıyorum ama ilk kullanmamda kawgalar kopucak adım gibi eminim

18. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    aile reisi ben olduğumdan hiç sorun yok :D

R2maru, Ocensers, torifonta ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  19. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    body antrenmanına gidiyorum hiç kimsenin buna itirazı yok ama ailemlede yemek konusunda çok sorun yaşamaktayım iyi bir antrenmanın gelişmek için yeterli olucagını savunuyorlar. hep evde ki yapılan yemeklerden yememi istiyorlar. bu şekilde forma girmemin mümkün olmadıgını anlatıyorum anlamak istemiyorlar. buda beni çok sinirlendiriyor. boksa da gidiyorum çevremde ki insanlar yok burnun kırılır şu olur bu olur diye konuşuyorlar futbol dışında ki sporlarla hiç ugraşmamış insanlar herşey hakkında birşeyler bildiklerini zannediyor. ülkemizde spor kültürü yok sporcu beslenmesinin ne oldugunu bilen yok bu da insanın oldukca canını sıkıyor.

torifonta ve loveofbody bunu beğendi.
  20. GokerAmca

GokerAmca Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Benimkiler hep destek tam destek halindeler, hatta ara verdiğim zamanlarda neden bırakıyorsun sporu diyorlar. Tek uzlaşamadığımız konu protein tozu kullanmam. Zararsız olduğuna bir türlü ikna edemedim:)

Sayfayı Paylaş