Agriniz varken spora/salona devam ediyor musunuz?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve algorist tarafından 3 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. algorist

algorist Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaslar merak ediyorum agriniz varken programi aksatmamak icin salona gidiyor musunuz?
    Ben 1gun calisma 1gun dinlenme yapiyorum agri varsada gidiyorum tabi cok siddetli degilse... Ama sabahtan beri belim ağrıyor ve bugun gidip gitmemek konusunda kararsiz kaldım zaten 3 gundur tatildeyim diye gitmemistim... Bir yanim bel önemli bosver diyor diger yanim isindikca gecer diyor ne yapayım?

2. Yenerrr

Yenerrr Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    git. ısındıkça geçmezse ağırlığa girmezsin. belini zorlamıcak hareketler yaparsın. veya kardiyo yaparsın. denemeden bilemezsin.

3. algorist

algorist Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    teşekkür ederim hocam dediğiniz gibi yapacağım :)

4. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    eğer atıyorum göğüs ağrın varsa fakat sırt idmanın varsa gidilebilir tabiki.ama çalışacağınız bölgede ağrı varsa(sakatlık gibi bir durum değil,recovery olamamaktan kaynaklı ağrıdan bahsediyoruz)o idmanı yapmamak en iyisi.eğer ki bu sık oluyorsa,programdan sürekli sapıyorsak zaten o program bize ağır geliyor demektir.tekrar düzenlemekte fayda olur.

Created By Loss bunu beğendi.
  5. Katarina

Katarina Üye

Beğenileri:
    238
    Ödül Puanları:
    53
    Zeo hocam doms dan mi bahsediyoruz? Doms varken antrenman yapilabiliyor diye biliyorum ben sonucta full body calisinca cogunlukla doms oluyor.

zeo64 bunu beğendi.
  6. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    evet domstan bahsediyorum.bence seviyesi önemli,eğer buna karar verebilecek kadar tecrübeliysek sorun yok.fakat daha vücudumuzu yeterince tanıyamamışsak sıkıntı olabilir.ben kendi adıma söyleyeyim,bazen ağrının seviyesine göre idmana girmediğim ya da hareket değişikliklerine gittiğim oluyor.çünkü üst üste birkaç idman bu ağrıları yaşarsam performansımda ufak düşüklükler yaşıyorum.o yüzden hiç riske atmamak gibi bir düşünceye sahibim bu konuda.yani yeri geliyor 5 günde 3 idman yaparım(yani klasik on off),yeri geliyor 7-8 günde 3 idman yapıyorum(üst üste on off off şekilde birkaç döngü girdiğim de olabiliyor).başka bir yöntem de fullbody de 2 ağır günün arasına 1 hafif gün koymak(daha az set sayısı,ve de benim için kola özel hareket girmemek),ağır günler arasına da hafta sonu gibi 2 gün koymak.yani 7 günde tamamlanacak döngü tam olarak.

yani ben şahsen doms ağrılarının üstüne gitmiyorum,recovery daha önemli benim için.

Created By Loss ve Katarina bunu beğendi.
  7. algorist

algorist Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    yorumunuz için teşekkürler hocam.. salona yeni başladığım için hocam bölgesel değil tüm vücut çalışmamı söyledi , ısınma hareketlerini yaptıktan sonra çalışmamı sağ salim tamamladım .. sadece antrenmanın son kısmında mekik çekiyordum onu yapmadan bitirdim antrenmanı. belimde fıtık vb. yok diye biliyorum sanırım geçici bir durum o yüzden fazla yüklenmedim

zeo64 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş