Ahmet Enünlü

Konusu 'Yerli Müsabakalar ve Sporcular' forumundadır ve MK #7 tarafından 6 Şubat 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 15 üye.
  1. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    Nasıl gözümüzden kaçmış da bu zamana kadar koymamışız? :(

Efsanevi sporcumuzdur kendisi. Joe Weider'ın madalyayı kafasına atması sebebiyle ayrı severim kendisini. :D

2. adrenalinshot

adrenalinshot Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bursa
    işte TÜRK gücü...

3. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Bu madalya meselesi nedir Daffy?
    Ben duymamistim hic?

Bu arada Ahmet Abimizin resimlerindeki insanlara dikkatinizi cekerim;
    Inanilmaz Hulk Lou Ferrigno...
    Peruklu Mit Sergio Oliva...
    En guzel vucutlu yarismacilardan Bob Birdsong...

Çok yakışıklı adammış Ahmet Abimiz, gerçekten soyu tükenen, farklı bir tür olan Vücut Kralı...

Bu arada geçtiğimiz aylarda enteresan bir haber nedeniyle manşet olmuştu Hürriyet Gazetesinde.
    Kendisi "amerikadan ve avrupadan damizlik erkekler getirip irkimizi islah etmememiz gereklidir." diyerek büyük tepki çekmiş Osmanlı Aydını Abdullah Cevdet'in torunudur.
    Hatta Murat Bardakçı, torununu görse böyle konuşmazdı diyerek, kendine yakışan zırva bir yazı yazmıştır :lol:

Bomberman Hillside'da onun öğrencisi sanırım, bize bir kıyak yapıp resimlerini scan etse süper olur.
    Elimizde cok az resmi var.
    Vaktim olsa gidip görmeyi çok isterim, yaşayan vücut geliştirme efsanevimizi...

4. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    mr. universe lerden birinde 3.olmuş, 1. yada 2. sergio olivia idi. hatta onu sakinleştiren de olivia olmuş. sonucu beğenmeyip madalyayı fırlatmış ama bence sırf sonuç için değildir başka şeyler de vardır hepimiz biliyoruz joe weider'ın ne mal olduğunu. yılını ve tam olayı öğreniyim yazıcam.

5. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    olayı tam olarak öğrendim ama yılı öğrenemedim... mr.universe yarışmalarından birinde 3.olduğu zaman -bu arada 1. sergio olivia, 2.serge nubret- ahmet enünlü aldığı madalyayı joe weider'e fırlatıyor. dediğim gibi neden sıralama gibi gözükse de onla beraber başka şeyler de olabilir. ahmet enünlü'yü sakinleştiren de sergio olivia olmuş.

6. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0

Yalniz ortada bir sorun var Daffy, Ahmet Enunlu bahsettigin ucunculugu WABBA'da olabilir, sene 79 falan olmasi lazim, ama Weider'in WABBA isimli federasyonla hic alakasi yok. Joe Weider'i zerre kadar sevmem, ama adamin gunahi ne?
    Kendi federasyonuna rakip bir federasyonun yarismasinda juri uyesi olmasida imkansiz, bence baska birisidir kafasina madalya yiyen :lol:

7. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    yok olay başlı başına weider ve universe ile alakalı

8. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Sergio IFBB'de 1967'de Mr. Universe oldu, o sirada Ahmet Enunlu 19 yasinda, ilk uluslararasi derecesi 1969'da Ahmet Enunlu'nun.
    O iste bir yanlislik var Daffy, bende bir bakindim, dedigin olsa olsa 1981 olabilir, o zaman sergio kazanmis, Ahmet Abi 4. olmus.
    ve o bir Wabba yarismasi.
    Hayir bu kadar uzerinde durdum cunku cidden merak ettim.
    Zaten Weider'la papaz olsa, 1982'de IFBB'de amator dunya sampiyonu yapmazlardi onu.
    Ben hala merak ediyorum, kim cileden cikarmis Ahmet Abiyi, duyduguma gore cok sakin ve efendi bir insanmis.
    Ki kendisini gecen adamlar, Sergio Oliva, Serget Nubret ve Robby Robinson, hepsi birer efsane.
    Demek yarismada cok formdaymis ki kabullenememis kazanmamis olmayi.

9. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Merhaba

BEn Hillside 'da calısıyorum. Ahmet Hoca'nın ogrencisiyim .. Su anki halini gorseniz, boyle bi sey olamaz dersiniz.. Süper bi vucutu war halen.. Hacmini halen koruyor... Cok düzenli antreman yapıyor.. gecen gün (salı) 160 kilo ile 8 tekrar squat yapıordu... Tabi bu kişinin 60 yasından daha büyük oldugunu unutmayalım.. inanılmaz bisey.. sacları bembeyaz ama hala yakısıklı...

Bu spor icin, yasayan en büyük idol bana gore her acıdan örnek bi sporcu..
    ... Ronnie Coleman 2003'te Hillside a gelmis, resimleri var.. Ahmet Hoca'ya ozel ilgi gostermis.. yaaa olayın büyüklügüne bakın...

Saygılar

10. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Ahmet Abi'nin iki güzel resmi, özellikle ilkindeki oranti ve definisyon harika.

11. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    son 1 hafta 10 gündür hic rastlayamadım kendisine salonda.. Karsı taraftaki hillside a cok gidiyor sanırsam bu aralar...
    Bu arada Digi fotoyu alır almaz ilk is kendi resimlerimi cekmek, ikincisi de Ahmet hocanın son halini... Halen cok orantılı sasıracaksınız.. bekleyinnnn.. :)

Saygılar

12. Snake88

Snake88 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul

slm abiler o anlatınız wabba nın düzenlediği yarısmadan ahmet hoca nın bir resmi ni sizlerle paylaşmak istedim sadece...

13. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Çok güzel bir resim Snake88 teşekkürler, bu resme bakınca Ahmet Abi gerçekten mükemmel bir form yakalamış, göğüsleri, omuzları ve bacakları muhteşem görünüyor.
    Solunda Serge Nubret, onun avantaji harika trapezleri ve tricepleri bu alanlarda daha iyi Ahmet Abi'den.
    Sergio ise muazzam kütlesiyle kendini göstermiş.
    Bana kalırsa, Sergio 1., Ahmet Enünlü 2., Serge Nubret 3., Robby Robinson 4. olmaliydi, ama Ahmet Abi'yi 4. yapmışlar.
    Definisyona özel bir önem verilirse, Ahmet Abi bu yarışmada birinci bile olabilirmiş, ben diğer resimleride gördüm yarışmadan, definisyon ve şekil olarak hepsinden üstün Ahmet Enünlü.

14. Snake88

Snake88 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    önemli diil zaten duyduğuma gore 1. gün sıralamada 2. 2. gün sıralmada 3. ve son gün 4. olmus ahmet hoca bana olee solediler bu kafaya madalya atma olayıda baska bi yarısmada olmus ama tam hatırlayamıorm birde ahmet hocanın senesini tam olarak bilmiorm galiba albert 2. ciyken kendisi ona 1. liği vermis ahmet hoca 2. liği seçmis 6 sene sonra baska bir yarısmada bu duyurulmus olee birsey dii galibaa

15. ARSON

ARSON Üye

Beğenileri:
    1.618
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    V.G.F. 1.Kademe Antrenör
    Yer:
    MERSİN
  16. Snake88

Snake88 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    afedersin ama kim?

17. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Karıştırmış arkadaş, burda adı geçen adamlardan en yaşlısı 1938 doğumlu olan Serget Nubret, en genci ise 1948 doğumlu olan Ahmet Enünlü.
    2006-72:1934
    1934 doğumlu bir vatandaş bulunmamakta bizim yazdıklarımızda :lol:

18. Snake88

Snake88 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul

ok ben anlamadım 74 filan diyince dedim hangi kanaldan konusuo ...
    neyse bir iki foto koymak istedim gün geçtikçe daa fotolarını koyucam bide ahmet enünlü gibi yurtdısında derece yapmış eski bodycilerimizde burda geçerse çok sevinirim

19. ARSON

ARSON Üye

Beğenileri:
    1.618
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    V.G.F. 1.Kademe Antrenör
    Yer:
    MERSİN
  20. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    IFBB sitesinden Enünlü resimleri...

Bu resimde 1974 Mr. Universe yarışmasından, Enünlü 2 puanla genel klasman şampiyonluğunu hepimizin tanıyıp beğendiği Lou Ferrigno'ya kaptırdı, sadece 2 puanla 1.95'lik o dev adama geçildi, parlak kariyerinin tepe noktalarından birisi...

Kaslarının kalitesi Ferrigno'dan fazlaydı, ancak Ferrigno'nun kütlesini ve endamını inkar edemeyiz...

1976 Mr. Universe, Enünlü Montreal Kanada'da, gene harika, gene çok kaliteli, ancak karşısında vücut geliştirmenin en en yetenekli isimleri var.

Birinci Robby Robinson, Kol-göğüs-kanat-bel kombinasyonu bu spordaki herkesten iyi Kara Prens...

İkinci, gelmiş geçmiş en iyi triceps-önkol ve omuz kombinasyonuna sahip, vakum pozunu en güzel veren efsane Mike Mentzer...

ve üçüncü gururumuz Ahmet Enünlü...

Enünlü'nün büyüklüğünü anlıyor musunuz?

Lou Ferringno
    Robby Robinson
    Mike Mentzer
    Franco Colombu
    Sergio Oliva
    Serge Nubret

Böylesine isimlerle yarıştı Enünlü, böylesine isimlerin bazılarını yıktı, bazılarına ise kıl payı geçildi.
    1984 IFBB Hafif-Ağır Siklet Amatör Dünya şampiyonu olduğunda, Ağır Siklet Şampiyonu daha sonra 8 kere Mr. Olympia olacak olan Lee Haney'den başkası değildi.
    Enünlü bir Amerika'lı ya da Avrupalı olsa, kesinlikle Frank Zane'in bir gömlek üstü, 3-4 Mr. Olympia sahibi bir adam olurdu, bizden çıkması gurur vesilesi, ama emin olun daha yükseklere çıkabilmesine engel olmuş, buna cidden inanıyorum, yendiği adamları gördükten sonra.
    60 yaşında bile insanların aklını alan fiziğini duyduktan sonra onun 3-4 kere Mr. Olympia olabilecek bir muhteşem vücutçu olduğuna kesinlikle inanıyorum.

eyelander ve OdnamoK bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş