agırlıga basladım nihyet :D bi yardım lutfen

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve bigcannon tarafından 12 Mart 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. bigcannon

bigcannon Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    öncelikle herkese merhaba:)

her yeni baslayan gibi benimde sorularım olucak bir kac tane.Yardımcı olabilirseniz cok sevinirim :)

1.sporcu geçmişim var yaklaşıl bi 8-9 sene basketbol oynadım...üniversiteye geldiğimde spora 3 sene gibi bi ara verdim ve 22 kilo aldım 78 den 100 e cıktım...1,5 ay kardiyo calısması yaptım salonda ve 91 e dustum bu sure icinde ve agırlık calısmaya basladım su anda...bi bel cevremde biraz yag fazlası var gibi goze kotu gorunen...belim 94 cm su an sanırım boyum 1.86...acaba agırlık calısırken bu yan yaglardan....acıkcası vucud yag oranımı dusureblirimiyim?
    2. yag oranımı dusurmek için hocam agırlık gunlerınde de kosu yap diyo...fakat bi kac yerde okudugum kadarıyla agırlık gunlerinde kosu yapmayın diyo.hangisini yapıcaz bilmiyorum.ne yapmalıyım?kilo verme asamasında interval yapıyodum kardiyomu cok faydasını gordum simdi ise daha dusuk tempolu kosu+yuruyus yapıyorum agırlık gunlerimde...bu uygunmudur yag yakımı+kas kutlesi kazanmak için?
    3.antrenman programım su an yanımda yok ama 1.gün göğüs+biceps+omuz calısıyorum 2.gün kanat+sırt+triceps calısıyorum....karın bolgesi hergun calısıyorum(ortalama haftada 5 gün yani)....su anki programımda 2 gün gelip 1 gün dinlenme var...malum okulda var yorgunluk veriyo cok fazla:S
    bu antrenman gunleri nasıl?2 gün antrenman 1 gün dinlenme uygunmudur benim icin?
    4.supplementlar konusunda ise...kardiyo zamanı l carnitine kullandım ultimate nutrition sonra onu bırakıp tavsiye üzerine animal cuts kullandım....hala kullanıyorum onu...forumda bi yerde okudum bb ye basladıktan 3 ay sonrasına kadar amino veya whey kullanmayın demisler...ama benim bir sporcu gecmisim var...benim simdiden bu amino +whey kullanmam uygunmudur? yoksa 1 ay veya 3 ay arası beklemelimiyim?

5. bu amino ve whey protein kullanımı nasıl olmalı?yani ikisi kombine bir sekildemi kullanılmalı yoksa sadece whey veya amino kullanabilirmiyim ? foruma baktıgımda whey protein kiloda aldırıyo denilmis...kilo almak istemiyorum ben...o zmn sadece amino acidmi kullanmalıyım yoksa whey protein de kullanabilirmiyim yanında?mesela kollarıma hacim katmak istiyoruöm..su an soguk 33.5 cm sıcak 36 civarı herhalde...whey kullanırsam kilolarimi tekrar alırmıyım yoksa amino sadece yeterlimidir?

6.son olarak....bu amino ve whey proteinlerle birlikte animal cuts+kreatin kullanabilirmiyim yag yakımı+performans arttirimi icin yoksa cokmu yuklenirim bunyeye hepsini kullanırsam? mesela amina acid+animal cuts+kreatin antrenman oncesi...sonrasında yine amino acid....veya amino +whey kullanmak benim icin uygunsa....whey+amino+animal cuts+kreatin kullansam antrenman oncesi,sonrasındada amino+whey kombine yeniden....karacigerlere yuklenmis olurmuyum fazla?

7. whey proteinim var su an ama hic kullanmadım daha...nitrotech var su anda 1 kiloluk olanı ama amino almadm....eger whey le amino kullanabileceksem...bana almam gereken whey+amino acid onerebilirmisiniz?

kafamda wieder 3050 160 tablet olan amino ve optimum whey var su ana ama daha iyileri varsa oneride bulunursanız sevinirim...(eger su an icin kullanımı benim icin uygunsa bu urunlerin)

sorularım biraz fazla oldu kusura bakmayın ama cidden ogrenmek istedigim seyler bunlar....bilerek kullanmak ve bu sporu yapmak istiyorum:)

antrenman programım lazımsa onumuzdeki gunlerde eklerim...olculerimide:)

simdilik bu kadar...aklıma geldikce sorucam sorularımı.yanıp tutusuyorum ogrenmek icin xD

okuyup zaman ayırdıgınız icin simdiden tesekkur edip saygılar sunuyorum herkese hayırlı aksamlar:)

2. bigcannon

bigcannon Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    arkadaslar yardım edebilecek yokmu? :(

3. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    14.498
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

- Konu başlığınız açıklayıcı değildir.

zaten forumda konuşulmuş konuları sormuşsunuz..

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş