Ah şu yağlar

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve ŞiŞman tarafından 24 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. ŞiŞman

ŞiŞman Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    benim derdim göğüs bölgemdeki yağlar yaklaşık 3- 3.5 senedir yag birikti.
    her yaz bilgisayar oyunları yüzünden 10 kiloya yakın kilo aldım.3 senede toplam 30kilo aldım boyumda uzadı ancak en son halim 1.75 e 93kg dı.Şimdi diyete başladım 10kilo verdim yağların indiği kesin ama aynaya bakınca gene rahatsız oluyorum.Kilom yüzünden çok zor günler gecirdim belki bazıları diyordur abartıyo diye ancak ergenlik cagındaki bir cocuk icin zor bişey.şimdi diyete devam ediyorum kiloda veriyorum bb ye başlamak istiyorum ama kas yapınca daha çok büyür diye korkuyorum sanırım 75 kiloya kadar düşücem boyumda suan 1.80
    umarım düz bi hale gelir.Bu sürecde kişiliğimde çok değişti özgüvenim baya azaldı.Neyse sizi daha fazla sıkmak istemiyorum genede derdimi paylaşmak istedim..:eek:

2. redbaron_

redbaron_ Üye

Beğenileri:
    166
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Elazığ
    Bence vücut geliştirmeye başlamalısın vücuttaki kas oranı arttıkça yağ yakım hızıda artacaktır.
    Ayrıca bb yaparsam dahada büyürüm diye korkmana gerek yok merak etme istesende o kadar büyük olamazsın zaten :)
    Vücut geliştirme yapmak sana özgüvenini geri kazandıracaktır.
    Sana şu anda saçma gelsede vücut geliştirme yeterli özveriyle yapıldığı zaman vücuttan daha çok insanın kişiliğini geliştiriren bir spordur.
    Ayrıca ayda 4 kilodan fazla vermen sağlığın açısından iyi değil bunada dikkat et.
    Aşırı hızlı kilo vermeye çalışma ve kilo verme dönemini bb ile destekle yoksa verdiğin kiloları geri alma riskin var.
    Kolay gelsin kafana takılan bişey olursa yaz yardımcı olmaya çalışırız moralini bozma sakın vazgeçme.

ŞiŞman bunu beğendi.
  3. ŞiŞman

ŞiŞman Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    büyümek degil göğüsümdeki yagla bide kas olursa büyür diyorum boydan alakalı degil :)
    yada bb yaparsam hic göğüs kısmını çalıştırmasammı?

4. redbaron_

redbaron_ Üye

Beğenileri:
    166
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Elazığ
    Göğüs kasların geliştikçe ve yağ yaktıkça emin ol çok daha güzel görünecektir.
    Endişeni anlıyorum ama göğüs bölgende çok rahatsız edici derecede aşırı bir yağlanma yoksa korkacak bişeyde yoktur rahatça yapabilirsin bence sporunu.

ŞiŞman bunu beğendi.
  5. ŞiŞman

ŞiŞman Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    aşırı degil eskiden aşırydı 93kg ken simdi baya indi.En en cok yagı cardioyla yakarım degilmi? bide yorumun ve önerilerin icin cok tesekkür ediyorum...He birde multivitamin tavsiye ediyormusun protein agırlıklı diyet yapıyorum..?

Son düzenleyen: Moderatör: 24 Ağustos 2010
  6. redbaron_

redbaron_ Üye

Beğenileri:
    166
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Elazığ
    Max yağ yakımı kardiyo ve ağırlık çalışmasıyla ve tabiki diyetle gerçekleşir.
    Sadece kardiyo yaparakta yağ yakarsın ama yağın yanında kas kaybetme ihtimalin var.
    Kas kaybı yaşamamak ve hatta birazda kas kazanmak için ben olsam kardiyonun yanında ağırlık çalışmasını ihmal etmezdim.
    Yeni başlayan biri olarak özelliklede ilk ayda düzenli bir beslenme ile hem yağ yakıp hem kas kazanacağına inanıyorum ama ileri dönemlerde bu böyle olmayacaktır tabi...herneyse.
    Benim önerim interval kardiyo+ağırlık çalışması+diyet.
    Öyle sıkı bir diyet yapmanada gerek yok bence yağı ve karbonhidratı biraz azaltıp protein ağırlıklı beslenirsen çok rahat yağ yakacağına inanıyorum.
    Ben teşekkür ederim yardımcı olabiliyosam ne mutlu.

ŞiŞman bunu beğendi.
  7. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Aynı sorunları zamanında bende çekmiştim. 170 boyla 90 kg barajına ulaşmıştım ama sporun ve doğru beslenmenin etkisiyle şu an 76kgyim. Sana tavsiyem bol bol ağırlık kaldır. Protein ağırlıklı beslendiğini söylüyorsun herhangi bir antreman esnasında da yağ yakar vücudun. Bide benden sana tavsiye incline press ve fly a çok önem ver. Benim de göğüs bölgem diğer yerelere oranla daha yağlıydı. Göğsü yukarı doğru geliştiremeye başlayınca görüntü gittikçe güzelleşiyor. Ayrıca bu spora asla ara verme:)

ŞiŞman ve emregunes bunu beğendi.
  8. emre1334

emre1334 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    sisman (nickle hitap etmek ne kadar gereksiz şu an onu düşünüyorum daha samimi kelimeler kullanabilecekken böyle seslenmek garip geldi ) bende senin geçtiğin yollardan geçtim. Senin kadar yağlanmamış olabilirim ama bende yağlıydım baya. Neyse bilinçsiz diyet yaptım ve spor olmadan zayıfladım. 80kg den 66kg ya falan düştüm. 14 kilo yani az değil. Spor olmadığı için yağları yakamadım doğrı dürüst :S . şimdi bodye başladım. Vücudum hala yağlı ama inanki güzel görünüyor. Bana kalırsa bodye başla. Zaten rahat ol büyümek o kadar kolay birşey değil :D Sen body yap cardio yaparsın bir süre inan daha iyi olur senin için.

ŞiŞman bunu beğendi.
  9. ŞiŞman

ŞiŞman Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    yorumunuz ve desteginiz icin sagolun..

10. ŞiŞman

ŞiŞman Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    konu kilit

11. FreeZone

FreeZone Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ya benimde yağ sorunum vardı hala da var gerçi :D ben 117 kg ve yaklaşık 1.90 boyundaydım artık yağlar fışkırmıştı desem yeridir:D nese o zaman karar verdim başladım yavaştan zayıflamaya 13 kg verdim ve şu an 104 103 arasında dolanıyorum nese uzatmayım benimde gogus konusunda cok sıkıntım vardı onlar yüzünden bu genç yaşımda baba gomleğinden başka bişe giymez durumdaydım :D aslında şuanda çok güzel değil hatta hiç değil ama eski sarkma yok en azından :D
    aslında benim solemek istediğim farklı bişeydi ben B.b ye başladıktan sonra diyet uygulayamaz oldum cok fazla yiyorum ve boş gunlerimde kardio yapasım gelmiyor ( yaz yüzünden olabilir) nese ben 1 aydır bu kilodayım yani body ile kilo hiç vermedim sizce ne yapim :D ( baya uzattım pardon )

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş