AGIRLIK LAR NORMAL Mİ SİZCE _ ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve asikaragumruk tarafından 13 Mart 2007 başlatılmıştır.

1. asikaragumruk

asikaragumruk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    BOY 1 .80 KİLO YAŞ 18 BENÇ PRESS TE 35 BİCEPS TE 12,5 LEGPRESS TE 120 ÖNKOLDA 10 İYİ Mİ SİZCE ? TABİ BU ARADA BAŞLIYALI 3 4 AY OLDU HEMEN HEMEN

2. Mpoison

Mpoison Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    bench pres de aşırı kilolara karşıym ama 35kg de diğer ağırlıklardaki seviyene göre az bicepsin sağlamsa bench de acıyı geniş al kilo yukselt (5-10)...
    3-4 aylık biri içinde kilolar ii sayılır ama fiziğinide görmeli tabii

3. Beatboxer

Beatboxer Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    Biceps ' le "bench press" in ne alakası var :? Bench press'te arka kol ve deltoid yardımcı kas gruplarıdır...Lütfen yanlış bilgiler vermeyelim...Ayrıca omuz hizasından biraz daha geniş açıda bir tutuş , en uygun tutuş şeklidir...

Ağırlık mühim değil dostum...Önemli olan çalışma sistemine göre kaç tekrar ve kaç set çıkarabildiğin...Yani 4 set bench press yapıosun ve 17,5+17,5=35(+5 bar=40)kg rahat 12 tekrar çıkarabiliosan ve set araları 45 sn yi geçmiosa ağırlığı arttırmanın zamanı çoktan gelmiştir...Şayet böyle değil de 8 tekrar çıkarabiliosan , ozaman devam edeceksin aynı kiloyla 10-12 tekrar çıkarıncaya kadar...

Kol , göğüs hangisini istersen , bununla ilgili forumda çooooooooook sayıda makale mevcut...Araştır , iyice öğren...

Ben sana iyi şanslar dilerim....Bol sağlıklı ve mutlu günler...

4. Mpoison

Mpoison Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşım bench press de geniş acıda da triceps yardımı elbette büyk payda ama bicepsi kuvvetli olanlara acıyı genişletmleeri tavisye edilir demek istediğim geniş acının tamamen bicepsle alakalı olduğu değil ama biceps ve triceps kuvvetine göre acı ayarlanmalıdır..mesela açıyı omuz genişliği kadar dar al bak bakalım triceps e ne kadar vuruyo sonra oldukca ac kolları o dar acıda hiç hissetmediğin bicepsin farkına varacaksın....Her itme haraketi sadece triceps calıştırack diye bi kanun da yok...
    Bende senin gibi düşünuyordum ne alakası var diye taa ki hocamla tanışana kadar bu arada hocam bir spor akdemisnde fitness antrenman teknikleri ve gelişim uzmanı ve 97 de en iyi 3 fitness bilmleri uzmanı arasına girmiştir...

Bende önceden senin düşndüğün gibi düşünuyordum ama bu sporda bilgi sınırı olmadığnı öğrendim...

5. asikaragumruk

asikaragumruk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    SAOLSIN KARDEŞLER DE PENÇ PRESS TE 17,5 17,5 8 TEKRAR YAPIORUM 6 TEKRARIDA 20 YAPIORUM AMA YARDIM ALMAK ZORUNDA KALIORUM ! ANLAŞILAN YAZA KADAR ÇALIŞMAK ŞART OLDU BİZE !

6. Mpoison

Mpoison Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0

Öncelikle şunu söylemek istiyorum arnoldun ve bir kaç kişinin de kitabında okumuştum bench press önemli bir haraket ve bench press de yardıma ihtiyaç duymak ii değildir olabildiğince nadir duurmlarda yardım almalıyız ve yardımı yapcak kiş işi iyi bilmelidir kaldırılan kiloda senin ne kadar basınctan kurtulman gerektiğini anlamalıdır calışmanın en verimli yernde sen kiloyu kaldırırken bir anda 5kg yerine 15 kg lik basıncla kiloyu yukarı cekerse hiç de verimli bir calışma olmaz...
    Benim tavsiyem setleri normal bi şekilde gir son setlerde gelişim için ağır kilo altına girmen gerecek o zaman iyi bi yardım gerekli..Hee bu arada unutmadan yardımı yapacak kişi son sette diyelimki 6 yapıcaksın o kişi barı henüz 3 de cekmemeli yukarı zor duurmda kaldığın zaman devreye girmeli...
    İyi calışmalar

7. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    öncelikle ben şukadar ağırlık kaldırıyorum acaba normalmi mantığı doğru değil..zira herkesin eklem,kemik,kas dokusu,hormon seviyeleri,beslenmesi hatta psikolojik durumu aynı değildir..kesinlikle ümitsizliğe kapılmaya gerek yok..yaptığın setleri biliyorsun nizami yaptığınada inanıyorsan sabırlı ol..daha da artacaktır..önemli olan kasdaki gelişmedir..

Mpoison'a bir noktada katılıyorum bir noktadada katılmıyorum..yardımlı tekrarlar için erken..yardım işine çok fazla girmeden enaz 7-8 yapılabilmelidir ilk 6 ayda enazından..
    katılmadığım nokta bench pressin tutuş açıklığının bicepsle bağlantısı olması..bunu iyice araştır lütfen..eğer böyle bir yazı okumuşsan bizimle paylaş..çünkü bir yanlış anlama üzerine konu kurulmasın..

buarada tutuş açıklığıyla açı kavramı çok farklıdır..geniş açı değil geniş açıklık olacak..

8. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Asikaragümrük,bak kardeş herkes söyleneni söylemiş herkesin genetiği hiçbi şeyi bir değil,beslenmesi,hayat şartı vs.Bu sporda estetik bence gücün önünde.İllaki kuvvetlenmek te var ama estetil daha önde.Eğer acı kuvvet ve fazla ağırlık kaldırmak istiyosan halter yap..Zaten ağırlıkların da fena değil bench biraz düşük ama bench press genel vücut kuvveti isteyen bi hareket,bu da biraz zaman alabilir acele etme ok?

9. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Antreman forumuna taşındı - başlığı açan arkadaşımızda lütfen küçük harflerle yazsın ;)

10. asikaragumruk

asikaragumruk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çok saollun gerçekten dahada azimlendim yazdıklarınızı okuyunca size başarılar diorum inş istediniz vucuda sayip olursunuz !

11. Beatboxer

Beatboxer Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    Haklısın dostum...Bu mantık hatasını ben de yapmışım...Hemen düzeltiyorum...
    "Bench Press" te barı omuz hizasından biraz daha geniş bir açıklıkta tutmak , en uygun tutuş şeklidir...

Açı kavramı sehpayla ve kolların dirsekle arasındaki duruşuyla ilgili bir kavramdır... ;)

12. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    ağır kaldırma sorunsalı bu spora yeni başlayan birçok sporcunun aşmaları gereken en büyük problemdir..
    genelde aynı salonda çalışan daha kıdemli sporcuların kaldırdığı ağır kilolara bakılarak ya da beraber çalışılan arkadaşlar arasında yaratılan rekabet sonucu ağır kaldırmak, doğru ve nizami kaldırmaktan daha önemli bir kuralmış gibi bir yanlışa düşülür..

böylece doğru ve hızlı gelişimin önüne ne yazıkki bir set çekilmiş olur..
    bu sorunu ilk önce kafanda çözmelisin.. bunun için de ilk önce şu gerçeği kabullenerek işe başlamalısın:
    "ağır kaldırmak öncelik değildir.. öncelik haraketi tam ve doğru yapmaktır.. ağır kaldırmak bu aşamayı geçtikten sonra gerçekleşir.."

bu işe emek vermiş birçok sporcu gibi sende ağır kaldırmak istiyorsan önce nasıl kaldırman gerektiğini iyice öğrenmelisin.. doğru yapılan hareket sonucunda kas gelişeceğinden kaldırdığın kilo da kendiliğinden artacaktır..
    oysa ağır ama yanlış tekniklerle ağırlığın altına girdiğinde gelişme olmayacağı gibi (veya yanlış biçimde gelişeceğinden) kaldırdığın ağırlık da zamanla artmayacaktır.. artacak tek şey sakatlanma riskin olabilir..

uzun sözün kısası ağır kaldırma takıntısı ve kaldırdığın kiloları diğer insanlarla kıyaslama gibi bir yola sapmamaya çalış.. arkadaşların da belirttiği gibi her insanın genetik materyali farklıdır ve bu nedenle kimi az kilolarla mucizevi gelişimler gösterirken kimileri de çok ağır kiloların altında tatmin edici olmayan sonuçlar almaktadırlar.. bu noktada önemli olan kilonun kendisi değil, kasın hangi yoğunlukta ve şiddette çalıştırıldığıdır.. hedeflenen maksimum yoğunluğa ve şiddete ise ancak ve ancak doğru ve nizami tekniklerle ulaşabilirsin..

Sayfayı Paylaş